Lucka20 Lucka20 komentáře u knih

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Nemohu hodnotit jinak než plný počet hvězdiček.
Možná je ten konec takový rychlejší, má spád a je celkem rychle konec, ale to neznamená, že je děj o něco ochuzen.
Opět prostě super příběh. Jediné co mě trochu mrzelo, chyběl mi ten konec vyprávěný z pohledu Percyho. Byla jsem hrozně ráda za vyprávění z pohledu Nica, ale zase mi tu chyběl ten Percy.

10.05.2021 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Konečně se Percy setkal s Annabeth a seznámili se Řekové a Římané. Začátek jejich společného putování za proroctvím..opravdu miluju knihy od R. Riordana.
Občas mi trochu leze na nervy Piper, jak si spoustu věcí nechává pro sebe. Občas mi také moc nesedí k Jasonovi, ale není to nic, co by knihu znehodnocovalo.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Po tom, co jsem přečetla sérii Percy Jackson, tak jsem věděla, že musím mít i další série. Musím říct, že chyba to rozhodně nebyla. Stále je to napínavé, velmi čtivé, i když možná určeno spíše mladším čtenářům, já v 26 letech to hltám jedním dechem. Sice ze začátku jsem si musela chvíli zvykat na nové postavy, ale tím, jak je to propojeno tím Percyho zmizením, tak je to dokonalé. Postupně člověku všechno dochází ještě dříve než se to třeba dočte. Opravdu další povedená kniha. Nemůžu se dočkat až dočtu celou sérii.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Moc pěkně napsané, člověk si i popláče. Je pěkné koukat na svět z pohledu psa, neotřelé, ale opravdu mě tato kniha bavila a jistě si ji někdy přečtu znovu.

02.11.2020

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

Jako vždy super kniha.
I když se přiznám, že občas už mě unavovalo, jak mu pořád vzdorovala.

19.07.2021 5 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Toto je druhá kniha, kterou jsem od S. Drake zatím četla a je super.
To, jak Sky pořád bojuje s Jestřábem a pak i s Rocem je pěkné a napínavé.
Určitě doporučuji přečíst.

07.06.2021 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

U tohoto druhého dílu jsem již měla občas chvíle, kdy jsem se musela do čtení nutit, nicméně jsem ráda, že jsem knihu dočetla, konec je velmi emotivní.
Občas mě teda CJ lezla dost na nervy, ale jinak pěkné. Škoda, že ty lidi nevědí, že je to v podstatě pořád jeden a ten samý pejsek.

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Nemůžu si pomoct, ale zatím vše co jsem od tohoto spisovatele přečetla, jsem hltala jak malá holka.
První díl ukazoval co se dělo s Jasonem a táborem polokrevných, tento díl popisuje Percyho cestu za navrácení paměti.
Za mě určitě super, doporučuji. To co se člověk dozví o řecké a římské mytologii je také bezva.

Elfadora - Příběh dívky a draka Elfadora - Příběh dívky a draka Anna Havelková

(SPOILER) Na knihu jsem se velice těšila a byla jsem zvědavá. Bohužel začátek mě odradil, vůbec jsem nevěděla o čem je řec, skákání z jednoho do druhého a k tomu tolik postav..
No každopádně jsem vydržela a postupně se příběh ustálil do jedné časové linie i když z hromady úhlu a postav. Nějak mi to nesedlo, především mi vadilo, že dvě věty jsou v 1. osobě a najednou další věty už ve 3. osobě.
Myslím si, že by chtělo příběh víc propracovat, klidně protáhnout na víc knížek, ale aby to mělo nějaký příběh..takhle to bylo takové rychle popsané..žádné emoce na mě z knihy nedýchly..
Vlastně je to jen o předem prohrané válce, kde mají dva muži zájem o jednu ženu a je tam náhodou i drak.

29.08.2023 2 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Jako vždy nezklamalo. Sice v půlce knihy je to takové táhlejší a žádný extra velký děj, ale ten konec to bohatě vynahradí.
Tato kniha mě nutila přemýšlet více nad Nikem, přece jen je to už od série PJ taková záhadná postava, nikdo neví, co se mu honí hlavou, a tato kniha to ještě podtrhuje. Když jsem Hádův chrám dočetla, nedalo mi to a prolistovala jsem poslední díl a udělalo mi velkou radost, že tam budou kapitoly psané z pohledu právě Nika. Už se nemůžu dočkat.

23.04.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

K této knize jsem se vrátila již podruhé a opět jsem hltala každé slovo.
Rozsáhlejší příběh (myslím celou sérii dohromady), který má hlavu a patu a opravdu výborně se čte.
Za mě opravdu super čtení, které si ráda přečtu někdy znovu.

08.08.2019 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Někdy před 10ti lety se mi dostal do ruky první díl této trilogie a hrozně mě to zaujalo a bavilo. Teprve v nedávné době jsem sehnala další díly trilogie a přečetla to celé znovu.
Bohužel už mě to neuchvátilo tolik jako dříve, ale to proto, že už jsem jiná věková kategorie než cílová. Jinak knihy jsou psané hezky, čtivě, příběh příjemně plyne. Pro mladší čtenáře určitě super kniha.

02.08.2021 4 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Tato kniha mě osobně nějak nesedla. Jako styl psaní, vyprávění a děj je pěkný, záživný, ale tento příběh mi nějak nevyhovoval. Téma čarodějnic a že on byl ženatý, ona pak vdaná..úplně to nebyl můj šálek kávy, neoslovilo mě to.
Každopádně kvalita knihy je stále na vysoké úrovni.

16.06.2021 2 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Poslední kniha je trochu jiná než ostatní, Mia už není každý měsíc někde jinde což je fajn, že už se konečně usadila. I tak je v knize stále zajímavý příběh.
Pokud shrnu celou sérii, je pěkná, celkem čtivá, i když já jsem měla cca v půlce 3tí knihy krizi, kdy už mě fakt nebavilo, že je pokaždé někde jinde, ty její úvahy on spí s jinou jak může, ale ona přitom vyspává taky s jinými.. Každopádně jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale asi se k ní už vracet nebudu.

03.03.2021 3 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Tento díl byl z mého pohledu nejslabší. Nenavazuje na předchozí díly (což nevadí), ale nějak už mě to nechytlo. Začátek knihy mi přišel zdlouhavý, jak pořád popisuje, že chodili krmit kočky odvedle.. Nejvíce mě bavila část, když Bella cestovala divočinou a musela se o sebe postarat sama. Krásná byla ukázka přátelství mezi psem a pumou. Ke konci už mě rozčilovalo, jak ji vždy někdo odchytil a opět se tak protáhla doba, kterou strávila na své cestě domů.