Majdaloupka Majdaloupka komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pro me velike zklamani. Na dalsi knihu Soukopove jsem se tesila jak mala a abych trosku utesila vasne, kupovala jsem si povidkove knizky, do nichz přispívala. Kdyz vyslo Pod sněhem, stala jsem za 5 minut otviracka v knihkupectvi, aby mi nahodou neunikla. Ok, opet precteno jednim dechem. Ale tentokrat to bylo tvrde uz i na me. Zadna radost, zadny cit, jen zloba, nevyresene problémy z minulosti a pro me i absence popisu budoucnosti jednotlivých postav, ktery by si tato kniha rozhodne zaslouzila. Priste se holt nesmim tolik tesit

31.01.2016 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Jakozto milovnice realii z 2. Sv.v jsem byla zvedava, jak mistr toto tema pojme. Nezklamal! Bylo tam pro me vsechno: vysvetleni, historicke souvislosti a realisticke vyobrazení zivota v jednotlivych zemich. Jedine co doted tezce nesu pres srdce je smrt me oblibene postavy z Padu titanu, ale tak to k dane dobe holt patri...

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Po Zmizet je pro me na druhem miste. Byt je Marta mladsi nez ja a zila v uplne jinem prostredi, v leccems jsem se v jejim vypraveni nasla. Jakozto sama pacientka na antidepresivach jsem Marte strasne drzela palce, aby vse zvladla a zivot se vratil do spravnych koleji. Nejmilejší postava: Fik :)

K moři K moři Petra Soukupová

Dalo by se rict klasická Soukopovina. Depresivní, smutna, horka, ale tak uzasne ze zivota, ze se neslo odtrhnout. Velice ocenuji zakonceni s popisem budouciho zivota jednotlivych postav

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Kniha ke ktere se rada vracim. Bez prikras, ze zivota. Precetla jsem ji jednim dechem, hned pote znovu a stale jsem zirala s otevrenou pusou. Pote jsem ji nekomu pujcila, zapomnela komu a tak se mi po ni styskalo, ze jsem si ji koupila znovu :)

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Ma nejmilejsi kniha! Kdysi jsem ji dostala od kamaradky, dlouho mi lezela v knihovne, az jsem se odhodlala (k pro me neznamym autorum mam vzdy dlouhou cesu) a nemohla se odtrhnout. Pribeh jsem necetla, ale prozivala! Precetla jsem ji 4x a myslim si, ze jsem zdaleka neskončila. Za me urcite nejlepsi dil z trilogie a po precteni vetsiny Folletovych knih si troufam i tvrdit, ze je nejlepsi knihou ze vsech

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Dlouho jsem se odhodlavala k precteni posledniho dilu o Bridget. Preci jen se ke mne dostal spoiler o smrti Marca a ja si chtela zachovat ty dva pohromade. Ve chvili, kdy jsem vsak ulehla s anginou a mela tedy zbytecne moc volneho casu mi to nedalo a sahla jsem po ni. Nemohla jsem se odtrhnout, chvilemi jsem si i poplakala, chvilemi se smala, chvilemi kroutila hlavou, ale hlavne jsem mela pocit, jak mam tu babu porad moc rada a ze se nezmenila. Jedine co bych vytkla, byl preslazeny konec.

31.01.2016 3 z 5