Markushka Markushka komentáře u knih

Rání a Laguna mořských žínek Rání a Laguna mořských žínek Walt Disney

Kniha měla sestupnou tendenci. Začátek dceru (4) poměrně zaujal, ale postupně ztrácela zájem. Já měla u toho obdobné pocity. Ale je tam Zvonilka, víly, takže věřím, že některé holčičky určitě zaujme.

14.05.2018 3 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Kniha plná konkrétních možností a příkladů z praxe. Zaměřuje se nejvíce na vytváření návyků pro soběstačnost a plnohodnotný život. Ukazuje, kam vede opičí láska, lhostejnost a lenost rodičů. Pro rodiče drsné pochopení, že je to v jejich rukou, jejich zodpovědnost. Nemít malé děti, u kterých je stále možnost něco zlepšovat a měnit, tak propadám depresi :-) Oceňuji přímočarost a otevřenost autorky. Podnětné, vede k zamyšlení.

02.05.2018 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Člověk si udělá představu o podmínkách lidí žijící v daných podmínkách, ze kterých místy jímá hrůza, a začne si vážit toho, kde je, co má... Kniha mě bavila, čtivá, poučná..

05.02.2018 4 z 5

Maryša naruby Maryša naruby Pavel Verner

Pobavila jsem se. Parádní nadsázka vycházející z reálně vyhlížejícího příběhu. A nadšená jsem byla s básnických metafor a pokusů hlavní hrdinky. Jen ten konec... Já raději jasně řečený happy end :-)

05.02.2018 4 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Ze začátku jsem se snažila odhadnout, jak to dopadne, a pravda, byla jsem trošku překvapená. Nicméně fuj fuj fuj a s takovými lidmi jako je Richard raději vůbec nepřijít do styku. Člověk by řekl, jak je přehnaný soucit a naivita hlavní hrdinky, ale ze svého okolí bohužel vím, že to může být realitou...

25.10.2017 2 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Nenáročná sonda do toho, jak si sami umíme komplikovat život ...

25.10.2017 3 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Několik krátkých chmurně laděných příběhů, odkrývajících často nízké motivy našeho jednání.. Kniha, která neurazila, ale nikterak výrazně nenadchla. Zůstala mi po ní šedivá nálada.

22.09.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pecka. Knihu jsem měla audio. Strhující a chytlavé od začátku do konce. Drsné. Překvapující. Tak trochu jiná nesbovinka:-)

13.08.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mé očekávání, že se začtu do další povedené detektivky, která mě baví hlavním hrdinou, zajímavými popisy a širokým záběrem motivů lidského chování, se naplnilo. Velmi povedené. Nicméně závěr, kdy mnohonásobného vraha letí do neútěšného Konga vystopovat neozbrojená dvojice policistů, která jen díky štěstěně nepadne do nástrah a případ ´vyřeší´, mi připadal poněkud bondovský...

26.06.2017 5 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Prostě zábavné, hra se slovy, krásné ilustrace. Děti velmi bavila.

17.08.2023 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Odpočinková příjemná kniha. Předvídatelný děj vyvažuje množství informací o tučňácích. Přečteno s velkou chutí.

20.07.2023 3 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

Kniha učí vážit si přítomného okamžiku a maličkostí všedních dní skrze příběh mladé rozhlasové moderátorky.

24.11.2021 3 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Jednou za čas mě baví sáhnout po historické detektivce pana Vondrušky a je téměř neuvěřitelné, že nejsem nikdy zklamaná. V případě této knihy tomu není jinak. Příjemné odpočinkové čtení.

13.08.2020 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha mě zaujala zejména možností nahlédnout do způsobu života a mentality Nepálců, tamních poměrů. Kniha se mi četla lehce, i když má nálada byla často atakována depresivními zážitky autorky. Bylo to pro mě obohacující čtení, ale pravdou je, že do pokračování se nepustím...

13.08.2020 3 z 5

Bramborová Bára Bramborová Bára Ivona Březinová

Čtení dětem před spaním. Líbilo se.

10.11.2019 4 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Viděla jsem dříve seriálové zpracování, které se mi velmi líbilo. Líbí se mi a baví mě hlavní postavy detektivních příběhů od Nejsvětější trojice. Těšila jsem se na knihu, ale byla pro mě trochu zklamáním. Očekávané hlubší charakteristiky, napětí...-něco mi tam prostě chybělo. Detektivka pohodová, neurazí, ale ve srovnání se seriálem planá. Možno vytknout, že napřed jsem měla přečíst, ale není to poprvé, kdy mě filmové zpracování vedlo ke knize. V tomto případě asi zůstanu fanda seriálu:-)

10.11.2019 3 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Dětem (předškoláci) se moc líbilo. Po přečtení jsme si mohli připomenout nepopletené verze pohádek. Za mě prima.

04.07.2019

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Bavilo mě, pohodové klidné čtení. Kapitoly z pohledu jednotlivých aktérů.

29.12.2018 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Od začátku mě kniha vtáhla a nedalo se jinak, než spolu s hlavním hrdinou doufat, že bude v bezpečí skrytý a najde svůj díl štěstí.

18.09.2018 4 z 5

Ohrožení Ohrožení Felix Francis

Po dlouhé době detektivní příběh, který nebyl plný krve a násilí. Děj se pomalu a lehce vyvíjel. Líbila se mi Ich-forma, i když na celkový styl psaní jsem si musela zvykat. Začtení chvíli trvalo také proto, že nejsem žádný fanoušek dostihového sportu. Hlavní postava mi byla ale od samého začátku sympatická, a tak to zůstalo až do konce. Příjemné, pohodové čtení.

31.08.2018 5 z 5