Macek71228 Macek71228 komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Vybrala jsem si knihu k maturitě a musím uznat, že to byla dobrá volba. Krásně se o ní mluví, není dlouhá, lehká na pochopení. Rozumí, že nebude bavit každého, ale velmi doporučuji právě jako povinnou četbu.

04.02.2022 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Všema deseti doporučuji jako povinnou četbu, knihu k maturitě. Bude se vám o ní krásně mluvit, je čtivá, není obtížná na pochopení a je vhodná k uvědomění si situace kolem války.

04.02.2022 4 z 5

365 pověstí 365 pověstí neznámý - neuveden

Nádherně vymyšlená a zpracovaná kniha. Krásně čtivá, velmi doporučuji, líbí se dětem i dospělým.

04.02.2022 5 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Kniha se mi dobře četla, téma mě bavilo a zajímalo. Myslím, že tato kniha je ideální na pomoc lidem, kteří těmito nepříjemnými nemocemi trpí. Přijala bych, kdyby se prolínalo vyprávění dcery a matky.

04.01.2022 4 z 5

Nejkrásnější filmové písničky Nejkrásnější filmové písničky kolektiv autorů

Krásně formátovaná, obsahuje akordy i noty, některé písničky jsou lehčí než jiné.

04.01.2022 3 z 5

Velká kniha o psech Velká kniha o psech David Taylor

Už jako malá jsem si knihu ráda prohlížela a sem tam si ji i v dnešních dnech ráda vezmu do ruky.

04.01.2022 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha se ke mně dostala náhodou, nemyslím si, že bych osobně s prokrastinací měla problém. Přečetla jsem během dne - obsahuje spoustu obrázků a stránky jsou menší. Obálku hodnotím kladně, líbí se mi, myslím, že dokáže přilákat. Co se týče obsahu knihy tak je tam shrnuto v podstatě vše, co je dobré kolem přemýšlení a právě prokrastinace vědět, nebo minimálně je fajn vědět. Celkově si myslím, že by se celá kniha dala shrnout na pár stránek, ale ani tak to není ztráta času. Nedozvíte se nic světoborného, obsahuje spoustu konkrétních návodů na lepší organizaci času a jeho následné zhodnocení. Asi nepotřebuji číst znovu, ale myslím, že pro lidi, kteří mají se svým časem problém se hodí.

04.01.2022 3 z 5

Školní atlas světa Školní atlas světa kolektiv autorů

Snad klasický atlas na ZŠ, pěkně udělaný.

29.12.2021 4 z 5

Dobrá adresa Dobrá adresa Zoey Dean

Za mě nic moc, možná trochu zajímavé pro holčiny na základní škole. Hodně jednoduchá knížka.

29.12.2021 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Povinná četba k maturitě - doporučuji jako drama k maturitě, srozumitelné čtení. Celá kniha představuje realitu pod přezdívkami, bych asi řekla nejleépe.

29.12.2021 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

V průběhu čtení jsem nebyla do děje moc zabraná, ovšem po přečtení říkám, že určitě s sebou kniha nese mnoho ponaučení. Smutný konec, dobré k uvědomění.

29.12.2021 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem několik let zpět a doteď na ni vzpomínám jako na knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Realita převedená do knihy. Doporučuji.

Guns N' Roses Guns N' Roses Paul Elliott

Určitě stojí za to! Nádherné fotografie, odhalené pozadí nejlepších let kapely a zároveň osudy členů i po rozpadu kapely. Pro každého fanouška GNR velmi doporučuji. Zajímavě napsané, citáty členů. 10/10.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Zajímavý nápad, ovšem celá kniha je pouze o popsaných situacích, nikoliv o nějakém pořádném ději. S tímto nápadem se dalo pracovat i lépe.

29.12.2021 2 z 5

Pátračka Gilda a Mrtvá schránka Pátračka Gilda a Mrtvá schránka Jennifer Allison

Gilda opět v jiném prostředí. Příjemné.

29.12.2021 4 z 5

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Gilda nezklame nikdy, opět příjemné čtení.

29.12.2021 5 z 5

Pátračka Gilda a Duchova sonáta Pátračka Gilda a Duchova sonáta Jennifer Allison

Super pohodová knížka pro děti, dospívající i oddechovka pro dospělé. Originální nápad, krásně popsané.

Zrozeni k vítězství Zrozeni k vítězství Lewis Timberlake

Motivační kniha, stojí za přečtení, uvádí mnoho příkladů že stačí chtít. Poučné.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dle mého názoru jedno z nejlepších děl všech dob - celá trilogie PP.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Naprosto dokonalé vyvrcholení celé trilogie. Tolkien vytvořil doufám nesmrtelné dílo.