Proměna (komiks)

Proměna (komiks)

Tato povídka vypráví příběh cestujícího obchodníka Řehoře Samsy, který se jednoho dne probudí a je broukem. Autor zde citlivě popisuje myšlenky i pocity, které Řehoř ve své nové a neobvyklé podobě prožívá. Pohled na tak velkého brouka je pro Řehořovy rodiče i sestru děsivý, ale přesto se o něj sestra Markétka pečlivě stará. Netrvá to však dlouho. Dříve totiž Řehoř živil celou svoji rodinu, a tak si teď po jeho proměně všichni museli najít novou práci a na něj už nemají téměř žádný čas... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1212/promena-1212.jpg 4171

The Metamorphosis

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Netopejr

madonna6956

Skvělá povídka, skvělé komiksové zpracování.
Úplně jsem se do toho začetla a ani na chvíli jsem se nenudila.

LadyCharlene

Dlouho jsem se chystala na tuto povídku, tak jsem si vybrala komiksovou verzi. Možná byla tato verze ochuzena o popisy vnitřních stavů postav, ale podle mě to bylo dostačující, díky komiksové verzi děj ubíhal velmi rychle a díky ilustracím byla zjevná i psychická změna zúčastněných postav.

mikosai
03.01.2014

Kafka je génius to je jasné, ale chápem prečo nechcel aby to někdo čítal... není nic pro modré nálady jinak je mašle jistá
depresivní

ladypink
05.12.2013

Část mě je pesimista, takže díky tomu se mi knížka svým způsobem líbila. Poukazuje na sobeckost a využívání lidí. Konec ve mě vyvolal velkou lítost.

Kathyss
04.08.2013

Proměna - povinná četba k maturitě, která se mi ale líbila. Přečteno jedním dechem, smysl by si v tom měl asi opravdu najít každý sám, ale určitě nebude pozitivní. Chudák Řehoř.

rajtrmiros
01.07.2013

Měl jsem začátku přečtení pár stran obavy, že celý příběh bude nudný, ale nestalo se tak. Skvělý příběh, který výborně líčí barvitě postavy a čtení není vůbec náročné.

whiterose
15.06.2013

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, dost na mě zapůsobila, hlavního hrdiny mi bylo líto. Je to takové k zamyšlení, smysl díla si musí každý najít sám...

budíček
08.06.2013

Tak tohle bylo teda zajímavé a zvláštní a ze začátku mi to přišlo i jako úlet. Hlavně proto, že hrdina poté, co zjistil, že se proměnil v hmyz se nějak vůbec nezajímal, jak a proč vlastně se změnil a hlavně, zda se s tím nedá něco dělat. Ne, prostě to přijal a pořád se zajímal jen o to, jak se dostane do práce, aby zabezpečil rodinu. Postoj jeho rodiny byl obdobný, nehledali příčinu, prostě trpěli tím, co se stalo, aniž by se ptali, proč se tak stalo. Bylo zajímavé sledovat, jak se jednotlivé postavy vyrovnávaly s nastálou situací a jak se u nich postupně měnily emoce a ukazovaly se jejich skutečné charaktery (sestra z počátku starostlivá a ke konci nenávistná, s myšlenkou se "toho" zbavit). Také bylo celkem zajímavé jak proměněného vnímalo jeho okolí (nájemníci, služebné) a jak si uvědomoval postupně tu změnu on sám. Nutno přiznat, že ke konci mi ho už bylo i líto, protože byť byl v hmyzím těle, tak jeho myšlenky zůstaly stále lidské (jeho láska k rodině).

Protože jsem od Kafky dosud nic nečetla rozhodla jsem se nejdřív pro tuhle povídku, nebyla dlouhá, byla zajímavá ale některé pasáže nebyly na čtení zrovna jednoduché - chtělo to větší míru soustředění. Jiné pasáže naopak odsýpaly při čtení samy. Takže možná časem až bude nálada zkusím nějaké to autorovo dílko zase...

lucinecka210
24.03.2013

Bylo mi Řehoře moc líto..jinak mě moc kniha neoslovila

Gahanka
09.10.2012

Proměna jedna z mých nejoblíbenějších povídek. Grafická zpracování jsou příjemnou změnou.

yvett
30.08.2012

Nádherná kniha, obdivuji autorův um, který jistě vsadil na to, že někdy méně znamená více, oceňuji také to, že autor nenásilně "donutí" zamyslet se. Náhled do nitra někoho, kdo je pro druhé přítěží. U této knihy není nutné ptát se proč a jak.

Graine
16.08.2012

absrudní příběh, ze kterého mi chvílemi naskakovala husí kůže

Gahanka
07.06.2012

Proměna je moje srdcovka a ilustrace pana Kupera jsou skvělým doplňkem

Jíťa

Literatura je hlavně o tom, aby se autor vypsal ze svých pocitů. Co na tom, že jsou tyto pocity plné zmaru, neštěstí a sebelítosti. Pokud se autorovi uleví, tak proč ne? A pokud se to líbí i dalším lidem, tak tím líp.

paulhunter

Smutný příběh vypráví o obchodním cestujícím Gregorovi, který se jednoho rána probudí jako brouk a postupem času zjišťuje, že se i přes lásku a dobrotu, kterou vždy zastával vůči svému okolí a blízkým, oddaluje rodině, společnosti, a stává se v domě něčím odporným a trpěným..

Tuhle krátkou povídku by si měl přečíst každý..

Komnenos

Túto knihu si človek môže vykladať tisícimi spôsobmi, to je na nej úžasné.

proměna, přeměna komiksy

Franz Kafka