Lucka11 Lucka11 komentáře u knih

Vox Vox Christina Dalcher

Súhlasím s komentárom Ďumbierky. Plus - veľmi dlho som nečítala knihu, pri ktorej sa "zahodil" tak úžasný potenciál, čo už - škoda.
P.S. Neviem či išlo o chybu v preklade, alebo sa pomýlila autorka pri písaní príbehu, ale príde mi dosť mimo, keď sa pomýlia v počte slov v jednej vete. Na jednej stránke sú to 4 a o dve stránky ďalej 5. V príbehu, kde sa ráta každé slovo mi to príde dosť podstatné !

25.08.2019 2 z 5

Boháč, chudák Boháč, chudák Irwin Shaw

Vynikajúci štýl, nesmierne pútavé príbehy, ktoré sa prepletajú a ústia do prekvapivého a dojímavého nie celkom happyendu. Napr. ak máte radi štýl písania Jeffreya Archera táta kniha sa Vám bude tiež páčiť. Ak by sa dalo dala by som 4 a pol *

16.08.2019 4 z 5

Spoveď padlého zástavníka Spoveď padlého zástavníka Andrei Makine (p)

Hm, čakala som viac. Aj keď išlo o zaujímavé čítanie, predsa len som mala vyššie očakávania. Téma - Rusko /teda bývalý Sovietsky zvaz/ po 2.svetovej vojne - je skutočná výzva a niektoré pasáže v knižke boli vážne dobré, ale ako celok ma to až tak "neochromilo" ako som dúfala :-(

05.05.2019 3 z 5

Púšťou a pralesom Púšťou a pralesom Henryk Sienkiewicz

Pre deti a mládež.... pri čítaní tejto knihy som sa cítila skutočne mladšia :-D
Videla som film inšpirovaný touto knihou - myslím, že bol dvojdielny, bolo to skutočne dávno. A až teraz som sa dostala k prečítaniu tohto príbehu. Ide o príjemné a oddychové čítanie. Doma mám ešte knižku Quo vadis, ktorú by som tiež rada prečítala. Tak uvidím, kedy sa k nej dostanem :-D

05.05.2019 4 z 5

Prebijem sa! Štefánik Prebijem sa! Štefánik Jozef Banáš

Úplne súhlasím s komentárom od rubik1
Skvelá kniha. Pán Banáš - klobúk dole!

16.04.2019 5 z 5

Perry Mason a vyľakaná pisárka Perry Mason a vyľakaná pisárka Erle Stanley Gardner

Výborná dekektívka, dokazuje, že na veku nezáleží.....
Rezké tempo si príbeh držal celý čas.

07.04.2019 4 z 5

Bezpečný prístav Bezpečný prístav Danielle Steel

Myslím, že ide o typickú Steelovú. Kto má rád túto spisovateľku, príde si na svoje. Ide o príbeh, pri ktorom si oddýchnete.

31.03.2019 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Moje prvé stretnutie s Poirotom a jeho posledný prípad....
Nebudem sa tu zbytočne rozpisovať. Jednoducho Agatha Christie je úžasná spisovateľka a určite sa k jej príbehom vrátim.

17.03.2019 5 z 5

Křídla noci Křídla noci Robert Silverberg

Súhlasím s hodnotením od kurcatovium. Ja som síce nečítala knihu Dolu k Zemi, ale to mi neprekážalo. Opis cesty ľudstva k sebazničeniu bol zaujímavý...

17.03.2019 3 z 5

Stála vojna, stála Stála vojna, stála Ján Hrušovský

Kniha ponúka jednoročiakovo svedectvo z prvej svetovej vojny – zápisky z východného frontu.
Kniha je o nezmyselnosti vojnovej mašinérie.
Zaujímavé bolo sledovať postupný úpadok "nadšenia" z vojny. A aj to, ako všetci na začiatku tvrdili, že pojde o rýchlu vojnu. Pár týždňoch, pár mesiacov.... nič zdĺhavé, žiadne roky trvajúce vraždenie...
Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 hviezdičkami, nakoniec som dala 3
Čakala som trochu viac, no neprekáža mi to.

01.01.2019 3 z 5

Jorga Jorga Jana Pronská

Tak konečne sme sa dočkali pokračovania Kliatby. Bolo načase. Dlhé čakanie sa vyplatilo. Príbeh sa mi páčil. Splnil moje očakávania od historicko-fantastickej romance. A možeme sa tešiť na ďalšie pokračovania. Aj keď to bude pravdepodobne dlhšie čakanie, už teraz sa teším na ďalšie príjemné strávené chvíle pri čítaní tejto série.

23.12.2018 4 z 5

Tajná večera Tajná večera Javier Sierra

Veľmi zaujímavá téma. Ale kniha ako celok je skor taký priemer.Osobne som čakala viac. Podrobnejšie je dej rozpísaný v predošlých komentároch, s ktorými súhlasím, tak nejdem ďalej "rozpitvávať" :-D

30.08.2018 3 z 5

Do posledného haliera Do posledného haliera Jeffrey Archer

Príjemné čítanie. J. Archer patrí k mojim obľúbeným autorom. Nesklamal ma.

12.08.2018 5 z 5

Zachránený život Zachránený život Suzanne Pairault

Ide o oddychové čítanie. Príbeh je slabší, ale čo už. V kategórii romány pre ženy netreba hľadať Dostojevského :-)

07.08.2018 2 z 5

Hrdinovia Hrdinovia Božena Slančíková-Timrava

Jeden z klenotov slovenskej literatúry. Aj keď ide o povinnú literatúru, tak si nevybavujem ani jeden príbeh zo školských čias... Takže, som rada, že som tieto novely prečítala.

07.08.2018 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Majster šarkanov bola moja prvá kniha od tohto autora. A učarovala mi. Tento príbeh bol rovnako silný, emotívny a dychberúci. Práve pre takéto knihy milujem čítanie.

20.06.2018 5 z 5

Jennie Gerhardtová Jennie Gerhardtová Theodore Dreiser

Životný príbeh ženy, ktorej nezáležalo na hmotnom bohatstve, ale na bohatstve srdca. Počas svojho života stretla mužov, ktorí sľubovali, ale slovo nedodržali. Využívanie je asi dosť presný názov. Smutný príbeh.

16.06.2018 3 z 5

Nancy Reaganová Nancy Reaganová Kitty Kelley

Už sa tak veľmi nečudujem, tomu, ako si mohli "amící" zvoliť za prezidenta Trumpa.
Keď si mohli zvoliť bývalú "hviezdičku" a "hviezdu" filmového plátna vtedy, prečo by si nemohli teraz zvoliť "hviezdu" reality show a milionára, šovinistu a hulváta..../aspoň podľa mňa/
Po prečítaní tejto knihy som sa dozvedela veľa zaujímavého.....
Ide o dosť nelichotivý obraz prvej dámy. Niekedy mi prekážalo príliš veľa informácií, ale pre úplný obraz života tejto ženy, to bolo asi potrebné. Pre mňa ide o priemer, ale som rada, že som si ju prečítala.

27.05.2018 3 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Tak som sa tešila, keď si túto knižku konečne prečítam.... A som mierne sklamaná. Téma je veľmi zaujímavá, ale spracovanie ma vôbec neoslovilo. Bolo to také ťažkopádne. Nedotiahnuté do konca. Neoznačená priama reč, nevedela som, čo sú myšlienky, čo priama reč, domýšľala som si to potom dodatočne....Keď to zhrniem, tak pre mňa je to priemer.

07.05.2018 3 z 5

Zo smrtnej hory fúka Zo smrtnej hory fúka Trygve Gulbranssen

Táto sága je úžasná. Spisovateľ si ma získal. Autor dokazuje, že kvalitná severská literatúra nemusí byť len o kriminálkach.
Rozhodne odporúčam prečítať.

03.05.2018 5 z 5