Lusa Lusa komentáře u knih

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Musím říci, že námět této knihy byl velice zajímavý a pro dnešní dobu stále aktuální. Za mě opět skvělé čtení.

06.04.2023 5 z 5

Dopis 44 Dopis 44 Charles Soule

Tak první věc co me napadla, že když mi to spadne pri cteni na obličej, tak je po mě, takže jedině číst u stolu. Příběh byl zajímavý, ale podle mne nemusel být tak dlouhý. Zpracování dobré, ale znova bych to už nečetla.

27.03.2023 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Nova série se krásně rozjíždí, opět je před námi zapeklitý případ, který me nechal naplou až do konce, jsem zvědavá co přinese našim hrdinům budoucnost.

23.03.2023 5 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Knížku mi půjčil kamarád. Velice zajímavý děj a dobré zpracování.

21.03.2023 4 z 5

Hříšná vina Hříšná vina Tami Hoag

Začala jsem číst hned po prvním díle, máme tu nový pohled na případ tentokráte z právnického pohledu, který nebyl vůbec špatný a děj šel plyně dál až do překvapivého konce, který mě opravdu dostal.

18.03.2023 5 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Za mě knížka pro pobavení.

15.03.2023 3 z 5

Hříchy noci Hříchy noci Tami Hoag

Sice starší díl, ale zde již Tami buduje napětí a svižně sune děj dopředu, i když tu jsou ještě záchvěvy z "love story" příběh je velmi zajímavý.

11.03.2023 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po sérii s Tórou jsem okamžitě sáhla po těchto knihách a musím říci že nelituji. Děj je hned od začátku velmi napínavý a nedá vydechnout až do konce celé knihy. Rozhodně s touto sérii pokračují a doufám, že bude stále dechberoucí.

26.02.2023 5 z 5

Putování Ohnivého měsíce Putování Ohnivého měsíce Erin Hunter

Tahle série mě opravdu dále baví. Byla jsem opravdu ráda když jsem zjistila, že tato kniha navazuje na první sérii. Možná bych však byla nadšenější kdybych jsi jí mohla přečíst hned po konci první série a ne v průběhu té druhé. Přesto se jedná o skvěle pokračování příběhu Ohnivého měsíce.

16.02.2023 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

První kniha od Yrsy kde jsem se bála od začátku do konce, ale zároveň mě to i nadále nutilo číst dál a přijít tomu všemu na kloub.

10.02.2023 5 z 5

Planý poplach Planý poplach Tami Hoag

Tím, že je to má oblíbená autorka, tak jsem si musela pořídit všechny knížky, co u nás vyšly. Pokud by tohle byla první knížka, co bych četla, tak bych s autorkou nikdy nezačala, tohle je opravdu love story s nějakým tím vrahem, který dlouhou dobu hraje druhé housle. Sice konec byl napínavý a celá kniha dosti čtivá, ale jsem ráda, že další knihy autorky jsou už mnohem lepší.

21.01.2023 3 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Většinu znám z FB, ale i jako u prvního dílu jsem se dobře bavila, ač jsem bezdětná

04.01.2023 5 z 5

Fantasy & Science Fiction 2007/03 Fantasy & Science Fiction 2007/03 * antologie

zajímavé příběhy, ani u jednoho jsem se nenudila, skvělý výběr.

20.12.2022 5 z 5

Buffy a Angel: Pekelná brána Buffy a Angel: Pekelná brána Jordie Bellaire

Ihned navazuje na Kousnutí od Buffy, ale závěr vypadá, že zde chybí celá jedna část, co by vše vysvětlila. No snad se rozuzlení dozvíme v další části. Jinak to teď byla spíše taká akční pohodička a styl kresby se od minule velice povedl.

04.12.2022 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Poslední případ Tóry byl zase o něco jiný, než předchozí díly hlavně kvůli druhé dějové lince. Pro mě to byl asi nejsmutnější příběh z celé série. Tóra mi bude chybět, celá série byla úžasná a napínavá, mohu jedině doporučit.

30.11.2022 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Tak tedy od Mrazivého světla, byl tohle další díl u kterého jsem se místy opravdu bála. I nadále mě tahle série baví, příběh byl čtivý, záživný a s překvapivým koncem.

24.11.2022 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Čtvrtý díl Tóry a zase o něco jiný, než ty předchozí, tentokráte měníme lokalitu do zmrzlého Grónska. Libila se mi i stránka lovce obohacená o historii a legendy. Příběh je stále čtivý, napínavý a místy i vtipný.

17.11.2022 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Příběh se velice rychle a dobře rozjel, a pak byl najednou konec, ale moment to je teprve půlka knihy, a pak další zvrat v celé situaci. Určitě zajímavý kontext, který nenudil. A poprvé se nám tu objevuje Kathryn, sice pro představení dobré, ale s Linkem v jedné knize je to až moc super-lidi najednou.

14.11.2022 5 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Prostě nostalgie z dětství

13.11.2022 5 z 5

Fantasy & Science Fiction 2008 – Jaro Fantasy & Science Fiction 2008 – Jaro * antologie

V této antalogii nemůžu žádné povídce nic vytknout, velice jsem se bavila a všechny příběhy byly velice zajímavé. Navíc je to skvělý průvodce na dlouhé cesty, páč to čtu od srpna.

12.11.2022 5 z 5