Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí

Jak vzniká divadelní hra a průvodce po zákulisí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116123/mid_jak-vznika-divadelni-hra-a-pruvodce-LPV-116123.jpg 4 36 7

Humorné vyprávění bratří Čapků o tom, jak vzniká divadelní hra, doplněné průvodcem po zákulisí divadla. Text Karla Čapka ilustroval jeho bratr Josef.

tittanie
03.11.2023

Detailně popsané jak vzniká divadelní hra. Kniha od bratří Čapků. Co více dodat.

los
02.02.2022 3 z 5

veselé, trefné, stále platné

JulianaH.
18.01.2022 5 z 5

[...] Zatím režisér zastupující Kláru a mim hrající veselého bonvivána odříkávají pochmurná responsoria, jež mají být jiskřivým dialogem.
„Kdy se vrátí váš manžle,“ čte mim mrtvolně.
„Manžel,“ opravuje režisér.
„Já tady mám manžle,“ trvá na svém mim.
„To je chyba v oklepku, opravte si to.”
„Tak ať to pořádně opisují,” praví mim s odporem a ryje tužkou do role.

Nejvtipnější text od Karla Čapka, který jsem kdy četla. Smála jsem se často a nahlas. A také jsem byla — jako vždycky — nadšená páně Čapkovým rozhledem, jeho uměním pozorovat a vášní pro věc. A dojatá jeho plachou skromností. Proč není tahle maličká sbírka fejetonů známější? Ryzí zlato.

toulkar
21.06.2017 4 z 5

Vtipné dílo, které čtenáře provede zrodem divadelní hry a vším co s tím souvisí nejen pomocí kouzelného textu ale i ilustracemi Josefa Čapka. Určitě se nikdo při čtení nebude nudit.

angloumene
22.01.2017 4 z 5

Opravdu vtipně podaný popis vzniku a zpracování divadelní hry. Asi nejzábavnější je generální zkouška a postupující nervozita u herců. Všechna Čapkova humoristická díla jsou velice podařená a pojednání o divadelní hře určitě patří mezi ně.

Malin
14.11.2012 5 z 5

Dokonale vtipné. A výstižné.

Kristian
26.04.2012 5 z 5

Velmi vtipně pojatý průvodce divadlením světem. Možno stáhnout na stránkách http://www.mlp.cz/cz/projekty/on-line-projekty/karel-capek/ do čtečky. Pokud máte nějaké zkušenosti s divadlem (z pohledu insidera), budete se smát, jak výstižně to je napsané.

humor fejetony divadlo Karel Čapek, 1890-1938

Autoři knihy