lucy.n lucy.n komentáře u knih

Propast Propast Jozef Karika

Nedá se popřít, že kniha má spád. Ale přečtete-li od autora více knih, máte pocit, že jaksi splývají do jednoho toku. Je to vlastně příjemné, být ve známých vodách, ale neobjevíte nic nového a nakonec se cítíte trochu zklamáni. Za mě zatím nejslabší Karikova kniha . Nejvíce mě potěšila Trhlina a Tma. To byla jiná jízda!

15.01.2024 2 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Jiří Klečka

Nevím, zda si se mnou hrají nějaké vyhledávací algoritmy, ale poslední dobou mi přihrávají samé mladé české spisovatele, co zkrátka stojí za to číst. Tolik vrstev a nakonec neočekávaný závěr! Děkuji za zážitek!

13.11.2023 5 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Dáma, která žije svůj vysněný život. Téměř pohádkový příběh o ženě, která milovala a miluje vše živé kolem sebe tak, že tomu zasvětila svůj život a díky vlivu, který nesporně má, se jí daří burcovat pozornost v souvislosti s ochranou přírody. Na pozadí příběhu probíhají dějiny 20. století a proto nechybí žádná důležitá témata: druhá světová válka, nerovné postavení žen ve společnosti, neutěšená situace afrických zemí, seriózní vědecká práce na neprobádaném poli, silná ekologická linka. Místy je trochu poznat, že kniha byla v originále vydána před čtvrt stoletím. Občas je téměř patetická. Přesto bych ji doporučila. Asi nejsilnější je pro mne popis rodinných vztahů. Ty jsou natolik pevné a pozitivní, že jsou autorce bezpečným přístavem v jejím jinak kočovném a zdánlivě neukotveném životě. To je pro mne to nejvíce inspirativní.

20.03.2023 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Černá, nebo bílá? Co byste si vybrali? Je vůbec možné být vždy jen dobrý? Nebo někoho jednoznačně odsoudit jako špatného? Napínavá pohádka o boji dobra se zlem pro velké děti. S výraznou ruskou příchutí. Chutná kombinace.

30.06.2022

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Koho mi jen ten projev připomíná? Už vím! Horsta Fuchse, prodejce z teleshoppingu. Ten borec je prostě ulítlý. Tolik ke knize, jako literárnímu počinu. Jeho metodu ale vůbec nezpochybňuji. Naprosto rozumím tomu, že je-li někdo motivován kvůli zdravotním potížím, nebo prostě chce jen posunout své hranice, má díky knížce možnost na dosah ruky. Jestli to funguje? Nezbývá, než aby to vyzkoušel každý sám na sobě.

26.07.2021 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pokud mě někdo donutí mrknout se na skutečná historická fakta a souvislosti více do hloubky, nebo pocítím potřebu vidět osobně místa / památky, zmíněné v knize, tak mu celkem ochotně odpustím, že schéma je podobné a závěr očekávatelný. A jako katolíka mne vůbec neuráží.

13.09.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jednoduché čtení. Žádná nostalgie po dočtení, která mě přepadá vždy, když dočtu dobrou knížku.

04.01.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Když jeden čte hodně rád detektivky, tak se často stane, že mu po čase děje jednotlivých knih lehce splývají. Zejména, když si dáte od jednoho autora (autorů) více kousků. Pokud bych byla detektivkový nováček, asi by bylo hodnocení vyšší. Napínavý příběh, strhující tempo, zajímavý prvek v podobě policajta, který sedí v base, ale bez něj se zločin prostě nedá vyřešit. Ale s koncem knihy vše vyvane, nic nezůstává.

20.09.2018 3 z 5