lyriq lyriq komentáře u knih

Kick-Ass: Nářez 3 Kick-Ass: Nářez 3 Mark Millar

Co je třeba říct, již řečeno bylo. Nářez je skvělá série a tvůrci jí tímhle kulervoucím závěrem udělali čest.

14.04.2019 5 z 5

Superholky Superholky Anna Marie Kyšová

Vážně nevidím důvod si stěžovat. Je to srozumitelné, čtivé i pro dospělého, prostě pecka. Pokud někdy vyvedu mladý, něco takového jim budu číst před spaním. :)

02.04.2019 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Čtivé, místy napínavé, ale co je hlavní: není to naivní a ploché. Není jen dobro a zlo, dobří Jediové a špatní Sithové. Banea a jeho motivaci po většinu knihy čtenář chápe a dost možná s ním i soucítí. Drew rozhodně nezklamal a já brzy popeláším pro dvojku.

20.03.2019 5 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Legenda pokračuje. Komiksová podoba Nářezu neskutečně sluší a Jan Bezzemek je prostě frajer z osmdesátkových akčňáků.

01.03.2019 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Podobně jako samotná Andromeda je tenhle komiks zklamáním. Je to takové zmatené, nijaké... Velká škoda.

16.01.2019 2 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Po Frostovi se mi moc do Hitokiri nechtělo, měl něco do sebe, ale dost mu taky scházelo. Po autorově povídce v postapo antalogii Ve stínu apokalypsy jsem se ale rozhoupal a nelituju ani za mák. Je to skvěle napsané (ta tam je lehce buranské podání předchozí knihy), čtivé, akční, a díky původu hlavního hrdiny i celkem zajímavé. Oskar Fuchs svému univerzu dodává hloubku, ale až tady je Frost, coby vedlejší postava, opravdu frajer.

15.01.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Řetězová reakce je jiná. Nejen proto, že se jedná o vůbec první kotletovku s hrdinou ženského pohlaví v hlavní roli. Alice tu bojuje za lepší svět, nečelí hrozbě okamžitého a absolutního konce světa, ale jeho postupné zkáze. Jsou tu události, které mohou výrazně ovlivnit misky vah a pokud jim kapitánka Armády České republiky, toho času nejvyšší velitelka, nedokáže zabránit, naděje na obnovu vyspělé civilizace budou ztraceny. Oproti posledním dvěma dílům je Řetězová reakce tak nějak komornější, ale mě osobně to vůbec nevadí. Hlavní postava má prostor se skutečně vyvíjet a ne jen sem tam hodit hlášku v boji za spásu světa. Super závěr celé série.

18.12.2018 5 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Miroslav Žamboch

Místy nápadité, některé pasáže super, ale většinu času mi Hořící andělé přišli takoví nemastní neslaní... A zbytečně natahovaní. Škoda.

29.11.2018 3 z 5

Kalibr .45 Kalibr .45 Petr Schink

Mistr Schink mě baví a JFK mu hodně sedl. Svůj styl přizpůsobil potřebám série, ale jeho rukopis je stále znát. Kalibr .45 je pro mě zatím nejlepší epizodou tohohle literárního seroše.

29.11.2018 5 z 5

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Dumám, zda to je na dvě nebo tři. Sem tam mě pobavila hláška, baví mě, s jakým elánem autor popisuje lokace, ale druhá půlka tak nějak začala ztrácet dech a ani z té akce už jsem moc neměl radost. Prvotina je to ale slušná, takže protentokrát přivřu všechny otvory a nechám to za tři. Potenciál tu totiž určitě je.

15.11.2018 3 z 5

Jak lvové Jak lvové Petr Schink

Jsem na vážkách. Aktuální příběh je protkán spoustou obsáhlých vzpomínek, které osvětlují, co se dělo v mezičase mezi vzpomínkami a "současností" první knihy. To je na jednu stranu super, ale místy je to už takové rozvleklé, stejně jako příběh aktuální. Fastynger pořád baví, ale jak již uvedli jiní, chtělo by to krapet pokrátit, aby kniha měla větší spád. Rozhodně doufám ve třetí knihu, která van Hautenovu reputaci napraví.

30.10.2018 3 z 5

Století páry Století páry Petr Schink

Za mě o chlub slabší než příběhy Charlieho Parkera, které tedy jsou úplně z jiného ranku, přesto pořád super čtení a krásně promyšlený svět. Jednoduše nemůžu dát méně než ☆☆☆☆☆ ... A teď hurá na Jak lvové! :)

14.10.2018 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Petr Schink

Špinavá práce mě mrtě bavila. Už v minulém tisíciletí jsem se stal obrovským fanouškem Falloutu a tak si u této knihy nemůžu nic, než užívat atmosféru. Až už jde o čisté postapo příběhy Ellingtona, nebo neméně příjemné retro scifi s Charliem. Za mě je to plný počet.

10.09.2018 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Bruntálský řezník se toho nebál a dostál pojmu "prcací fantasy". Sexu je tu z trilogie asi nejvíc, akce je tu stále dost a dost a já jsem ze srdce rád, že Tomáš Kosek neskončil svou pouť se druhou knihou. Vlastně by mi nevadila, až dozraje čas, nějaká další...

25.08.2018 5 z 5

Losos pochyb Losos pochyb Douglas Adams

Losos pochyb rozhodně nemusí sednout každému a to ani z řad fanoušků. Teď nemyslím třetí příběh Dirka Gentlyho, ale knihu jako celek, který je složen z mnoha střípků myšlenek. Zejména skrze rozhovory tu pro mě osobně vzniká působivá koláž, která ukazuje, jak úžasným, upřímným, vřelým, vtipným a inteligentním člověkem Douglas byl. Torzo samotného třetího holistického případu je pak pomyslnou třešničkou na dortu, neboť za mě se jedná o nejzábavnější příběh série, bohužel neukončené... O to více zamrzí Adamsův předčasný skon.

22.08.2018 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Tak tohle fakt můžu. Mistr se rozhodl prozkoumat vody cyberpunku a mnohým to nesedlo. Není divu, je to dost jiné, pořád ale zůstává humor, brutální akce a kopec nápadů. Konec mi přišel bohužel až moc předvídatelný, ale zase jako filmař můžu směle prohlásit, že jsem to celé viděl přímo před očima. Jen mít tak dvě stě míčů rozpočet... :) Každopádně rozhodně nesouhlasím s tím, že je to průser. Je to prostě odlišné a já si to hrozně užil. A teď si jdu dát Nový švábík. Tři, chlazený.

18.08.2018 5 z 5

Nachové pustiny Nachové pustiny Michal Sirotek

Kopec parádních nápadů, je to i celkem čtivé... Ale něco tomu prostě chybělo. A když je parta drsňáků v rejži, chtělo by to trochu ostřejší slovník, do čerta!

29.06.2018 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Zaznamenal jsem i názory, že tohle je Kulhánkova nejslabší kniha. Čistě subjektivně mám problém takový pohled pochopit, přijde mi, že všechno v Mistrově literární dráze směřovalo k téhle jízdě. Za mě se jednoznačně jedná o jeho opus magnum a úžasný závěr kariéry. Což je po pravdě slušná facka, rád bych si přečetl něco dalšího...

21.06.2018 5 z 5

Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice) Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice) Mark Millar

Mám mírné nutkání dát za tři, protože mi to pocitově přišlo slabší než jednička, přičemž dvojka je moje osobní topka celé kopací série. Na druhou stranu by to bylo hrozně nefér, všechno to tam je, jen moje očekávání byla přehnaně vysoká. Mindy to bez debat slušně zabila.

21.06.2018 4 z 5

Rumcajs se vrací II. Rumcajs se vrací II. Michal Opitz

Rumcajs jede bomby. Akce nabrala obrátky a já slintám v očekávání závěrečného sešitu.

17.06.2018 5 z 5