Luvy Luvy komentáře u knih

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Nádherný, ale těžký text, ke kterému se už nechci vracet.

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Krásný a opravdový text! Doporučuji všem, kdo se nebojí číst o smrti.

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Ta obalka je silena, ale jinak jde o knihu, ktera se cte jednim dechem. Je smutne, jak silene veci se deji jen par tisic km dal od nasi rodne bezpecne hroudy.

Anežka Anežka Vilém Mrštík

Krasna! Krasna kniha! O citlivych lidech, o citech. Smysl ji ma cist tak do patnacti let, dokud clovek jeste takovy veci objevuje a obdivuje. Jakykoliv cynismus, ktery behem nasledujicich let nasajeme, at uz chceme nebo ne, nam vnimani takove knihy dost zkali. Je to jedna z mych nejoblibenejsich knih a vzpomina na ni me dojima jeste dnes.

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Pripada mi, ze se o autorech ceskych detektivek moc nemluvi. Libila se antigrdinka, dej i jazyk, ktery autorka zvolila. Dej sice neni nijak objevny a pro zkusene ctenare detektivek mozna ani napinavy, jak rekla moje kamaradka, ja ale davam 5/5 hvezdicek, protoze jsem se ani chvili nenudila, a to od knih chci.

04.01.2021 5 z 5

7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou 7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou Jan Švehlík

Skvele cteni, uzila jsem si to.

Až na krev Až na krev William Styron

Silný a místy syrový příběh, autorův nejlepší text!

20.12.2020 5 z 5

Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufara: křížová cesta Miloš Doležal

Je to smutné a silné. I proto, že ho zabil režim, s nímž se tenhle člověk snažil vyjít - aby mohl dělat svou práci. Všechny ty podrobnosty zmíněné v knize odkazují na jeho vnitřní sílu, usebrání a taky na to, jak někomu může pomoct přežít peklo, pokud věří a má v sobě zakódovaný tzv. vyšší princip.
Jeho příběh je dojemný a k naštvání a z celého srdce si přeju, aby se dějiny už neopakovaly.
Knihu bych nacpala jako povinnou četbu především učitelům na základních školách, aby pochopili, proč je důležité mluvit s dětmi o moderních dějinách. Na základkách to ti staří komunisté ještě nepochopili.

28.03.2024 5 z 5

Včelička Včelička Chris Cleave

Nízké hodnocení mě zaráží, protože pro mě je tento román objev. Esence modernosti. Přece nebudeme pořád číst jen Karamozovi nebo Zlocin a trest a sbazit se je slozitě aplikovat na dnešek, přestože se od postav zmiňovaných děl lišíme snad úplně vším. Místo toho kvituji knihy jako je tato, která nám nabízí moderní pohled, současná dilemata, popsaná přímo a navíc v balíčku s líbivým příběhem. Ano, použila jsem slovo líbivost a nevnímám ho pejorativně. Čtení jsem si užila, ženské hrdinky mi byly víc něž blízké, přestože byly divné.

20.03.2024 5 z 5

Služka Služka Hana Lasicová

Je nemožné zavděčit se všem, ale mně se kniha líbila. Nezdála se mi tupá, naopak velmi osvěžující, a to právě díky skákání v čase, kterému tu někteří spílají. O filmu jsem nevěděla, podívám se.
Je to taková romance, hodně myšlenkových pochodů, k odpolední kávě ideál.

19.03.2024 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tohle mě teda vůbec nebavilo. Děj, postavy i jazyk byly nezajímavé až nudné, žádná hloubka. Jen určitá poplatnost heslům ze sociálních sítí. Doporučit ji nemohu.

29.11.2023 1 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Na knihu jsem v knihkupectví narazila omylem, nevěděla jsem, že vyšla. Je škoda, že se většinou o dobrých knihách mluví míň než o těch dobrých nebo něčím zajímavých. Ale vím, je to čistě subjektivní.

Kniha se mi moc líbila, a to formou, jazykem a i díky popsaným reáliím. Bhútán je země, do které se nechystám, ale autorka ji popsala tak báječně, že tam vlastně nemusím. Mám ráda všechny její knihy a úvahy v nich, tuhle ale asi nejvíc. Není tak bolestínská.
Můžu ji všem doporučit.

06.01.2021 5 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Moc krasna kniha, ktera mi v hlave rezonovala jeste dlouho.

Noc lásky a temného stínu Noc lásky a temného stínu Zdenka Hamerová

Uz jsem od teto autorky cetla lepsi kousky. :-)

04.01.2021 3 z 5

Třetí světadíl Třetí světadíl Jan Pospíšil

Je to smutny, je to temny, ale ma to grady, i proto jsem se nemohla odtrhnout...

Jako bych žila dva životy Jako bych žila dva životy Milan Ohnisko

Mam tuhle novinarku rada, vazim si ji, a tak jsem se ji rada podivala do hlavy. Aspon trochu. I kdyz je jasny, ze to muze byt do urcity miry stylizace...

Nemožnost nuly Nemožnost nuly Adéla Knapová

Mne se ta kniha libila, komentar nize sice sedi, ale ten styl si tech 5 hvezd zaslouzi. V literature nejde prece vzdycky jen o dej, ale i o to, zaujmout treba stylem. Mozna neni tak uzasny, ale cloveka zaujme...

28.12.2020 5 z 5

Sám nejsi nic Sám nejsi nic Ivan Hamšík

Je to dobře napsané, dozvěděla jsem se dost informací, ale celou dobu mi trochu vadila ta vojenská omezenost. Podle některých je to odvaha, ale já to tak nevnímám.

15.04.2024 2 z 5

Tak o co jde? Tak o co jde? Ivan Hamšík

Mám pocit, že pan Cyril trochu plácá a taky se moc rád poslouchá a mudruje. Příliš důvěry ve mně tento člověk po přečtení knihy nevzbuzuje, asi bych k němu nešla.

11.04.2024 3 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Zajímalo mě, jak tato žena žila, co si myslela, kde vyrůstala. Z knihy jsem se dozvěděla mnoho nového, ale řada informací je již známá z tisku, takže to bylo tak padesát na padesát. Rozhodně čtení nebyla ztráta času, ale strhující to také nebylo.

09.04.2024 5 z 5