Lusinkaoko Lusinkaoko komentáře u knih

Příběhy řecké filozofie Příběhy řecké filozofie Luciano De Crescenzo

Pro zkoušky na vysoké škole se z téhle knihy asi moc nenaučíte, každopádně je napsaná poutavě a zajímavě, ne moc složitě, ale poučitelně. Moc se mi líbí a doporučila bych ji :-)

Návštěvník Návštěvník Éric-Emmanuel Schmitt

První Schmittovo dílo, co jsem četla a docela mě sebralo. Úchvátná, zajímavá četba! Moc ráda se k ní budu vracet :)

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Naprosto úchvátná trilogie snad pro všechny generace ♥

Symposion Symposion Platón

Úchvatné, ostatně jako všechny Platónovy dialogy :)

Hříšná Messalina Hříšná Messalina Alfred Schirokauer

Zajímavá kniha, luxusně popsané nejrůznější detaily, čte se jedním dechem. Určitě doporučuji.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Komediální zfilmování :-) Dobré, ale trochu jiný příběh než jaký je v knize. Knížka vede, je hodně dobrá. Zajímavý námět.

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Úžasná kniha! Skvělá! Boží! Co víc dodat ... čte se jedním dechem, dočtete a máte chuť si ji přečíst znovu ... Vřele doporučuji !

07.03.2012 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Krásná kniha i film :)

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jedna z nejlepších a nejúchvatnějších knih, co jsem od Shakespeara četla! Doporučuji :)

Lukrecie Lukrecie William Shakespeare

Četla jsem to už pár let dozadu a přišla mi tato kniha dost obtížná. Nicméně Shakespearova díla miluju a příběh Zneúctění Lukrecie mě zajímá i v jeho podání teď, kdy už jsem starší a budu snad dílo chápat lépe. :)

07.03.2012 3 z 5

Dcera Egypta Dcera Egypta Constance O'Banyon

Zajímává knížka, poutavý děj, v závěru trocha napětí. Myslím, že jedna z těch, kterou bych si přečetla znovu.

07.03.2012 4 z 5

Syn - Divadelní hra o Ježíšovi Syn - Divadelní hra o Ježíšovi Sri Chinmoy

Boží. Nádherná hra, která by se měla číst a hrát v divadlech moc často. :-)

05.10.2014 5 z 5

Pohlazení pro duši Pohlazení pro duši Bruno Ferrero

Krátké příběhy, takové bajky, které dokonale nutí člověka se nad sebou zamyslet. Hloubat a přemýšlet. :-) Vykouzlí na tváři úsměv, ale také i dojme. Možná si popláčete, ale přesto se budete cítit ze zvláštních důvodu dobře. Tak hezky. Tak, jak si zasloužíte. :-)

03.10.2014 5 z 5

Klára S. / Nemoc aneb moderní ženy / On není jako on Klára S. / Nemoc aneb moderní ženy / On není jako on Elfriede Jelinek

Zatím jsem četla jen Kláru S. a moc mě hra nenadchla, jsem tedy zvědavá na další dvě, i když se mi do nich nechce, třeba ale budou záživnější ...

26.02.2013 2 z 5

S Rozárkou S Rozárkou Vincent Šikula

Je to zvláštní příběh sourozenců. Krutý osud infantilní dívky a jejího bratra, který se o ní staral, obětoval se pro ní, ale nadešel čas, kdy už nemohl a asi ani nechtěl pokračovat dál a nechal jí poslat "mezi své lidi", myslel si, že mezi něma najde štěstí ...

17.01.2013 3 z 5

Labutinka Labutinka Petr Bezruč (p)

Přečteno během chvíle, čte se hezky, pěkný příběh v podobě veršů, který nám přiblíží Bezručovu nenaplněnou lásku k jeho Františce...

17.01.2013 3 z 5

Půlnoční deník Půlnoční deník Maxim E. Matkin

Skvělá knížka! Vřele doporučuji přečíst, i když je na jednu stranu docela jednoduchá, na druhou je zajímavá, vtipná a poutavá :-))

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Mladá hrdinka knihy si musela dost vytrpět. Od chvíle, co žila s nevlastním otcem do doby než ji poslali do kláštera, kde ji tyranizovali zfanatizované jeptišky. Smutný příběh, založen prý podle skutečných událostí.

Heslo „Morálka“ Heslo „Morálka“ Éric-Emmanuel Schmitt

Každopádně zajímavý filosofický nápad, ale nevím, jestli bych se k téhle knížce někdy vrátila, snad časem ....

07.03.2012 4 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Skvělý autor, zamilovala jsem si ho. Tahle kniha dokáže rozplakat i rozesmát. Klobouk dolů za toto dílo!