Maránek Maránek komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Lov, vášeň, nutnost k přežití, Hemingway umí probudit to pravé "chlapské", co v dnešní generaci již zoufalé chybí.

08.01.2020 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Často jsem si při čtení říkal, že autor snad sedí u mě v hlavě.

17.01.2020 5 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Jedna z oblíbených knih. Čirý optimismus a nadhled i přes všechny strasti hrubého života staré Francie. Rolland je velký spisovatel.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedna z nejlepších knih z mafiánského prostředí všech dob. Povinné čtení.

07.01.2020

Zabiják Zabiják Émile Zola

Čistý naturalismus, Zola v nejlepší formě. Přímý pohled bez příkras. Alkohol je zlo.

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Tohle můžu. Sociální inteligence autora, "dnešní" úvahy, přemýšlení bez příkras a k tomu zajímavá vize světa jako třešnička na dortu.

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Moje první zkušenost s autorem a velmi pozitivní, což se ale o průběhu knihy a hlavním hrdinovi rozhodně říci nedá. Papírová deprese, jak bláto na bílých hadrových botách, které už nikdy úplně neumyješ.

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Řekněme si na rovinu, není to Balzac ani Tolstoj, nečekejte slohovou extázi, ale obsah je bravurní. Kniha, co svým přístupem dokáže pozitivně ovlivnit každého člověka a změnit jeho život k lepšímu.

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Nadčasové čtení, nesmrtelné pravdy, nutnost v každé knihovně.

Mapa a území Mapa a území Michel Houellebecq

Mám o kousek radši Houellebecqa bez servítek, kritického, šokujícího a plného sexu. Tady byl kapku usedlejší a po Možnost ostrova a Serotoninu mi zkrátka tohle všechno chybělo. Naopak vstup do děje v osobní rovině byl zajímavý.

Romeo a Julie na vsi Romeo a Julie na vsi Gottfried Keller

Hezké čtení o lásce s očekávaným koncem.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Zajímavá forma psaných dopisů, za kterou přidávám bod. Bohužel kniha mě tolik nevtáhla, asi se neumím empaticky vcítit do přecitlivělého kluka.