mala49 mala49 komentáře u knih

Zánik jezera Zánik jezera Arthur William Upfield

Po letech jsem se k ní vrátila. Pokaždé mě fascinuje australská příroda, kterou autor tak precizně popisuje. Nikdo z nás si takové podmínky k životu snad ani neumí představit. (vzpomeňte na léto před dvěma lety). A přesto tu lidé žijí a přežívají.
Voda je život, a teprve při popisu zániku jezera si snad uvědomíme její cenu - a cenu života.

02.05.2017 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Kniha na zimní večer, nebo třeba k vodě. Ale ano, na ty kdysi vydávané Letopisy už tyhle knížky nemají, ale číst se to dá.
A na pana Adama poněkud nezvykle akčnější.

10.03.2017 3 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Souhrn sloupků, řazených podle let, tak jak vycházely v novinách.
Je to příjemné čtení, kde se dají vystopovat původní zápletky, ze kterých pak autor vykreslil ty někdy až neuvěřitelné příhody ve svých knížkách..
Myslela jsem, že je to loučení s oběma doktory, ale už jsem zjistila, že nikoli. To je fajn, docela by mi chyběli.

24.11.2016 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Tahle serie nemá takový odpich jako Hynek Tas nebo Platnéř. Připadá mi to trošku jako "od něčeho k něčemu". Ale číst se to dá.

24.11.2016 3 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Tak nevím.
Dočetla jsem, ale jsem z toho docela rozpačitá.
Začátek dobrý, skoro jako za časů pana otce. Dostihy, spousta koní a lidí kolem nich, dost slušná zápletka.
Ale pak to nabralo směr až nepochopitelný a konec s celým příběhem prakticky nesouvisející, jen rozuzlení odbyto na jedné stránce.
Ty předchozí knihy celkem šly, ale tohle byl docela tvrdý náraz.

19.06.2016 1 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Tak jsem dočetla a líbilo se mi moc.
Dějově a časově patří před Toskánskou vinici, takže po dočtení Kopců jsem ji vytáhla z knihovny a přečetla znova. Bylo to, jako by se člověk potkal se starými známými.
A upozorňuju, že knížky by se měly číst s plným žaludkem.

21.03.2016 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Přečetla jsem si, (už po několikáté) Ranhojiče a Šamana. Po té třetí knize už sahat nebudu, pro mne osobně byla jaksi "přesmoc".
Vzhledem k tomu, že děj těchto dvou knih dělí cca 800 let, docela bych brala příběh nějakého dalšího Dr.Colea právě v tom prázdném časovém intervalu. Tolik se za ta století toho událo, místo pro dalšího R.J.Colea by se určitě našlo. Škoda.

Nějak mi nejde přidat hodnocení. Dávala jsem 5 hvězdiček, ale nezobrazují se. Někde dělám chybu.

08.03.2016 5 z 5

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

No, snad ještě nějaký bude, docela by mi doktoři chyběli.

16.02.2016 1 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Možná je to proto, že autor souběžně pracuje na Husitské epopeji, ale současně chce udržet při životě oba hrdiny svých knížek.
Ano, tak dnad příště.

13.02.2016 2 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Všechny díly této série jsou velmi čtivé. Také bych si ráda přečetla další pokračování, ale mám obavy, že už by to nic moc nového nepřineslo, a nerada bych, aby to nedopadlo podobně jako s "ostatky" V. Vondrušky. Ten poslední díl byl vyloženě za hranou, a já bych si nechtěla zkazit dojem z všech těchto knížek nějakým, možná 'přes moc' psaným dějem.

To platnéř Lukáš je ještě mladý, může toho ještě hodně podnikat, není jasné, zda zůstane natrvalo v Čechách, nebo se vrátí do Itálie, z toho by se dalo ještě hodně vytěžit...

09.02.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Tak pro mě jednoznačně v této sérii nejslabší.
Zachraňovalo to jenom obvyklé svižné vyprávění, ale ten konec byl příliš překombinovaný.
Možná, že až se k ní po čase vrátím, tak se mi bude líbit.

09.02.2016 2 z 5

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

Asi jsem se na tu knížku moc těšila.

27.11.2015 1 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Já se u téhle knihy chytla až napodruhé.
A co 5. v serii, nechybí tu něco?

06.07.2015 5 z 5

Chalupářkou z donucení Chalupářkou z donucení Marcela Mlynářová

Je to nové vydání knihy Chalupářka, vydané v 1999, nakladatelství Motto.
Jen pod jiným názvem.

24.08.2014

Doktore, to je ale kotrmelec! Doktore, to je ale kotrmelec! Patrick Taylor

Dočetla jsem. Měla jsem si to nechat na Vánoce, zase pohoda.

26.11.2013 5 z 5

Hodina Býka Hodina Býka Ivan Antonovič Jefremov

Taky jsem ji v té době četla.
A dost jsem se divila, že vůbec mohla vyjít. Ta podobnost snad ani nikomu nedocházela (?).

07.11.2013

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Paní Mlynářová opět nezklamala.

25.09.2013