Lední medvídku, kam pluješ?

Lední medvídku, kam pluješ? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37146/bmid_ledni-medvidku-kam-plujes-dqk-37146.png 5 107 19

Lední medvídek série

vypráví a sám ilustruje autor. Malý bílý lední medvídek se plavil na ledové kře a na sudu až do Afriky. Poprvé viděl neuvěřitelné barvy a seznámil se s hrochem. Na hřbetě velryby se vrátil zpět do svého chladného domova.

Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Kentaur

Kleiner Eisbär, wohin fährst du? , 1987

malámišička
malámišička
24.10.2023 5 z 5

Po seznámení s medvídkem a pandami jsem musela sehnat co nejdříve další díly. A dnes už umím nazpaměť. Syn ve 3 letech poznal, že když je na obrázku kra, bude medvídek v Africe.
A četla jsem denně, všechny 4 díly, co máme.

Luciluc
Luciluc
11.05.2023 5 z 5

Knížka čtená dceři. Po přečtení pátého dílu, jsme půjčily v knihovně rovnou první tři díly série. Byla jsem překvapená, když jsem zjistila, že kniha byla vydána v roce mého narození, netušila jsem, že už je to taková stará záležitost. :) Příběh o tom, jak se lední medvídek Lars dostal až do Afriky jsme přečetly tzv. na jeden zátah. Příběh je krátký, jednoduchý, srozumitelný a s krásnými ilustracemi. V příběhu vystupuje kromě Larse hroch Hippo, orel Drago a kosatka Orka.

Knihotyna
Knihotyna
17.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka vypráví dětem příběh malého medvíděte Larse, nejdříve poznáváme krajinu a zvyky, kterým se Lars snaží naučit od svého tatínka, během noci se však od tatínka vzdálí a dostane se až do dalekých končin, kde nic není bílé a je tam hrozné teplo. Díky novým kamarádům však dokáže najít cestu zpět :).

Co se mi líbí:
- opětovné spojení dua TÁTÍNEK-SYN
- lehké seznámení dětí s jinakostí světa - někde je zima a chlad, někde naopak teplo a slunce
- krása seznámení se s novými "kamarády" a ochota pomoct neznámému
- když se Lars vrátí, poučí tatínka o věcech, které na vlastní oči viděl, ale tatínek je znát nemůže :)

Kniha o poznání jiných světů a touze pomáhat, touze nabídnout pomocnou ruku :).

Víí
Víí
07.04.2023 5 z 5

Moc se mi to líbila. Byla to
krásná kniha. Plná dobrodružství, Malého
medvídka.

Aribana
Aribana
17.03.2022 5 z 5

Krátký příběh ledního medvídka s bohatými a hezkými ilustracemi. Mě se moc líbila i jako dospělé ženě a ráda ji přečtu vnoučkovi…

zdenaR
zdenaR
27.01.2022 5 z 5

Ač první díl, zakoupila jsem ji teprve nyní pro vnuka, který Larse miluje.

Lili2020
Lili2020
26.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila, hlavně to, jak hroch Hipo pomohl Larsovi, hlavní postavě, se vrátit zpátky domů.

Hakate
Hakate
26.09.2021 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih z dětských let.

sinamona
sinamona
08.07.2021 5 z 5

Tato kniha vysla v dobach meho detstvi, stala se mou oblibenou, az nyni v dospelosti se k ni znovu vracim a zklamana rozhodne nejsem. Medvidek se vypravil na cestu do Afriky, poznal svet jemu tak vzdaleny, ktery v nem vyvolal smutek po rodine. Kniha ma sice jednoduchy text i pribeh, ale nadherne ilustrace.

ElikaS
ElikaS
17.03.2021 4 z 5

Tuhle knížku si pamatuji ze svého dětství, kdy se mi nijak zvlášť nelíbila. Jako malá jsem opravdu neměla ráda smutné příběhy, a zrovna tato knížka na mě působila hrozně smutně. Vždyť se chudák méďa ztratil a musí si připad hrozně osaměle. Tohle pro mě přebylo celý příběh.
Je hrozně zajímavé, jak se na knížku může každý dívat jinak. Synovi se knížka líbí a sám mi říkal, jak se medvídek měl, protože zažil hromadu dobrodružství. Evidentně jsme si každý z ní vzali něco jiného. :-) Každopádně dnes už můžu s klidem říct, že příběh je milý a hezky napsaný.

Nočnípták
Nočnípták
01.12.2020 4 z 5

Cestování s ledním medvídkem bylo krásné. Ty tři knihy, které vyšly v r.91 jsme koupili dceři. Ledního medvídka měla moc ráda, také tomu stav knížek odpovídá. Já ho mám ráda dodnes. Teď už o medvídkovi čtou vnoučata a pravděpodobně se knížky úplně rozpadnou. Prostě jsou očtené.
Taky musím pořídit Lední medvídku, znáš cestu? Ta totiž tehdy nevyšla.

TaLu
TaLu
01.12.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla kdysi dávno a zařídila, abychom ji "zapomněli" v knihovně vrátit do putovního souboru, dokud jsme pracně nesehnali knihu svou. Tak byla oblíbená. A stále je oblíbená, protože další a další malé děti se seznamují s malým ledním medvídkem, který ani trochu nestárne. Kouzelné ilustrace a krátký text a zřejmě i trochu toho kouzla, které nás na okamžik znovu promění v dítě.

Litocha
Litocha
22.02.2020 3 z 5

Výtvarně povedených knížek pro malé děti vychází docela dost. Aby mě uchvátil i příběh, to už tak časté není. A tak to dopadlo i tady. Obrázky jsou opravdu hezké, příběh mě do kolen nedostal. Námětem podobný Pady mě zaujal více.

Mi--LADA
Mi--LADA
02.02.2020 4 z 5

Některé knihy určené dětem jsou opravdu tak zdařilé, že okouzlí děti i potěší oko dospělého. Kniha je oblíbená, pokud chcete potěšit nějakého caparta z příbuzenstva, rozhodně jděte do toho. Jsem ráda, že Beer opět vyšel, dříve jsme si ho museli půjčovat v knihovně.

martina.culik
martina.culik
25.01.2020 5 z 5

Příjemné ilustrace a jednoduchý, ale přesto nenudný příběh. Knížka se mi moc líbila a hned jsem šla pořídit další díl.

josefina_silena
josefina_silena
17.12.2019 5 z 5

Náhodou jsem na knihu narazila v knihkupectví a vzpomněla jsem si, jak jsem ji v dětství milovala. Ty ilustrace jsou prostě kouzelné. Doma jsem ji pak následně našla v knihovničce a znovu po letech přečetla. Milý příběh o jednom ztraceném medvíděti.

Filip8
Filip8
27.09.2014 5 z 5

Moc a moc se mi to líbilo. Je to moc pěkně nakreslené.

bibi.r
bibi.r
09.04.2014 4 z 5

Něžný a hezký příběh. Hodí se rodičům k předčítání i začínajícím čtenářům.
Velmi hezké ilustrace.

mikimachr
mikimachr
19.01.2013 4 z 5

Tohle snad četl každý jako malý. Klasika. :)

velryby lední medvědi

Hans de Beer
nizozemská, 1957
1991  92%Lední medvídku, kam pluješ?
1991  91%Lední medvídku, vezmi mě s sebou
1991  90%Lední medvídku, vrať se brzy!
2019  91%Lední medvídku, znáš cestu?
2022  93%Lední medvídek a pandy

Kniha Lední medvídku, kam pluješ? je v