Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

na tuto
chvíli

03.03.2020 5 z 5

Variace pro temnou strunu Variace pro temnou strunu Ladislav Fuks

Přečteno na tabletu, vydání e-knih Městskou knihovnou Praha mi vyhovuje. I při této interpretaci mi šel z Fuksova díla mráz po zádech. Opět nádherný jazyk.

29.02.2020 5 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Přečteno se zájmem, ne vždy mám dost trpělivosti při čekání. Měla bych tuto knihu pro zklidnění nosit sebou. Je dost návodná.

28.02.2020 5 z 5

Dáváš mi prodlévat na svěžích pastvinách Dáváš mi prodlévat na svěžích pastvinách Josef Hrdlička

Praktická i poetická knížka k prohloubení i obohacení duchovního života jednotlivců i rodin.
"Rodina, která se modlí, vytrvá."

27.02.2020 5 z 5

S očima na hladině S očima na hladině Dana Floriánová

úžasná symbióza úsporného haiku s citlivými obrazy vodního světa

27.02.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přečteno i poslechnuto, silný příběh v podání Marka Ebena nemá chybu.

21.02.2020 5 z 5

Taje olivového háje Taje olivového háje Daniela Krolupperová

Krásné počteníčko, sedím si ve voňavé kavárně a čtu si o vílách a dobru kolem nás. Zapomínám na bolavé tělo a chmury v duši. Díky, paní Danielo.

20.02.2020 5 z 5

Vévodkyně a kuchařka Vévodkyně a kuchařka Ladislav Fuks

Teď mi nějak došlo, že jsem ještě nedala Vévodkyni a kuchařku do své četby, i když ji mám již několikrát přečtenou. Pořídila jsem si ji za středoškolských studií a hodně dlouho se jí prokousávala. Bylo to náročné, ale hodně lákavé, a tak jsem vydržela. Po nějakých třiceti letech jsem se k ní znovu vrátila a úplně si ji vychutnávala. Ty úžasně dlouhé barvité popisy místností, věcí, přírody, prostě paráda. Když se mé dítě po nějaké době mělo podílet na dramatizaci té knihy, nechápala jsem, jak někdo může takovou knihu zdramatizovat. A ejhle, ono to šlo a ono to jde. Holt na to musíte mít ty správně lidi. Pan Javorský je výborný herec, ale v tomto ho prostě "žeru".

14.02.2020 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

„Co abych tě, drahá, oběsil?“ funguje vždy zaručeně, vždy mi naskočí husí kůže. K čemu může sloužit krásný jazyk? Knihy pana Fukse jsou všechny náročné.

14.02.2020 5 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Vánoční dárek přečtený, jazyk svižný, popisy příjemné, téma neuchvátilo.

14.02.2020 2 z 5

Bydlíme! Bydlíme! Jiří Dvořák

Úžasně hravá knížka, co udělá postupné přikládání barevných fólií. Jako Cimrmani na severním pólu. No holt jsem stále zvídavé dítě!

Slepice a televize Slepice a televize Jiří Dvořák

Mě - nedítě bavily bajky páně Dvořáka náramně. Hned bych se stala mravencem, kterého omrzel svět a svět mu sladce zachutnal.

Pět pohádek Pět pohádek Hans Christian Andersen

Nacházím od Andersena zase další šperky, líbí se mi překlady přelomu devatenáctého a dvacátého století.

11.02.2020 4 z 5

Ochranný dohled Ochranný dohled Ivan Martin Jirous

Opět krásné verše, každá další sbírka poklad

Na Hradčanech Na Hradčanech Jiří Anderle

Chtěla jsem něco napsat, ale komentář Boogie007 moje pocity vyjadřuje přesně. Takže pane malíři, Díky.

07.02.2020 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Když jsem objevila ve výzvě \"aneb\", sáhla jsem opět po Fulghumovi do knihovničky a přečetla si Ach jo. A vůbec jsem nelitovala.

02.02.2020 5 z 5

Zapomenuté jezero Zapomenuté jezero Josef Pecinovský

Docela povedené putování s Emilem Holubem po Africe. Ráda bych z povzdálí pozorovala, ale hlavně z bezpečí, třeba z dronu.

31.01.2020 5 z 5

Prsten od vévodkyně Prsten od vévodkyně František Novotný

Než jsem četla, zaujala mě Božena. Nevěděla jsem, co čekat. Nejsem milovník fantasy, ale postupně mi tato historická fantasy vlezla pod kůži a docela mě bavila. Paralela stbáků a policejních šmíráků mi přišla docela trefná.

31.01.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pod sněhem se mi pletlo již nějaký rok před oči v regálu knihovny, konečně jsem je dala za dvě noci. Nějak jsem se nemohla odtrhnout. Je to moje třetí kniha Petry Soukupové, její styl ve mně vyvolá vždy moc smíšené emoce, moc dobře napsané, ale depka jako blázen.

31.01.2020 4 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Knihu jsem objevila před nějakým rokem v naší knihovně, ráda ji pro její optimismus a laskavost doporučuji dětem a opět jsem se do ní s radostí začetla.

31.01.2020 5 z 5