MajkaCZ MajkaCZ komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

četla jsem jedním dechem, pro mě neznámé téma, depresivní, když si uvědomíme, co všechno se tenkrát dělo. Podle knihy vznikl scénář pro divadelní hru (nastudovalo Zlínské divadlo), viděla jsem v Brně, stojí to za vidění. M

27.01.2016 4 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Souhlasím s "Lemurka", tolik nesympatických postav jsem už dlouho v knihách nezažila. Knihu jsem sice přečetla za 2 dny (byla jsem ve volební komisi), jinak by mi to asi trvalo podstatně déle (a nevím, jestli kniha dopadla lépe, než volby!) Není to úplně nejlepší kniha paní Joy F.

29.01.2018 3 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Podle mě nejslabší Francisův román. Doufám, že další bude lepší.

02.11.2016 2 z 5

Kamarádi Kamarádi Jan Cimický

školní slohová úloha

22.04.2019 1 z 5

Q... jako Queen Q... jako Queen Sue Grafton

kniha není špatná, na mě jen trochu rozvláčná s některými nedokončenými epizodami.

05.01.2017 3 z 5

Děs Děs David Hidden

v předsázce se píše o hrdinovi "chandlerovského typu", a protože Philipa Marlowa mám ráda, dala jsem se do čtení. Je to ale hodně drsné a s Marlowem to nemá nic společného! Některé kapitoly (hodně) jsem nemohla číst. Je to na mě moc drsné, celý děj je postaven na hrůzách, nenašla jsem nic pozitivního a hodného ke čtení, nedoporučuji. M

25.06.2016 1 z 5

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

I já jsem se musela přes začátek propracovat, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout a dočetla ve 4 ráno. M

08.04.2016 4 z 5

Planoucí eukalypty Planoucí eukalypty Elizabeth Haran

Asi jsme ve 21. stol. úplně jiné, ale až tak nechápu neskutečně naivní dívku, dost přehnané. Ale dalo se to přečíst.

15.02.2017 3 z 5

Lovkyně zločinců Lovkyně zločinců Janet Evanovich

Je to v poslední době druhá kniha, která se mi nelíbila. Tu první jsem ještě dočetla, ale tuto jsem hodně dlouho četla jen proto, že má tak dobré hodnocení. Ale ani to nestačilo, knihu jsem odložila nedočtenou. Třeba se k ní ještě vrátím.... M

30.06.2016 2 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

trochu jsem byla zklamaná, kniha se sice čte docela dobře, ale není nic moc. těch vražd je až příliš a dost se opakují. zkusím ještě nějakou jinou, snad bude lepší. M

27.01.2016 3 z 5

Ve stínu kláštera Ve stínu kláštera Richard Dübell

nezajímavé, nudné, ani jsem nedočetla. M

21.02.2020 1 z 5

Procitnutí Procitnutí Martina Cole

Hodně špatná kniha, zmatečná, děj se s mírnými odchylkami pořád opakuje, někdy mi trvalo, než jsem pochopila, o kom se právě píše, podobná knize Bez tváře. Do další knihy této autorky se asi už nepustím.

27.01.2019 1 z 5

Vražda na Den otců Vražda na Den otců Lee Harris (p)

pohodová knížka, které se čtou dobře, ale už se k ní nevrátíme

20.01.2018 3 z 5

Vražda arcivévody: Sarajevo 1914 a příběh lásky, který změnil svět Vražda arcivévody: Sarajevo 1914 a příběh lásky, který změnil svět Greg King

Troufnu si říct, že o FF toho vím víc, něž většina Čechů, přečetla jsem téměř všechny knihy, které byly o FF napsány, ale tato patří k těm nejhorším. Ještě že jsem si ji půjčila v knihovně a nekoupila. M

26.10.2017 1 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Já jsem knihu odložila po pár stránkách. Myslím, že patří k těm nezdařených. M

26.10.2017 1 z 5

Třikrát Jerry Cotton - Past Třikrát Jerry Cotton - Past Jerry Cotton

nebylo to až tak špatné, ale poslední povídka na mě moc nepravděpodobná, trochu vykonstruované

09.10.2017 3 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Bohužel jsem se do knížky nezačetla a po pár stránkách ji odložila.

20.10.2016 2 z 5

Quiche a koláče Quiche a koláče neznámý - neuveden

opravdu dobré a jednoduché, nenáročné recepty, doporučuji vyzkoušet ! M

23.08.2016 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Nějak si v poslední době vybírám (ne úmyslně) dost drsné knihy. Četla jsem několik Reacherovek, ale tato se mi zdá na mě už dost drastická. Asi teď chvilku budu číst klasické detektivky typu slečny Marplové .... M

31.07.2016 3 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

knihy Sandry Brownové mám ráda, ale tato k nim rozhodně nepatří, opravdu hodně slabé! M

24.06.2016 1 z 5