Market = ) Market = ) komentáře u knih

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Nebavilo mě to tolik jako třeba Osada havranů (možná i kvůli tomu, že jsme docela velký kus knížky četli společně ve škole), ale dobrý. Ideální pro hrubou představu o živodě tehdy :-). Možná bych uvítala malinko výraznější dějovou linii, brousím si na knížku zuby jako na předlohu na skautský tábor :-).

19.08.2014 3 z 5

Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Laura Ingalls Wilder

Vrátila jsem se ke knížce po cca 15ti letech, ale na půvabu jí to rozhodně neubralo :-). Krásný přiblížení doby včetně přemýšlení, výchovy, jídla... Bezva! Jednou jí chci mít pro svoje děti v knihovničce :-).

19.08.2014 4 z 5

Oddechový čas Oddechový čas Katie Fforde

No, celá knížka se mi líbila, taková vážně moc příjemná oddechovka. Jako vždycky. Poslední 4 stránky mě ale dokonale otrávily. Jsem rozhodně zastánce dobrých konců a taková čistá romatická duše, ale tohle bylo trochu přes čáru i na mě, navíc úplně zbytečně. Posuďte sami :-).

13.08.2014 4 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Podle komentářů jsem měla trochu obavu, ale dobrý :-). Fakt je, že postav tam je jak na orloji, na druhou stranu má každá tak specifický osud, že podle mě není těžký se v nich vyznat. Na druhou stranu jsem měla v druhý půlce knížky (poměrně značný) problém (jako u Koontze občas mívám) s popisem "hororových postav" a krajiny. To jsem se málem unudila a začala potom prakticky všechny popisný části přeskakovat. Pokud budete mít tendence něco takovýho udělat - nebojte, o nic nepřijdete... :-D

05.08.2014 3 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

No, já blbá jsem se na začátku podívala, kdo že je vrah (nemám ráda, když na konci zjistím, že to byl někdo, kdo mi celou dobu byl sympatický :-D), ale jinak dobrý, vyhovovalo mi prostřědí i postavy (příjemná změna oproti klasické vesnici, kde je potom milion postav) :-).

22.07.2014 4 z 5

Svatební horečka Svatební horečka Katie Fforde

Príma oddechovka :-)

20.07.2014 4 z 5

Praprázdniny Praprázdniny Ivona Březinová

Taky jsem se ke knížce vracela... Není to žádnej praštěnej dívčí román (i když já mám ráda bohužel i ty... :-D), ale má to takový príma náznaky na pozadí, fakt dobrý! :-)

19.06.2014 4 z 5

Záhadný host Záhadný host Jaromíra Kolárová

Kdybych měla zvolit knihu svýho srdce, takhle by rozhodně byla na předních příčkách, i když je pro děti... Kdo to četl, jistě mi dá za pravdu, že (minimálně pár dní po dočtení) chtěl záhadnýho hosta domů taky... ("já neblbnu, ty blbneš!")

19.06.2014 5 z 5

Knížku jsem četla trochu z donucení (připravujeme podle ní program pro děti na tábor), ale byla fajn. Dětem jistě ani nebude rvát žíly, že je Robinson ze začátku nezvedený a později, už na ostrově, vypadá trochu natvrdle (za což samozřejmě nemůže on, že pan Pleva potřeboval dětem všechno pořádně vysvětlit že jo... :-) ). A posledních pár kapitol je taky bezva!

18.06.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

No, snad poprvé v životě se mi stalo, že ani na konci knížky jsem si některá (bohužel i poměrně důležitá) jména nedokázala přiřadit ke konkrétním osobám (thajská ani norská jména zřejmě nejsou nic pro mě), ale jinak bezva :-).

16.06.2014 4 z 5

Dívka z Atlantidy Dívka z Atlantidy Wolfgang Hohlbein

Zapomenutý ostrov Zapomenutý ostrov Wolfgang Hohlbein

Vládci hlubin Vládci hlubin Wolfgang Hohlbein

09.06.2014 4 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Většinou mě Sherlock bavil a skutečně zaujal, ale tohle tedy nijak zvlášť... :-(. Možná bych bývala uvítala trochu obsáhlejší a propracovanější příběhy, k tomuto se už asi vracet nebudu...

30.05.2014 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na mě místy řekněme až moc "syrový" (některé věci mám raději naznačené nebo vůbec nezmíněné, jsem taková útlocitná povaha i v "běžném životě" :-D), ale jinak mě to bavilo od první stránky (čehož si maximálně cením!) a v podstatě celý. Agatha pro mě asi už zůstane číslo jedna, ale bylo to dobrý!

30.05.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ale jo. Nemám ráda ty jeho příšerný postavový zvraty a tentokrát mě opravdu dožral, ale výsledným dovysvětlením si mě zase udobřil :-D. Každopádně mi to co do "teď to vypadá nějak, ale za 250 stran zjistíš, že je to úúúplně jinak" přišlo hodně překombinovaný :-(. Na druhou stranu oceňuju menší množství vysvětlujících a popisujících pasáží. Bylo to fajn :-).

09.05.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

So sad :-(. Docela mě to zasáhlo, ale takovym poměrně hezkym způsobem. Samozřejmě jsem párkrát brečela jako želva (zejména v tramvaji cestou do práce to stálo za to :-D), na druhou stranu mi přišlo, že tam až na pár nejsmutnějších chvil bylo pořád docela hodně hezkýho, dobře naladěnýho, milýho. Rozhodně je to zajímavý pohled na věc a věřila bych, že to tak aspoň některý nemocný teenageři mají... Fakt dobrý, děkuju...

23.04.2014 4 z 5

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Za mě dobrý, klasická Foglarovka, vymýšlíme podle toho program na velikonoční výpravu a jde to prakticky samo :-)

12.04.2014 3 z 5

Historie Svorné sedmy Historie Svorné sedmy Jaroslav Foglar

No, přišlo mi to trošku až úsměvně strojený, ale na to, že to bylo na požádání do časopisu na pokračování to nebylo až tak hrozný...

31.03.2014 3 z 5

Krása na prodej Krása na prodej Candace Bushnell

Knížka mě docela bavila, i když jsem jí četla strašně dlouho. V druhý půlce jsem se už ale skoro pokaždý rychle začetla a chtěla moct číst dýl než jen cestou do práce :-).

27.03.2014 3 z 5