marketa7233 marketa7233 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprostá bomba. Asi můj první historický román, historie mě příliš nezajímá ale tato kniha tak zajímavě a poutavě popisuje tehdejší dobu, že jsem se nemohla odtrhnout.

24.07.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Opět povedená kniha od pana Hartla. V průběhu čtení mě napadlo jestli musí byt tak obsáhlá. A ano musí, ani chvíli jsme se nenudila, každý detail do sebe zapadl. Zpětné si uvědomuji ze i zdánlivě nedůležité informace ve mě vyvolaly silné pocity. Jako pro matku dvou malých holčiček byl příběh velmi silný a za 15 let si jej přečtu znovu.

17.08.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Naprostá pecka. Knihu jsme si zamilovala snad už na 5. straně, kdy se autorce povedlo ve mě vyvolat první strach. Poté napětí, které mě drželo až do poslední strany. Knihu jsem si fakt užila.

29.12.2022 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

První třetinu knihy bylo zapotřebí překonat. Nejspíše bylo zapotřebí seznámení se spoustou postav, ve kterých jsem se docela ztrácela.. Následně se to rozjelo a stálo to za to. Příběhy se zajímavě propojily a kniha byla napínavá a velmi čtivá. Závěr se povedl. Za mě nepředvídatelný a skvělý.

04.08.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavá od první strany a velmi napínavá. Přečtena jedním dechem a nyní vstřebat emoce..

03.07.2018 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Děkuji za dobrý nápad pana Fialy. Snad jen dvě povídky mi nesedly, ostatní velmi pěkné. Většina povídek mě vedla k zamyšlení, některé byly i velmi silné. Díky povídkami jsem si vybrala další knihy od autorů, kteří mě zaujali.

17.11.2022 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Zajímavý příběh už od začátku, ani chvíli jsem se nenudil. Velmi čtivé a napínavé.

22.08.2021 5 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Myšlenka zajímavá, hezky napsána a vysvětlena, ovšem měla jsem pocit ze se stále dokola opakuje Kniha mohla být minimálně poloviční. Ve 3/4 jsem přestala číst.

16.01.2020 3 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Kniha mě velmi zklamala. Čekala jsem nějaké zajímavé poznatky a příběhy z těhotenství a života matky malého dítěte, nedočkala jsem se. Kniha je psána formou deníku. V poměrně malé knize je zobrazeno období asi jednoho a půl roku. Takže velmi osekané. Nezdá se mi že by autorka vytáhla z tohoto období nejzajímavější zážitky. Celou knihu se opakuje situace miluju manžela, manžel mě sere, miluju ho. Ač se snažím brát knihu s humorem a pochopit ironii, zda se mi, že je pohled matky velmi negativní. Ze začátku byly vtipné přirovnání, které autorka velmi často užívá. Ke konci už mi lezly krkem.

06.06.2019 1 z 5

Manekýna Manekýna Sofie Králová

Dle hodnocení jsem neměla na knihu vysoké nároky. Příjemně mě překvapila, přečteno za dva dny. Zajímavý příběh.

24.06.2019 3 z 5

Jsem těhotná, NE nemocná Jsem těhotná, NE nemocná Renata Petříčková

Super kniha, kterou doporučuji nastávajícím maminkám. Dozvíte se snad vše co byste o těhotenství, přípravách na miminko a porodu měli vědět. Kniha psaná z vlastních zážitků, ale zároveň je velmi naučná a jde vidět, že si autorka hodně nastudovala než se pustila do psaní knihy.

06.06.2019 5 z 5