Malin Malin komentáře u knih

Vosí hnízdo / Wasp's Nest Vosí hnízdo / Wasp's Nest Agatha Christie

Hmm, přišlo mi to takové aghatovskynetypické. Což by ovšem nemuselo být na škodu, ale moc tajemna někdy škodí. Každopádně ale stojí za přečtení.

28.06.2013 4 z 5

Koktejlový věk Koktejlový věk Pelham Grenville Wodehouse

Ze začátku celkem nuda, ale to se celkem brzo výrazně zlepšilo. Ickenham a jeho geniální nápady, prostě. O Saxbym starším nemluvě.

28.06.2013 5 z 5

Dívka na parníku Dívka na parníku Pelham Grenville Wodehouse

Jo, tak takhle si představuju ideální nenáročné čtení na léto. Samozřejmě happy ending included, tak to má být.

28.06.2013 5 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Pro mě docela šokující knížka, ale (ikdyž si na tyhlety klišé obvykle moc nepotrpím) je výbornou karikaturou naší společnosti, to se jí nedá upřít. Navíc ve velmi čtivém balení. Takže ve finále thumbs up.

17.06.2013 5 z 5

Atentát Atentát Amélie Nothomb

Na Atentát jsem se vrhla v době, kdy jsem byla absolutně nadšená ze Strachu a chvění.
Bohužel ale rychle přišlo zklamání, až na pár vtipných postřehů a momentů mi to přišlo slizké a bez hlubšího významu. Doufala jsem, že aspoň konec bude stát za to, ten mě ale znechutil ještě o něco víc.

17.06.2013 1 z 5

Setkání v Jeruzalémě Setkání v Jeruzalémě Derek Prince

Nádherná kniha, která je prostě skvělým povzbuzením.

07.05.2013 5 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

Výborné. Ikdyž často nesouhlasím s vyzněním, napsané je to perfektně. A vlastně i dost výstižně. Miluju Albína.

22.04.2013 5 z 5

Láska mezi slepicemi Láska mezi slepicemi Pelham Grenville Wodehouse

Jedna z těch typických wodehousovek. Neznám na odreagování nic účinnějšího.

05.04.2013 4 z 5

Líbilo. Ale stejně se nedokážu ubránit myšlence, o kolik lepší by to bylo jako próza. Ale to jsem prostě já a můj vztah k poezii, no.

17.03.2013 4 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi mohla líbit nějaká knížka odehrávající se v Japonsku. Nejsem rasistka, to vůbec ne, ale mentalita obyvatel "šikmookých zemí" je na hony vzdálená té mojí.
Nicméně - tohle je jedna z těch nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Je jasným důkazem toho, že opravdu dobře napsané dílo nepotřebuje extradůvtipnou zápletku k tomu, aby čtenáře pobavilo.

11.03.2013 5 z 5

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Rychle sešitej škvár těžící z tehdy aktuální senzace, jako kniha ale nestojí za nic. Dala by se zkrátit na polovinu jenom seškrtáním opakujících se vět a výpovědí. Příběh je to fascinující, ale v tomhle zpracování ne.

13.02.2013

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Na další Szczygielovu knížku jsem se hrozně těšila a zklamaná jsem nebyla. Nese se v duchu těch předchozích a je zase plná zajímavých postřehů a pro mě překvapivých informací. Čte se jedním dechem.

29.12.2012 5 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Wodehouse je geniální. Jeho knížky jsou si sice dost podobné, ale jsou... geniální, no.

27.12.2012 4 z 5

Dutá jehla Dutá jehla Maurice Leblanc

Arsène Lupin je důkazem, že i literární hrdina může mít takové charisma, že je vám nakonec úplně jedno, o co doopravdy v knížce jde. (ale ne, že by děj byl nezajímavej, spíš naopak)

27.12.2012 5 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Začla jsem ji číst, protože v knihovně zrovna neměli Hovno hoří, na který jsem měla zálusk původně. No a musím říct, že mě to od dalších Šabachových knih celkem odradilo.

27.12.2012 1 z 5

Má drahá rodinka a já Má drahá rodinka a já Natalia Rolleczek

Četla jsem to, když mi bylo tak dvanáct a hrozně se mi to líbilo. Od té doby mám slabost pro polské autory.

27.12.2012 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Objektivně musím říct, že je to fakt výborně napsané. Na druhou stranu ale stejně nechápu, proč jsou občas američtí autoři tak pesimističtí. Amerika, taková optimistická země jinak.

27.12.2012 4 z 5

Hrabě Zinzendorf Hrabě Zinzendorf John R. Weinlick

Zinzendorf je hodně zajímavá osobnost, občas jsem se ale v tom množství jmen a dat ztrácela.

20.12.2012 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Jaroslav Hašek

Švejk je poměrně vtipný a zábavný, vadí mi ale, že se jeho povaha udává jako typický příklad povahy Čechů. I kdyby to byla pravda (což snad není), nemáme žádný důvod to vytrubovat do světa, natož se tím chlubit.

29.11.2012 2 z 5

Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí Karel Čapek

Dokonale vtipné. A výstižné.

14.11.2012 5 z 5