makn makn komentáře u knih

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Na Ztracený přístav jsem se, po přečtení všech předchozích knih od Tany French, dlouho těšil a rozhodně mě nezklamala. Opět ukázka autorčina skvělého vypravěčského talentu a umění, jak skvěle dokáže vykreslit čtenáři postavy svých knih.

20.03.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto geniální záležitost, tohle by měla být povinná četba ve školách.

20.03.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi milé překvapení a žasnu nad spisovatelovou předpovědí o podobě totalitního režimu.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Krásný příběh, kde žádná z otázek zůstává nezodpovězena. Z postav jsem si velmi oblíbil pana Nakatu, kterému stačí ke štěstí dát si úhoře, pobírá "potvoru" od pana starosty a rozumí řeči kočiček. :) Moje 3. kniha od HM a jsem nadšen z jeho tvorby.

15.03.2013 5 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Pro mě jedna z těch slabších nord krimi.

06.03.2013 3 z 5

První kniha, kterou jsem od Murakamiho četl, bylo "Norské dřevo" a moc se mi líbila, ale "Na jih od hranic..." je, dle mého, ještě mnohem lepší. Přečteno doslova jedním dechem. Jen mě lehce mrzí to neodhalené Šimamotino tajemství.

06.03.2013 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Taková příjemná "rychlovka". Neočekávejte žádné rozpitvávání postav, jde jen o vyšetřování vražd. Dobře se to čte.

05.03.2013 4 z 5