lyriq lyriq komentáře u knih

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Místy nápadité, některé pasáže super, ale většinu času mi Hořící andělé přišli takoví nemastní neslaní... A zbytečně natahovaní. Škoda.

29.11.2018 3 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

Mistr Schink mě baví a JFK mu hodně sedl. Svůj styl přizpůsobil potřebám série, ale jeho rukopis je stále znát. Kalibr .45 je pro mě zatím nejlepší epizodou tohohle literárního seroše.

29.11.2018 5 z 5

Století páry Století páry Petr Schink

Za mě o chlub slabší než příběhy Charlieho Parkera, které tedy jsou úplně z jiného ranku, přesto pořád super čtení a krásně promyšlený svět. Jednoduše nemůžu dát méně než ☆☆☆☆☆ ... A teď hurá na Jak lvové! :)

14.10.2018 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Petr Schink

Špinavá práce mě mrtě bavila. Už v minulém tisíciletí jsem se stal obrovským fanouškem Falloutu a tak si u této knihy nemůžu nic, než užívat atmosféru. Až už jde o čisté postapo příběhy Ellingtona, nebo neméně příjemné retro scifi s Charliem. Za mě je to plný počet.

10.09.2018 5 z 5

Losos pochyb Losos pochyb Douglas Adams

Losos pochyb rozhodně nemusí sednout každému a to ani z řad fanoušků. Teď nemyslím třetí příběh Dirka Gentlyho, ale knihu jako celek, který je složen z mnoha střípků myšlenek. Zejména skrze rozhovory tu pro mě osobně vzniká působivá koláž, která ukazuje, jak úžasným, upřímným, vřelým, vtipným a inteligentním člověkem Douglas byl. Torzo samotného třetího holistického případu je pak pomyslnou třešničkou na dortu, neboť za mě se jedná o nejzábavnější příběh série, bohužel neukončené... O to více zamrzí Adamsův předčasný skon.

22.08.2018 5 z 5

Nachové pustiny Nachové pustiny Michal Sirotek

Kopec parádních nápadů, je to i celkem čtivé... Ale něco tomu prostě chybělo. A když je parta drsňáků v rejži, chtělo by to trochu ostřejší slovník, do čerta!

29.06.2018 3 z 5

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice) Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice) Mark Millar

Mám mírné nutkání dát za tři, protože mi to pocitově přišlo slabší než jednička, přičemž dvojka je moje osobní topka celé kopací série. Na druhou stranu by to bylo hrozně nefér, všechno to tam je, jen moje očekávání byla přehnaně vysoká. Mindy to bez debat slušně zabila.

21.06.2018 4 z 5

100 miliard neuronů 100 miliard neuronů Petr Stančík

I když jsem čekal, že to bude plné reklamy, kterou si rozhodně kluci ze Škoda IT zaslouží (bez nich bychom se tohohle příběhu nedočkali), v závěru už se na ni hodně tlačilo. To mi bohužel dost zkazilo dojem. Je to plné nápadů, je to poutavé, čtivé... Ale kvůli již zmiňované tlačence v závěru se spíše přikláním ke ★★, protože však na našem malém písečku je to nevídaný projekt a moc rád uvidím další Backend Stories, je to ve finále za 3.

EDIT: Po přečtení další knihy ze série Backend stories jsem se utvrdil ve svém hodnocení té první. Stančík tu má skvělé nápady, ale ta reklama působí strašně samoúčelně a ničí veškerý dojem. Kotleta ukázal, že to jde i trochu jinak.

30.01.2018 2 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Dvě novely v jedné knize, Aktivní olovo, původně epizodicky vydaný počin, a jeho sequel, Aktivní rtuť, upečený v celku. Co se prvního příběhu týče, je to divoký, je to šílený a párkrát jsem šel smíchy do kolen. Dvojka je co se tempa a akce týče mnohem volnější, vtipu mi tu přišlo méně, přesto stále super čtení. Za olovo 5, za rtuť 3 a půl (půl je za Sýkorku a kedlubnu).

06.10.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Paráda. Srovnání s Marťanem knize zbytečně ubližuje, tohle je něco úplně jiného. Je to komornější, zachytil jsem méně humoru, ale mnohem více vlastenectví (kdo by to řekl, že?). Kniha má super námět, půvabné vyprávění a sympatického protagonistu. Není problém se s ním zžít. Párkrát jsem se přístihl, že když se mu intelektuálně vířily myšlenky, ty mé tak trochu utíkaly jinam, ale to je jev, který bych mohl zpočítat na prstech jedné ruky. Více mě rozčarovaly otázky, které mi zůstaly v hlavě po dočtení poslední stránky, ale možná to byl záměr a autor chtěl dopřát Jakubovi vytoužený klid. Zdejší silně kritické komentáře ale upřímně nechápu, Kosmonaut z Čech přináší trochu scifi, krapet nadsázky, příjemný pohled na českou historii a slušnou porci filozofie. Rozhodně stojí za přečtení.

19.09.2017 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Kvalitních stripů je v našem kraji málo. Korektor rozhodně patří mezi nejlepší.

14.02.2017 5 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Těšil jsem se, hodně. Co se mi dostalo do rukou je ale zmatené a přeplácané. První díl se pořád tak nějak přidržoval reality a tak dokázal rezonovat jako kultovní klasika. Sequel naproti tomu chce být typická dvojka - všeho dvakrát tolik - a to je průser. Kresba je úžasná, ale jinak bude lepší už (dramatická pauza na důraz) nemluvit o Klubu rváčů.

13.02.2017 1 z 5

Klam Klam William Dietz

Předstírejme, že tenhle díl nebyl. Po vrchním scénáristovi trilogie + autorovi prvních tří knih převzal otěže spisovatel z povolání. Jeho příprava pravděpodobně spočívala jen v přečtení předchozího dílu, protože tohle je fakt průšvih plný neznalosti univerza.

26.02.2016 odpad!

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Tenhle díl je jiný... Nesedl mi a ani autor s ním nebyl spokojen. No nic, čas na Losos pochyb. :)

03.11.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kotleta se čte kvůli akci a hláškám. Tady přidal ale něco navíc - hrdinu, který (většinou) není superhrdina. Za mě jeho nejlepší kniha.

20.10.2015 5 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Pat Mills

Předpokládejme, že jste o postavě zvané Soudce Dredd ještě nikdy neslyšeli, ale něco komiksů již máte za sebou. Tato postava se objevila roku 1977 v druhém čísle legendárního britského komiksového magazínu 2000 AD.
Představte si svět budoucnosti. Svět po 3. světové válce, ve kterém obrovská přelidněná města jsou obklopena nebezpečnou pustinou plnou nájezdníků, mutantů a i mnohem horších nebezpečí. V těchto megaměstech, která jsou pro bezpečnost obehnána vysokou zdí, ani tak nejste nikdy v bezpečí kvůli obrovské kriminalitě. Na straně pořádku slouží jen jediná instituce — Síň spravedlnosti. Kvůli zrychlení procesu jsou zde pouze soudci — policisté, porotci a kati zároveň. Dredd je pouliční soudce v Mega-city One.
Představte si ztělesněný zákon — chladný, neúprosný. Přesně takový je většinu času hlavní hrdina. Občas pro pobavení procedí skrze zuby nějakou tu ironickou hlášku a mě nejde ho nepřipodobnit k Punisherovi. Znalce možná bude zajímat, že jeden z nejčastějších autorů Dreddových příběhů píše mimo jiné taky Loba.

Prokletá země je pohled na to, jak Dredd začínal. Ne však na úplný začátek, v zájmu řádného představení nám Jiří Pavlovský a nakladatelství CREW servírují příběhy, které byly pozdější, ale vzhledem k následujícímu vývoji nám postavu představují mnohem lépe.
Kromě titulní Prokleté země tu najdete ještě podle mě naprosto perfektní příběh Den, kdy zemřel zákon (jenž volně navazuje právě na Prokletou zemi) a několik samostatných epizod.
Je mi úplně jasný, že Dredd není pro každého, černý humor, ironii a brutalitu nehledá v komiksu každý. Nicméně neúspěch českého vydání přikládám spíše retro vzhledu — celý komiks je černobílý. Nehledě na naprosto geniální kresbu v tom vidím kámen úrazu u barvou zmlsaných čtenářů. Přitom pokud máte rádi komiksy a scifi, v českém znění těžko můžu doporučit něco s tak čistým svědomím, jako právě Prokletou zemi.
Tenhle komiks se válí v regálech i 4 roky po vydání, a to je opravdu obrovská škoda, protože kvalita je opravdu špičková. Pokud máte rádi akční scifi s povedenýma hláškama, při ceně tři a půl kila za víc jak 300 stran zábavy fakt není o čem diskutovat.

11.02.2014 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Nicholas Sansbury Smith

Super pokračování, ale ten překlad by si opravdu zasloužil více péče… :/

11.05.2024 4 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Stále milé, ale prvotní okouzlení z nového světa už je pryč. Nicméně třetí díl by mi určitě nevadil. :)

20.09.2023 4 z 5

MMS - Průvodce návratu ke zdraví MMS - Průvodce návratu ke zdraví Jim Humble

Pijte kyselinu, je to elixír zdraví! Strašná p*čovina.

02.06.2022 odpad!

Zápisník mladých svišťů Zápisník mladých svišťů Walt Disney

Super vzpomínka na dětství, tady není co rozebírat - 5 hvězdiček.

26.12.2017 5 z 5