Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Taká jednoduchá fajn kniha, ktorá ma však nejak zvlášť nezaujala. Vypočul som si v audio verzii.

10.09.2014 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborná kniha, ktorá ma síce aj nudnejšie pasáže a osobitý štýl písania, ale pre fanúšikov hororov povinné.

31.08.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasové dielo, to tu zaznelo už viac krát. Orwell pekne vystihol správanie a motivácie jednotlivých postavičiek a i ked mi niekedy prišla knižka až moc jednoduchá, tak má v sebe neskutočné posolstvo. Toto by malo byť povinné čítanie.

28.07.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Prekvapivo výborná a pútavá kniha s parádne vykresleným totalitným režimom. Bál som sa, že to bude až moc pre dievčatá, ale našťastie sa to nepotvrdilo.

24.07.2014

To To Stephen King

Výborná kniha. Začiatok je možno trochu komplikovaný, ale ako náhle sa to rozbehne, tak vás táto kniha nepustí. Smoliarov som si hned oblúbil, tešil som sa s nimi na výlety po Derry a na ich boj s To.Nebál som sa, nie že by kniha nebola strašidelná,ale nebál som sa, čo však na kvalite knihy vôbec neuberá a ja sa teším na návrat do Derry v ďalších Kingových knihách.

23.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, ktorá aj mňa naučila čítať. Mal som 10 rokov keď som objavil čaro kníh a čaro sveta, ktorý vymyslela J.K.Rowlingová. V malom Harrym Potterovi som sa našiel, tiež som bol chudý, okuliarnatý chlapec a tajne som dúfal, že aj mne príde list z Rokfortu. Nestalo, ale na Rokfort som aj tak chodiť začal, pretože som ho navštívil aspoň prostredníctvom fantázie a dodnes mám nostalgiu, keď si spomeniem na časy, keď som to čítal prvý krá a teším sa až raz budem túto sériu čítať svojim deťom. Sága môjho detstva.

02.07.2014

Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Hvězdná kniha: Mistr Kadehar Erik L´Homme

Čítal som to v detstve a priznám sa, pamätám si ten moment, keď som prvý krát uvidel obálku knihy (dostal som ju na Vianoce) a vôbec ma nezaujala, priam až odpudzovala, ale nakoniec som sa do nej pustil a neľutoval som, pretože ma príbeh v celku pohltil, škoda, že som nemal možnosť prečítať si aj pokračovania.

02.07.2014 4 z 5

Moja najobľúbenejšia od Tolkiena, zhltol som ju na jeden šup na Vianoce 2012.

30.06.2014 5 z 5