madonna6956 madonna6956 komentáře u knih

Květová terapie Květová terapie Doreen Virtue

Myslím si, že tohle je jedna z mála knih od Doreen Virtue, které mi opravdu dávají smysl. :)

06.02.2017 5 z 5

Božská magie Božská magie Doreen Virtue

Do určitého bodu tato kniha byla čitelná.
Myslím si, že je to zajímavé téma, ovšem přečetla jsem si určitou informaci, která v knize ''Thovt - na každý den'', byla úplně jiná.
Zajímá mě kabala a zajímám se o přírodní zákony, ovšem tato kniha mě nutí ptát se na spoustu otázek a při ní se nedokážu uvolnit, ani mít radost. Přijde mi, že z ezoteriky se stal tvrdý byznys a začíná to být takové ''pseudo-náboženství''.
Navíc musíme brát v potaz, že Kybalion napsali anonymové. Spousta pasáží mě přišla už zmatených - jakoby sami autoři a autorka (Doreen) byli zmateni a sami nevěděli, co říkají. :)
Rozhodně si vážím Vesmíru, moudrosti, přírody a supersíly, která prostupuje vším a všemi. Ale tahle kniha není pro mě prostě vhodná. :)

06.02.2017

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Boj se Boha, měj strach a nerespektuj ostatní, pokud v Boha nevěří.
Myslím si, že Bible je snůška dogmat obsahující šovinismus, rasismus, netoleranci, homofobii, misogynii, atd...
Spousta lidí tuhle knihu berou jako ponaučnou příručku, podle které mají žít svůj život. Nedokážu rozumět tomu, že tak sadistickému dílu plné nenávistných informací se může říkat kniha knih.
Myslím si, že je důležité začít revoluci. Jestli chceme, aby tu na světě bylo hezky a abychom se tu tolerovali, tak musíme nejdřív zvážit, jaké jsou naše hodnoty.

Můžu věřit v energii/Boha/Vesmír jak chci a nepotřebuji k tomu žádné náboženství.

06.02.2017 odpad!

Proměna (komiks) Proměna (komiks) Peter Kuper

Skvělá povídka, skvělé komiksové zpracování.
Úplně jsem se do toho začetla a ani na chvíli jsem se nenudila.

05.02.2017 5 z 5

Život s Madonnou Život s Madonnou Wendy Leigh

Dávám odpad.
Tato kniha se opravdu musí brát s přimhouřenýma očima.
Madonna v této knize skoro ani nevystupuje, spíše je to biografie jejího bratra. A Madonna je tam jenom jako ''aby se neřeklo''.
Styl psaní autora mě nezaujal, musela jsem číst některé pasáže několikrát.
Myslím si, že její bratr se cítil ve stínu své sestry. Nejprodávanější zpěvačka na světě, jedna z nejbohatších žen světa, talentovaná a úspěšná. Už od začátku knihy, kde píše Christopher o dětství, tak mi přijde, že na ní žárlil už jako malý. A přitom mu tak pomohla. Pomohla ho vytáhnout na hodiny tance, vytáhla ho do Gay klubu, kde vlastně lépe poznal svou sexualitu a objela s ním pár měst. A přijde mi, že o ní nepíše tak mile. Spousta pasáží v knize jsou závistivé.
Přijde mi zarážející, že v některých pasážích se dočteme o tom, jak byl Christopher neupřímný k Madonně. Nelitoval toho. Ale alespoň to přiznal.

Ale abych nekydala na něj hnůj, tak sem tam napsal i něco pěkně, protože i když se chtěl autor blejsknout a přitáhnout na sebe pozornost a tato biografie je spíš o něm než o Madonně, koneckonců, jsou to sourozenci. A asi jsou na sebe nějak zvyklí a třeba se jen tak škádlí. A v nějakých chvílích mi zase přišlo, že Madonnu chválí převelice, protože byl třeba rád, když ho někam pozvala, anebo mu sehnala bydlení.

Přijde mi, že autor trpí nějakým komplexem.

Jak se na to dívám, tak autor touží po lásce a pochopení. Nechce být páté kolo od vozu. A i přesto si myslím, že tančí krásně a navrhl scény na koncert Madonny ''Blond Ambition Tour'' a režíroval ''Girlie Show''.

Pro mě jako pro fanynku Madonny je kniha zklamáním, ale alespoň jsem se něco dozvěděla o Christopherovi Cicconeovi, jednoho ze čtyř bratrů Madonny - královny popu. :)

04.02.2017 odpad!

Anglické růže Anglické růže Madonna Ciccone

Madonna se inspirovala svým životem.
Poutavý příběh, který mě inspiruje a inspiroval i mnoho dalších lidí/dětí/dívek/kluků na tomto světě. Význam tohoto příběhu promlouvá nejen k dětem a dětem v nás, ale i k našemu svědomí. Rovněž ilustrace jsou skvělým doplňkem knihy. Jsem ráda, že tahle knížka je v mé knihovničce a často se k ní ráda vracím. :)

Madonna - Ilustrovaná biografie Madonna - Ilustrovaná biografie Marie Clayton

Kniha obsahuje fotografie královny popu od ''materiální dívky'' až po Hard Candy éru. Ke každé fotografii je napsaný popisek.
Obsahuje také chronologický přehled událostí z Madonniny kariéry - předávání cen, vydání alb, účinkování ve filmech, tour, atd...

Potěší fanoušky. Moc pěkná kniha. :)

Jakov a sedm zlodějů Jakov a sedm zlodějů Madonna Ciccone

Madonna se opět inspirovala svým životem.

Mořské panny Mořské panny Doreen Virtue

Zajímavý až dokonce fascinující pohled na svět. Doreen Virtue jsem znala a tohle je prostě první kniha od ní, kterou jsem přečetla a myslím si, že i jedna z mála, kterou jsem si ponechala.
Myslím si, že mořský svět a obecně svět vody stojí za povšimnutí. Stejně tak jsou zajímavé i kmeny Mayů a Dogonů a je třeba, abychom dbali na ochranu moře.
Koneckonců, my jsme taky z vody.

Říkejte mi Tini Říkejte mi Tini Martina Stoessel

Krásně napsaná kniha. Je zde plno fotek Tini a také co je nejúžasnější - skutečně opravdový příběh napsaný samotnou Tini Stoessel. Takže žádné fámy a lži.
Díky této knize mám k Tini blíž.
Tini se zde zmiňuje o svém dětství, o svých kamarádkách, rodině, prvním castingu k seriálu Violetta, celkově o celém průběhu seriálu, až po své nejoblíbenější filmy a jídlo.
Určitě kniha je vhodná pro fanoušky seriálu Violetta, samotné Tini Stoessel, Disney Channelu, ale také pro lidi, co si chtějí prostě přečíst upřímnou a inspirující zpověď talentované zpěvačky. :)

Madonna Madonna Debbi Voller

Kniha je čtivá, obsahuje zajímavé rozhovory a informace od dětství až po Blond Ambition éru.
Fanoušky určitě potěší.
A takové fanatiky, jako jsem já, tak potěší dvojnásobně. =)

Madonna Madonna Julia Edenhofer

První kniha, která o Madonně vyšla v ČR.
Krátká, ale čte se jedním dechem. Je zde spoustu rozhovorů, popis videoklipů a filmů. V knize jsou fotografie z filmů. Autorka píše tuto knihu v úctě k Madonně, takže za mě ***** :)

Madonna - Životopis Madonna - Životopis Lucy O'Brien

Čtenář se dozví, něco málo o Madonně. Dávám přednost autobiografii před biografií, ale musím přiznat, že tato kniha je napsána poutavým stylem, čte se jedním dechem. Kniha obsahuje spoustu fotografií. Fanoušci ocení podrobnosti a detaily z koncertů, nahrávání alb a TV vystoupení.
Určitě se k téhle knize vrátím. :)

Madonna - proměny vévodkyně sexu Madonna - proměny vévodkyně sexu Daniel Stern

Oceňuji krásně hladký papír a krásné fotky s Madonnou.
Co se týče informací - objevují se zde chyby v překladu, tiskařské chyby a chybné informace.
Některé informace jsou pravdivé, ale těch tu moc není. Spíš jsou zde fámy, omyly a přijde mi, že autor ani Madonnu nezná. A že spíš ani nechápe její tvorbu jako takovou. A jako třešničkou na dortu jsou stupidní a nesmyslné popisky u fotek a neustále opakující formule ''Madonna - sexuální predátor''. Za 1) je to chlap a za 2) nemá prostě o ní dost informací a nerozumí jí, nebo spíš mu asi ta její hudba a styl nic neříká.

Knihu si ponechám kvůli obrázkům. :)
P. S. - FANOUŠCI, NEČTĚTE TUHLE KNIHU :DDD
Souhlasím s veronica 01.

02.01.2017 2 z 5

Děkuji vám, andělé Děkuji vám, andělé Doreen Virtue

Kniha je velmi pěkná, má moc krásné ilustrace, je veselá a velice snadná na pochopení. Myslím si, že je pro děti jako takové a pro děti v každém z nás. :)

06.12.2016 5 z 5