Q... jako Queen

Q... jako Queen https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6564/mid_q-jako-queen-Du2-6564.jpg 4 35 9

Kinsey Millhoneová série

Román je inspirovaný nevyřešenou vraždou, ke které došlo roku 1969. Dva policisté, kteří vraždu tehdy vyšetřovali, se rozhodnou po 18 letech případ ještě jednou otevřít. Věří, že pokud se oběť podaří identifikovat, najít konečné řešení už nebude problém.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Q is for Quarry , 2002

EvikU.
26.11.2023 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do výzvy #proctemeabecedu písmeno Q. No že začátku to byla opravdu výzva. Nijak zvlášť mě kniha nechytla. Moc jsem ani nechápala, že mohou detektivové v důchodu naplno vyšetřovat a mít přístup ke všem informacím.

Šerif jim dovolil otevřít starý případ jedné zavražděné mladé holky, které mohlo být 16 až 19 let. Nikdy se nezjistila její totožnost ani kdo jí to udělal. Vražda stará 18 let, vypadá to, že všechny stopy už jsou dávno zasypané.

Dva starší kolegové a přátelé se rozhodnou tomu přijít na kloub a přibýrají do party o dvacet let mladší právničku jako soukromé očko. Na první pohled nesourodá trojice začíná skládat střípek případu k dalšímu střipku.

Od půlky už se mi kniha hodně líbila. Hlavní hrdinka Kinsey s Dolanem a Staceym jsou chytří parťáci, kteří přes své zdravotní problémy se do případu zakousnou a vyřeší ho. Nejvíc vypátrala sama.

Překvapilo mě, že otisky prstů a DNA je možné vyšťourat i po takové době pokud je doličný předmět někde přikrytý. Vlastně by bylo skvělý, kdyby byly finanční prostředky a otevíralo se více nevyřešených případů. Kniha byla sepsána podle skutečné události.

Luigi1
05.02.2023 4 z 5

Od poloviny knihy jsem se konečně začetl a s klidem knihu po přečtení odložit

LenkaKa
13.03.2019 3 z 5

Četla jsem už více knih z "abecedy". Tenhle příběh se ze začátku dost táhne, ale nakonec jsem to přečetla až do konce.

lancelot
06.05.2018 3 z 5

Souhlasím s názory pepa4081 a MajkaCZ, kniha má zpočátku cca do půlky knihy celkem pomalé tempo. Druhá půlka knihy už se čte lépe.

pepa4081
08.12.2017 3 z 5

Po přečtení série A-X hodnotím všechny díly stejně. Název často nemá nic společného s dějem. Jde jen o vodítko pro ty, kteří chtějí sledovat chronologicky i osobní život Kinsey, ale ten je vždy připomenutý na začátku každé knihy (tyto pasáže jsem později částečně přeskakoval). Je to typ odpočinkových detektivek, se zajímavou zápletkou. Na můj vkus jsou knihy jen zbytečně protahované dlouhými popisy a vlastní děj tak někdy ztrácí spád. Jde o takové ty „ukecané“ detektivky, na které musím mít čas a náladu. Pokud by každá kniha měla o třetinu méně stran, bavil bych se mnohem víc. S chutí jsem si celou sérii přečetl, ale vracet se k ní asi nebudu, nicméně pokud si chcete odpočinout od litrů krve, určitě doporučuji.
Uspokojivé.

MajkaCZ
05.01.2017 3 z 5

kniha není špatná, na mě jen trochu rozvláčná s některými nedokončenými epizodami.

pafčaodřeky
14.10.2016 4 z 5

Jo, tenhle díl se povedl. Vyšetřování tentokrát ozvláštňuje spolupráce Kinsey s dvěma dalšími vyšetřovateli, kteří jí vlastně moc nepomáhají, protože jsou pořád na marodce.
Jsem fanoušek této série a jen pár "písmen abecedy" mi chybí do kompletu. Tenhle jsem sehnala za 120,-Kč, proč to říkám, počkejte si a zkoušejte i jiné antiky a nekupujte předražené.

Kubíííína
01.03.2014 5 z 5

Kniha mě totálně dostala, vraha jsem absolutně neodhalil, určitě doporučuju!

Val
31.08.2012 5 z 5

Kniha inspirovaná skutečnou událostí, resp. nikdy nevyřešenou vraždou, potažmo nikdy nevyjasněnou totožností oběti.....Kniha je opět, jak je tomu u autorky víceméně již zvykem, velmi čtivá a napínavá.... Při četbě máte pocit, že skládáte puzzle a věřte, že až ho doskládáte, budete velice překvapeni...Doporučuju....

Sue Grafton
americká, 1940 - 2017