Jakov a sedm zlodějů

Jakov a sedm zlodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34228/jakov-a-sedm-zlodeju-34228.jpg 4 15 5

Krátký příběh o malém nemocném chlapci, jehož může zachránit snad už jen modlitba moudrého starce. Michail, syn ševce Jakova, je velice nemocný. Jakov s manželkou už jsou téměř bezradní a pomalu se smiřují s tím, že chlapec zemře. Ještě však zbývá malá naděje. Na kraji městečka žije stařec, o němž se vypráví, že rozmlouvá s anděly a dokáže dělat zázraky. Jakov se za ním vypraví a poprosí ho o pomoc. Ani starcova modlitba však nedokáže otevřít nebeskou bránu, a tak si stařec pozve domů sedm nejprohnilejších lotrů, které přiměje k tomu, aby se s ním pomodlili za Michailovo uzdravení. Důležitou roli hrají v knize ilustrace výtvarníka Gennadyho Spirina.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Yakov and the seven thieves , 2004

TerJac
15.04.2021 5 z 5

Knihu jsem vzala do rukou a protože mě upoutaly ilustrace, dala jsem se do čtení, aniž by tušila, kdo knihu napsal. A byla jsem pak velmi překvapená. Že Madonna zkoušela psát knihy pro děti vím, ale netušila jsem, že s takovouto tématikou. Tak procítěnou a jakousi "lidskou"? Asi tuto ženu prostě dobře neznám, ale nečekala bych to od ní. Moc pěkné.

madonna6956
02.01.2017 5 z 5

Madonna se opět inspirovala svým životem.
Poutavý příběh, který mě inspiruje a inspiroval i mnoho dalších lidí/dětí/dívek/kluků na tomto světě. Význam tohoto příběhu promlouvá nejen k dětem a dětem v nás, ale i k našemu svědomí. Rovněž ilustrace jsou skvělým doplňkem knihy. Jsem ráda, že tahle knížka je v mé knihovničce a často se k ní ráda vracím. :)

kuky921
03.06.2016 3 z 5

Velmi krátký příběh s dobrým koncem.

bibi.r
17.12.2014 3 z 5

Příběh sice mohl být trošku delší a mohl mít trošku zamotanější děj, ale v podstatě byl moc hezký.

Natynka23
04.03.2013 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila. Četla jsem ji již dříve a potěšila mě. Byl to hezký příběh, poutavý, mohu jen doporučit.

pohádky pro děti

Madonna Ciccone
americká, 1958
2003  87%Anglické růže
2004  84%Jakov a sedm zlodějů

Kniha Jakov a sedm zlodějů je v