Market-k-a Market-k-a komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Knížka mě trošku zklamala. Je to můj první román od pana Hartla, a tak jsem asi měla velká očekávání. A co jsem vlastně čekala? Optimistickou, možná motivační knížku, která mi dodá energii a chuť užít si stejně jako hrdinové něco skvělého ve volném čase, kterého máme dle anotace nakonec docela hodně. Ale tak se nestalo, spíše naopak byla knížka, respektive osudy hlavních hrdinů, docela deprimující. Postavy se mi ze začátku pletly, jedna kapitola o voze, druhá o koze, i když nakonec jsem si na to zvykla. Jsem zvědavá na další knížky od tohoto spisovatele, jestli budou psané podobně. Čili - tohoto autora určitě nezavrhuji :-)

03.11.2019 3 z 5

Detox hlavy Detox hlavy Vít Aora

Pěkně a srozumitelně zpracovaná knížka, dobře zvolená témata aktuální pro dnešní dobu (neustálé notifikace na telefonu, dopaminová závislost, život ve spěchu...). Za mě určitě doporučuji.

08.11.2023 5 z 5

Každá bolest má svou příčinu Každá bolest má svou příčinu Milan Studnička

Zlobí Vám dítě a nezvládáte ho? Věnujte mu více času a je to, problém vyřešen. Bolí Vás záda? A trápí Vás přitom to, že s Vámi manžel nemluví? Řekněte mu, ať mluví, on tak udělá a bolest je fuč. Tak na takovém principu je kniha založená, všichni se hned začnou chovat lépe a podle pravidel a zazvonil zvonec a pohádky je konec :) Třešničkou na dortu - a to jsem se fakt bavila - byly kapitoly zaměřené na role muže a ženy (feministky by plakaly).

19.09.2023 3 z 5

Kdepak jsi, krásný světe Kdepak jsi, krásný světe Sally Rooney

Byla jsem zvědavá na jednu prý z nejvlivnějších autorek mé generace, tak jsem vzala rovnou její nejnovější román s nejvyšším hodnocením. A vlastně nevím, co si mám myslet... Místy se mnou příběh hodně rezonoval, místy vůbec (taková místa převažovala). Takže bohužel velké nadšení se z mé strany nekonalo, doufala jsem v nějaké souznění, které neproběhlo.

22.12.2022 4 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Super odpočinková knížka, u které jsem se nasmála :-)

17.08.2022 5 z 5

Život na uzdě Život na uzdě Marian Jelínek

Knížka je rozdělená do několika sekcí - Hokejové roky, Z trenéra koučem, Svět, ve kterém žijeme, Sebepoznání, Zóna komfortu, Smysl života, Výchova dětí a Vzdělávání. Myslím, že každý si najde to svoje, nečetla jsem vše. Zároveň je to zajímavé přiblížení profese mentálního kouče.

20.01.2022

Léky z kuchyně Léky z kuchyně kolektiv autorů

Knížka je opravdu všestranná co se týče různých zdravotních obtíží. Za mě bych vynechala historii používání jednotlivých "léků" a zmiňování experimentů kdysi a kdesi. Pokud se zajímáte o alternativní pomoc při zdravotních potížích nebo o zdravé stravování a vaření, tak tohoto přehledného pomocníka doporučuji.

01.10.2020 4 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Úplně náhodně vybraná knížka. Moc jsem od ní nečekala, ale už při prvních stránkách jsem překvapeně zjistila, že mě hrozně baví. Doporučuji pro věkovou kategorii kolem třiceti :-) A na co se můžete těšit? Tak máme tu vztah s narcistou a citovým vyděračem, dále tikající biologické hodiny, společenské normy - přece už v tomhle věku musíš to a to ne? A tak podobně. Jako bych se vrátila do puberty, protože autorka přesně tak psala. Každé věkové kategorii bych přála takový román, kde se probírají strasti dané generace.

21.09.2020 5 z 5

Co říkají hvězdy ženám Co říkají hvězdy ženám Antonín Hrbek

Mě prostě horoskopy baví. Tady bylo i spoustu věcí navíc, například něco z numerologie, z toho, jak na nás působí Měsíc, informace o polodrahokamech... Jako oddechovka a pro zpestření (a zajímavost, jací vlastně máte být podle znamení) dobrý. A dozvěděla jsem se, jaký jsem ascendent, takže pro mě přínosné :-D

22.07.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Velmi čtivá knížka, opravdu mě chytla a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Trošku taková romantická pohádka :-) Řeší se dilema hlavní hrdinky - roky "mrtvý" manžel, nebo nová láska - snoubenec? Co mi přišlo trošku zvláštní: slečna už byla rozhodnutá, koho si vybere, a přesto oběma říkala neustále "miluji tě", a dokonce i s oběma spala? No, nevím. A jak už tady někdo psal, "miluji tě" opravdu všude, říkali si to pomalu od rána do večera, bylo to otravný. Ale jako oddechovku pro romantické duše doporučuji. A vybrala si mého favorita, takže spoko :-D

08.06.2020 5 z 5

Nevěsty s.r.o. Nevěsty s.r.o. Kathy Smith

Většinou hodnotím velice štědře, ale tady nemůžu jinak než jedna hvězdička. Ne-uvěřitelný děj a postavy, opakování se... Za mě tedy nee.

07.01.2022 1 z 5

Klíč ke vztahu - Partnerská příručka pro ni i pro něho Klíč ke vztahu - Partnerská příručka pro ni i pro něho Lucie Novotná Krtoušová

Jako joo. Líbí se mi myšlenka toho, že levá stránka je určená ženám a pravá mužům. Četla jsem samozřejmě ze zvědavosti obě :-D Tuto knížku bych doporučila lidem, kteří jsou v nespokojeném vztahu, i klidně lidem nezadaným. Ale normální, slušní lidé se tam nic moc nového pod sluncem nedozví. Ale u těchto věcí asi platí, že opakování je matka moudrosti :-) Kapitoly určené mužům mi ale přišly lehce primitivní, takže pro nějaké intelektuály to moc nebude.

17.12.2019 4 z 5

Dcera života Dcera života Tom Fletcher

Knížce dávám slabší čtyři hvězdičky. Docela se mi líbila, kdo má rád tento žánr, tak si myslím, že v pohodě. Ani to nebylo příliš young Adult, jak jsem se trošku bála. Ale spousta věcí mi přišla ne-uvěřitelných. Vím, že tyhle recenze čtou spíše lidi, kteří přemýšlí nad tím, jestli si knížku přečíst, tak asi nemá cenu spoilerovat, a zjistíte pár takových věcí určitě sami. Je to první díl a další bych si určitě přečetla, protože konec je docela zajímavý. A co se mi taky líbilo, bylo, že se střídali ve vyprávění oba hrdinové - jak Eva, "spasitelka lidstva", tak její holografická kamarádka, kterou pilotuje chlapec, asi o rok starší.
Přece jeden SPOILER si neodpustím :-D Nechápu, proč v knížce vůbec nebyl popsán návrat otce Evy a jejich shledání. To mohlo být zajímavý, takže dost škoda :-/

16.12.2019 4 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Pro někoho, kdo se zrovna rozešel, to může být dobrá volba. A taky je to dobrá volba pro lehce hysterické ženy a dívky (spíš ty dívky) :-D Na to, že je autorka moje vrstevnice, padlo v knížce několik extramoderních slov, kterým jsem příliš nerozuměla. A hlavní postava je taková trošku nevyzrálá, na svůj věk, spíš bych ji tipla na o deset let mladší.
Spoiler: A co se mi nelíbilo, byl na můj vkus trošku odfláklý závěr. Jen tak mimochodné zmínění, že si hlavní hrdinka nakonec svého vysněného na seznamce našla? To mi přijde škoda.

02.12.2019 3 z 5