lucy.n lucy.n komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Povinná četba. Obsah zná každý, kdo prošel střední školu. Ale...
Tak útlá knížečka a přece vtáhne čtenáře do protektorátní doby a do kůže mladých lidí, se všemi jejich prožitky a emocemi v bezvýchodné situaci! Tohle je zkrátka vyšší spisovatelská. Klobouk dolů, pane Otčenášku!

12.03.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížku jsem dočetla dávno, ale komentář musel uzrát. Magie bude vždycky přitahovat. Ale tohle je jiná magie. Není z daleka, není přivezená, je naše. Vždycky byli lidé, kteří se k ní obraceli, jiní, kteří se jí báli a další, kteří ji chtěli zničit. Často se tyto skupiny vzájemně překrývaly a překrývají i dnes. Bravurní spojení faktů a fikce. Kniha o ženách a jejich síle, ale zcela určitě vhodná pro všechny čtenáře.

12.03.2019 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Pod dojmem z filmu jsem knihu zařadila do seznamu MUSÍM PŘEČÍST. Krajina, postavy i lidové zvyky dostaly výrazně plastičtější obrysy. Příběh spjatý s krajinou a krajina s příběhem. A je jedno, zda jste člověk, zvíře, nebo hastrman, bez "své" krajiny se neobejdete. První kniha s pohádkovým motivem a druhá (uznávám, že trochu pomalejší a trochu monotónní v likvidaci těch, co krajinu ničí) s velkým morálním a ekologickým apelem. Voda. Jak aktuální téma, přesto, že od prvního vydání uplynulo 18 let!

11.03.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pohlcující, napínavý příběh, pro mě s mírným zklamáním z konce. Není to záměr? Taky byste to potřebovali na Tríbeči v zimě omrknout?

29.01.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Když jeden čte hodně rád detektivky, tak se často stane, že mu po čase děje jednotlivých knih lehce splývají. Zejména, když si dáte od jednoho autora (autorů) více kousků. Pokud bych byla detektivkový nováček, asi by bylo hodnocení vyšší. Napínavý příběh, strhující tempo, zajímavý prvek v podobě policajta, který sedí v base, ale bez něj se zločin prostě nedá vyřešit. Ale s koncem knihy vše vyvane, nic nezůstává.

20.09.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pokud mě někdo donutí mrknout se na skutečná historická fakta a souvislosti více do hloubky, nebo pocítím potřebu vidět osobně místa / památky, zmíněné v knize, tak mu celkem ochotně odpustím, že schéma je podobné a závěr očekávatelný. A jako katolíka mne vůbec neuráží.

13.09.2018 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Jedním dechem, za 2 večery. Až je člověku líto, že je to tak útlá knížka. Pro ty, co mají rádi sci-fi těsně za hranou reality.

28.02.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jednoduché čtení. Žádná nostalgie po dočtení, která mě přepadá vždy, když dočtu dobrou knížku.

04.01.2018 3 z 5