Láska mezi slepicemi

Jednoho dne do Garnetova bytu zcela nečekaně vtrhne jako uragán S. F. Ukridge – člověk, před nímž je dobré mít se na pozoru. Jeho přítomnost nutí k nepřetržité pohotovosti, protože nikdo nikdy neví, jaká pohroma se v následujících minutách může strhnout. V přítomnosti pana Ukridge totiž není o překvapení nouze, stejně jako v případě slepičí farmy na venkově. Úžasné koupání. Blahodárný mořský vzduch. Nádherná scenerie. Místo jako vyšité pro Ukridgeovy ztřeštěné plány, bohužel za vydatné Garnetovy spolupráce. Anebo bohudík? Rozhodnutí odjet kamsi na konec světa jen proto, aby bojoval s drátěným pletivem, natíral kurníky a jedl vejce, kuřata, kuřata, slepice a zase vejce, se zdá Garnetovi zcela šílené. To však netuší, že na onom konci světa na něj kromě kvokajících slípek, rozvášněného davu věřitelů a pomyslné vidiny zisku čeká přítomnost něžné Phyllis a jejího zarputilého otce… Román „Láska mezi slepicemi“ P. G. Wodehouse, otce anglické humoristické literatury, ani na chvíli nedovolí zapomenout, že život je někdy plný ošemetných nástrah a nečekaných zvratů, ale nakonec přece jen stojí za to jej žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27852/laska-mezi-slepicemi-27852.jpg 417

Love Among the Chickens (1906)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Plot

bruntal

Mám rád tento odlehčený humor. P.G.Wodehouse mne snad ještě nikdy nezklamal. Tentokrát bez výraznější zápletky či mimořádně zašmodrchaného děje, ale stále chytré, vtipné a okouzlující.

Malin
05.04.2013

Jedna z těch typických wodehousovek. Neznám na odreagování nic účinnějšího.

Rafa-P
15.10.2012

Mě tato kniha opravdu pobavila !

studentice
01.08.2012

Tato knizka me bohuzel nezaujala.

Madluska
30.10.2011

Ve své podstatě je to knížka o chlapíkovi, který se rozhodne zbohatnout na chovu slepic, a proto její četba neslibuje žádný velkolepý zážitek. Ovšem jméno P.G.Wodehouse dodává dílku docela jiný rozměr a jeho slovní hříčky a smysl pro situační komiku dělají i ze zdánlivě nudné látky zlatý důl. Pro přívržence britské humoristické literatury je to laskomina. :-)