-markéta- -markéta- komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem přečetla na doporučení od kamarádky, která byla z knihy velmi nadšená a říkala mi, že je nejlepší od Greena. Já s tím bohužel souhlasit nemohu. Kniha mě velmi zklamala. Greenovi se tato kniha podle mě povedla nejméně. Čtivá sice byla, ale mě ne zaujala ani trochu. John má ve svých knihách podobný děj a to ten, že se obyčejný, hodný, nevyspělý kluk zamiluje do populární holky. Vždy to pro toho kluka skonči špatně. Knihu bych určitě nedoporučila.

17.05.2015 3 z 5

Svět drahých kamenů Svět drahých kamenů Rudolf Ďuďa

Knihu jsem dostala k Vánocům 2008, protože jsem byla strašný blázen do "barevných kamenů" a musela jsem mít i tuto knihu. Nikdy jsem ji nepřečetla, bohužel jsem ji jen projela kvůli obrázkům. Snad mě ještě někdy chytnou tyto vzácné kameny a možná, že si i přečtu tuto krásnou knihu.

08.05.2015

Kameny od A do Z Kameny od A do Z Judy Hall

Knihu jsem dostala k 9-tým narozeninám, protože jsem byla blázen do "barevných kamenů". Nikdy jsem knihu nečetla, jen si prohlížela obrázky. Doufám, že se k ní někdy vrátím a přečtu si jí.

08.05.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha se mi velmi líbila. Byla vtipná, ale samozřejmě smutná. Slzy jsem neudržela. :-) Určitě ji všem doporučuji. Film jsem neviděla, takže srovnat nemohu, ale určitě kdo jste film neviděl, tak sáhněte po knize. :-)

15.04.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha je velmi chytlavá. Přečetla jsem jí za pouhý den, děj mě strašně vtáhl dovnitř. Všem knihu doporučuji, děj je krásně zpracovaný a autor velmi dobře popisuje každou situaci. Na konci si člověk musí sám v hlavě urovnat, jak to vlastně celé bylo! :-) Dlouho jsem nečetla tak skvělou knihu! Určitě se k ní někdy vrátím.

12.04.2015 5 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Myslím si, že kniha je dobrá na odreagování a na to, aby člověk prosadil své nápady. V knize jsou samozřejmě i stupidní úkoly, které se ani nedají udělat, ale víceméně je to skvělá "kniha". Dostala jsem ji od kamarádky, která z ní byla nadšená a já mohu potvrdit, je vážně skvělá. Doporučuji i starším ročníkům než jsem já, určitě se zabaví i oni. :-)

06.04.2015 4 z 5

Lázeňský dekameron Lázeňský dekameron Fay Weldon

Kniha se mi nelíbila. Byla bez děje, ale pokud je někdo zvědavý na pár ženských, co jsou v Lázních a vyprávějí si příběhy, které jsou kolikrát v reálném životě nemožné, tak se bude líbit. Pro mě totální propadák. Pouze poslední kapitola mě zaujala, jinak se kniha velmi táhla. Četla se sice dobře, ale děj nulový. Určitě knihu nedoporučuji a už se k ní nikdy nejspíš nevrátím. Tentokrát autorka velmi zklamala. :-(

06.04.2015 1 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, děj mě vtáhnul dovnitř a já nemohla přestat číst. Kníha se mi velmi líbila. Je to velmi na zamyšlení, protože děj je vlastně o "polomrtvé" slečně, chvilkami se rozhodnete, že budete věřit, že takovýto stav existuje. Za mě má kniha všech 5 hvězdiček. Všem ji doporučuji, pokud se chcete a celý den odreagovat. :-)

14.03.2015 5 z 5

Po čem ženy touží Po čem ženy touží Fay Weldon

Od knihy jsem čekala více, myslela jsem si, že bude s větším dějem, ale velice mě zklamala. Chvílemi byla sice dobrá, ale podruhé už bych jí nečetla. Je to spíše zpověď ženy.

01.01.2015 2 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Kniha byla velice zajímavá, hodně mě bavila! Od poloviny velice napínavá, vše nakonec skončí podle mých představ. Skvělá na čtení u moře, výborné odreagování. :-)

22.11.2014 5 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Kniha byla neskutečná. Hodně lidí mi ji rozmlouvalo, ale mě to nedalo a i tak jsem ji začala číst a jsem velice ráda, že jsem na ně nedala. Kniha mě velmi překvapila. Děj byl krásný, napínavý a chvílemi i smutný. Určitě doporučuji.

07.07.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Kniha je velmi zábavná, doporučuji přečíst.

10.02.2014 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Lepší knihu jsem nikdy nečetla. Ze začátku jsem ji vůbec nechtěla číst, protože to byla povinná četba, ale nakonec jsem strašně ráda, že jsem se do ní pustila. Nikdy bych neřekla, jak může být tato kniha poučná. Spisovatelka popsala dívčí problematický život tak dokonale, že jsem na konci litovala toho, že je ta kniha tak krátká. Jen by mě zajímalo jak to s ní a s jejími plány nakonec dopadlo. Určitě všem doporučuji přečíst!

Pomeranče v podprsence Pomeranče v podprsence Ivona Březinová

Knihu jsem četla z důvodu toho, že jsem ji měla v povinné četbě. Nikdy by mě nenapadlo po takové knize šáhnout dobrovolně. Děj byl sice zajímavý, chvílemi i vtipný, ale určitě bych ji nechtěla číst podruhé. Nenatchla mě natolik, abych ji mohla doporučit.

05.02.2014 2 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Knihu jsem si koupila, protože se mi líbil obal, nekoukala jsem na to, o čem je, docela mě děj knihy překvapil. Musela jsem si koupit i druhý a třetí díl. Spisovatelka popsala skvělý život mladých dívek. Myslím si, že každá dívka sní o takovém životě.

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Kniha byla skvělá, ze začátku sice tak trochu bez děje, ale zanedlouho se děj objevil. Velmi čtivá a napínavá, určitě doporučuji.