malámišička malámišička komentáře u knih

Medvěd Nedvěd a medvídek Miška letí do vesmíru Medvěd Nedvěd a medvídek Miška letí do vesmíru Zbyněk Černík

(SPOILER) Syn miluje vesmír. Tak jsem ji půjčila, autora ani medvědí rodinku neznám.
Přesto mile překvapila. Je to první knížka, kterou jsme četli se synem na pokračování. Syn si pamatoval včerejší díl a pokračovali jsme, medvědi doletěli na Mars a zpět. Syn se denně těšil.

06.11.2023 5 z 5

Hra na schovávanou s veselými štěňátky Hra na schovávanou s veselými štěňátky kolektiv autorů

Knížka je menšího formátu - akorát do ruky. S otáčivými kolečky - střídají se obrázky.
Spíše mi vadilo, jak jsou obrázky kýčovité a přeplácené.

06.11.2023 4 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Jeden z nejoblíbenějších dílů. Četli jsme pořád dokola.

Potok a rybník Potok a rybník Christine Henkel

Knížka je hodně podobná : Podívej, jak je hezky u zvířátek. Má však lepší ilustrace a přehlednější popisky na kraji stránky. Takže každé zvíře hezky najdete a pojmenujete.

Co se děje v přírodě Co se děje v přírodě Anne Suess

Nebojím se tmy Nebojím se tmy Helena Haraštová

Já oceňuji nápad a výtvarné zpracování.
Syn měl na začátku problém, nenapadlo ho bát se tmy a knihu tak nechápal. Pak to nějak pochopil a knížku si oblíbil. Rozsvěcel pravidelně obrázky a smál.
Možná je vhodnější pro starší - tipuji tak 4-5let.

05.11.2023 4 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Na Papuchalka to nemá. I když to nebude mít asi nic. :)
Přesto příběh syna okouzlil.

05.11.2023 5 z 5

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

Knížku jsem záměrně vybírala jako výchovnou. Syn měl občas problémy jak ježek Toník. Měl období, že jedl jen nudle s mákem. Ať jsem vařila co se dalo, syn nic jiného nechtěl. Tak jsem zkusila tuto knížku. Syn si Toníka oblíbil. Dál však odmítal jíst cokoliv jiného.V tom to nezabralo.
Časem to přešlo samo. Ve školce prý jí vše.
Knížku čteme pořád.

Lední medvídku, vrať se brzy! Lední medvídku, vrať se brzy! Hans de Beer

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, podle desek, co je kterém dílu. Denně jsme museli přečíst všechny 4 díly, co máme. Tento jsme většinou četli jako poslední. Oběma nám přišel nejslabší.

24.10.2023 4 z 5

Lední medvídku, vezmi mě s sebou Lední medvídku, vezmi mě s sebou Hans de Beer

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, že když jsou desky červené, budou medvídci dva.
A četla jsem denně, všechny 4 díly, co máme.

Lední medvídku, kam pluješ? Lední medvídku, kam pluješ? Hans de Beer

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, že když je na obrázku kra, bude medvídek v Africe.
A četla jsem denně, všechny 4 díly, co máme.

Lední medvídek a pandy Lední medvídek a pandy Hans de Beer

Syn někde viděl jeden díl Krtečka a pandy. Chtěl další Pandu. Já nechtěla pouštět takovou hovadinu, tak jsem hledala knížku o pandách. Náhodou jsem narazila na tuto. Syn si medvídka zamiloval a brzo jsem dokupovala další díly.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Nevím, jestli je to vhodná knížka pro 2leté. Ale občas syn četl, to co zrovna chtěla maminka. A některé z nich si taky oblíbil.
A tak jsme Pusheen četli téměř denně.
Problém byl když se mu zalíbil můj sebevražedný králík od Rileyho. To jsem tak raději svoje komiksy nečetla před ním.

Rok na venkově Rok na venkově Magdalena Koziel-Nowak

Milujeme Rok v lese a ve školce. Tak jsem si v knihovně půjčila i tuto. Mě hodně zklamala. Synovi stačil k radosti traktor a neznámá kniha. Mě vadily nepřehledné ilustrace. Občas jsem mu nedokázala vysvětlit, co je na obrázku a co ti lidé vlastně dělají. Vadil mě agresívní styl obrázků.

24.10.2023 3 z 5

Jaké je to ve vesmíru? Jaké je to ve vesmíru? Katie Danes

Syn miluje vesmír a knížky o něm. Z některých mám ale osypky při čtení já. Třeba z této. Je plná odklápěcích okýnek, hezké obrázky. Já ale postrádám souvislost. Odklopím netopýra a pod okýnkem je obrázek kosmonautů s textem, že ve vesmíru jsou vždy minimálně 3 lidé. Co to má společného s netopýrem? Občas je pod okýnkem jen text, co zase neuspokojí syna. Ten čeká pod okýnkem obrázek.
Asi chci od dětských knih moc. Vím však, že existují lepší než tato.

24.10.2023 3 z 5

Hledej v obrázcích: Technika Hledej v obrázcích: Technika neznámý - neuveden

Ty obrázky jsou malé! Co to je,

Neboli: graficky špatně vyvedená kniha. Jsou v ní "vystříhané! obrázky aut, lodí letadel a dalších strojů. Na každé stránce je jedno téma a vozidla z tohoto tématu. Bohužel jsou ty obrázky ořezané blbě - uřízlé zrcátko, přidaný stín. A hlavně nejsou popisky. Takže v kapitole Na farmě je asi 12-13 traktorů, kombajnů a podobných vozítek a já netuším, jak se které jmenuje, natož co přesně dělá. A takto tápu ve všech kapitolách.
Pro malé knížka není vhodná ani pro její velmi malé obrázky. A větším dětem nic nového nepřinese.

24.10.2023 1 z 5

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

(SPOILER) Od přečtení této knihy nechce moje dítě jíst banán, ale pouze kousek měsíce.
I když každý ví, měsíc se přeci nedá sníst.

14.06.2023 5 z 5

Čím budu? Čím budu? Jana Sedláčková

Co budeš dělat, až budeš velký?
Bagrovat!

Ano, na bagry chodíme i několikrát týdně (právě u nás dokončují most).
Tato kniha má velké mínus. Nemá bagristu. Je sice hezké, že děti mohou snít o povolání detektiva, sportovkyně, zpěvačky, herce, ...
Pokud není bagrista, má kniha smůlu.
Ps. a popeláři to nezachrání

22.04.2023 4 z 5

Co se děje ve škole Co se děje ve škole Štěpánka Sekaninová

Já chci taky taky do školky.

Já nevysvětluji rozdíl škola školka. Já přemýšlím, kde taková škola existuje.
Znáte snad takovou?

22.04.2023 3 z 5

Poldík a Pavlík Poldík a Pavlík Christian Jeremies

Co dělá ten?
Co dělá tenhle?
A tady?
Třeští mě hlava a to jsme na druhé stránce. Chvíli zvažuji, zda spočítat všechny tučňáky, ale zjišťuji, že jsem během mateřské zapomněla počítat více než 3ciferné číslo.
Tučňáků jsou zde kvanta a každý něco dělá.
Co dělá ten?
Co dělá tenhle?
A tady?
Takže během měsíce, co jsme knížku měli, jsme ani jedou nestihli přečíst text nad obrázkem, natož abychom hledali strojení pro babičku.

22.04.2023