majc majc komentáře u knih

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tahla pro mě byla ze začátku hrozně těžko čitelná, nemohla jsem se začíst, nebavilo mě to. Avšak pak se to postupně pomalu rozjíždělo a na konci jsem už byla zvědavá, co bude dál, a chytlo mě to. Hodně se mi líbilo Bájodolí, podle mě úžasnej nápad a hodně dlouho jsem pak ještě nad tímhle světem myšlenkovala. Příběh měl podle mě takovou svou hloubku, kterou třeba úplně nedával najevo, ale pro mě jako depresivního člověka jsem tam viděla prostě něco víc a cítila takové nějaké pochopení se Scottem. Díky téhle knize jsem začala v hovoru plynule používat slovo "zasejřený" a "darda", za což má u mě bod navíc i překladatelka. :)

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Hnedka, co mě jako první překvapilo na této knize, bylo, že se tak sakra dobře četla. Příběhy jsou podle mě skvěle zpracovány. Úplně se v severské mytologii nevyznám, spíš naopak, ale i tak mě tahle kniha bavila a leccos nového jsem se dozvěděla.

29.11.2020 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

První kniha od autora, kterou jsem četla. Byla mezi pár knihami, které jsem dostala minulý rok k Vánocům.
Je to takové pohodové čtení. Řekla bych až odpočinkové, což se mi zrovna hodilo. Námět je zajímavý a ještě jsem se s tím nikdy nesetkala, takže podle mě i originální, že se sejdou takhle dvě náhodné osoby, které spojuje akorát stejné jméno.
Postavy jsou také fajn. Je to taková kniha, která neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. Ale jako víkendové čtení na odpočinek úplně ideální.

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Tuhle knihu jsem četla hrozně dlouho. Nějak jsem se nemohla začíst. Příběh je sice od začátku zajímavý, jako celkově námět knihy, ale pak se to tak nějak táhne.
Když jsem se dostala přes půlku, opět mě to ale chytlo a pak jsem dočetla knihu během pár dnů. Fantasy prvek s obrazem se mi velmi líbí, stejně jako symbol lišky. Vývoj Rose je skvělý, kdo by to byl řekl, že se chlap dokáže takhle vcítit do ženy, i když mistr King již ukázal i u jiných děl, že tohle prostě zvládá. Znovu bych si knihu už asi nepřečetla, ale i tak, klobouk dolů za to, jak se dokázal vypořádat s tímto podle mě docela těžkým tématem. Znám osobu, která si domácím násilím prošla a proto bylo pro mě byla tahle kniha v některých věcech jakoby poučná. Není lehké od něčeho takového uniknout, a kdo si tím jednou prošel, bude ho to ještě dlouho doprovázet.

Malý Hiawatha Malý Hiawatha Walt Disney

Kniha mého dětství! Občas se k ní ráda vracím. :) Miluju tu scénu s medvědem.

22.02.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Shawshank jsem přečetla jedním dechem, vážně úžasná povídka, ještě lepší jak samotný film, moc se mi líbil styl vyprávění. :)
Nadaný žák - ze začátku mě to úplně vtáhlo, ale později se mi to četlo hůř a hůř. Přišlo mi, že se to tak nějak vleče. Avšak námět supr, film jsem neviděla, ale snad někdy... Ke konci mě to zas chytlo a přečetla jsem to jedna báseň. Docela jsem nečekala něco takového.
Tělo čtu nyní a zatím se mi to velice líbí. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a nebýt teď tak časově vytížená, tak už to mám dávno přečtené :D Na Dýchací metodu se moc těším, vypadá podle hodnocení i podle popisu zajímavě, tak jsem zvědavá. Každopádně i tak bych knížku bez zaváhání všem doporučila. :)

13.02.2018