Lucka11 Lucka11 komentáře u knih

Šógun Šógun James Clavell

Knihu som si vybrala v knižnici, pretože momentálne sa začal vysielať nový seriál na Netflixe a má vysoké hodnotenie. Inšpirovaný bol knihou... A rozhodne to nebol krok vedľa! Bolo to úžasné dobrodružstvo n ;-) Tak ako bol minulý rok mojím knižným objavom spisovateľ Irving Stone, tak tento rok je to James Clavell

07.04.2024 5 z 5

Kulky a opium Kulky a opium Liao I-wu

Vždy, keď dočítam takýto druh knihy si uvedomím a ďakujem, že som sa narodila do demokracie. Človek si to neuvedomí a nevie, aké obrovské šťastie má... Myšlienky v knihe sú stále aktuálne, možno ešte viac ako predtým, bohužiaľ k udalostiam, ktoré sa momentálne dejú vo svete... Z niektorých pasaží mi bolo až fyzicky zle. Báseň na konci knihy - Krveprolití je pre mňa osobne zmesou krásy, bolesti, nádeje, smrti, utrpenia....
Rozhodne odporúčam prečítať!

07.01.2024 5 z 5

Popol a diamant Popol a diamant Jerzy Andrzejewski

Prekážala mi ideológia a nespočetné množstvo gramatických chýb v texte :-(
V živote som nečítala knihu s tak obrovským množstvom chýb, des

03.08.2023 2 z 5

Smäd po živote Smäd po živote Irving Stone (p)

Stone je pre mňa objav tohto roka :-)
Ako prvú som prečítala jeho knihu Agónia a extáza a bolo to fascunujúce čítanie...
Toto bolo rovnako skvelé

25.07.2023 5 z 5

Kasta: Korene našej nespokojnosti Kasta: Korene našej nespokojnosti Isabel Wilkerson

Opäť som sa presvedčila, že Absynt je vždy zárukou kvalitného čítania. Túto knihu by si mal prečítať každý,dozvie sa veľa zaujímavých informácií. Prepojenie rasizmu v USA, nacistického Nemecka a kastového systému v Indii znie možno šokujúco, ale o to s prekvapujúcim spojivom. Rozhodne odporúčam!

06.01.2023 5 z 5

Moja čínska dekáda Moja čínska dekáda Pavel Dvořák ml.

Ak sa ma niekto v blízkej dobe opýta na čitateľský tip, bude to jednoznačne táto kniha! Ľahko sa číta - napriek tomu, že ide o zmes humoru, exotiky a aj smútku... Krásna úprava celej knihy, dychberúce fotografie a pre mňa skvelý bonus QR kódy! Kniha je nimi doslova "napeckovaná" a tie vám ukážu ďalšie zaujímavé videá od autora napr. Breakdance v Číne, Ako sa v Číne varia vajíčka, Rozvádzajú sa Číňania?... Dúfam, že sa časom dočkáme aj pokračovania :-)

01.08.2022 5 z 5

Denník z Wu-chanu Denník z Wu-chanu Fang Fang

Uchvátili ma čiernobiele fotografie, povkladané do knihy,spôsob vyjadrovania autorky :-) Chápem, že jej spôsob písania nie každému vyhovuje, ale kde je napísané, že každá kniha sa musí páčiť každému;-) Za mňa skvelá kniha a vydavateľsvu RAK prajem veľa skvelých kníh a nadšených čitateľov.

30.01.2022 5 z 5

Noc před rozvodem Noc před rozvodem Sándor Márai

Rád čítaš knihy, ktoré doslova rozpitvávajú postavy? Rozpitvanie pocitov z detstva až po krízu stredného veku... Potom ide o knihu pre teba! Pre mňa osobne čítanie tohto príbehu prišlo v nesprávnom čitateľskom čase :-( Dlho som sa prehrýzala príbehom, pritom ide o útlu knižku...

30.01.2022 3 z 5

Večere diktátorov: Sprievodca skazenými chúťkami diktátorov Večere diktátorov: Sprievodca skazenými chúťkami diktátorov Victoria Clark

Tak toto bola pecka! Odporúčam všetkými chuťovými aj čitateľskými zmyslami ;-) Kniha plná pikantných detailov zo života diktátorov, krásnych fotografií a receptov.

09.01.2022 5 z 5

Krv Alexandrie Krv Alexandrie Richard Blake

Kniha neurazila, ani nenadchla... Rada čítam historické romány, toto bolo, bohužiaľ, slabé. Svetlé momenty, pre mňa osobne, boli návraty hlavnej postavy do detstva a prežitých udalostí z mladosti. Ale to bolo málo, škoda :-(

09.01.2022 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smutný osud jednej ženy, ktorá chcela žiť pokojným životom, ale nebolo jej to dopriate...

06.05.2021 3 z 5

Superveľmoc? - Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne Superveľmoc? - Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne kolektiv autorů

Odporúčam ! Kniha, ktorá obsahuje témy ako Čína a jej história, vývoj a medzinárodné vzťahy. Prezentuje tiež aktuálnu situáciu a súčasné problémy, dotýka sa situácie Hongkongu, Taiwanu, Xinjiangu, ale aj súčasnej pandémie koronavírusu. Písané odborne a zároveň pútavo.

08.04.2021 5 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Kriminálky čítam veľmi málo. Opis DNA ma miestami nudil. Miestami to bolo dosť krvavé a brutálne. Brutalita nie je to, čo v knihách vyhľadávam. Na druhej strane chcem vychádzať zo svojej osobnej "čitateľskej" pohodlnej zóny a čítať aj knihy so žánrami, ktoré bežne nečítam. Na tento mesiac som si úlohu splnila :-D

31.01.2021 3 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Pred prečítaním Vojny svetov som nebola fanúšikom sci-fi. Vďaka Knižnej výzve som sa rozhodla vybrať si túto knižku - rok vydania 1898. Takže číslo 5 mám splnené. Ale musím skonštatovať, že ani po prečítaní tohto príbehu som sa nestala fanúšikom sci-fi. Skúsim tomu dať čas a neskor prečítať opať niečo z tohto žánru.

31.01.2021 4 z 5

Storočie chirurgov Storočie chirurgov Jürgen Thorwald

Výsledkom kombinácie vydavateľstva Absynt a opisu histórie chirurgie je vskutku dych berúce čítanie. Niekedy je až neuveriteľné akými náhodami sa chirurgia "modernizovala".
Po prečítaní týchto stránok sa začnete vážiť dobu, v ktorej žijete...

12.01.2021 5 z 5

Ranná horúčka Ranná horúčka Péter Gárdos

Tak Odeon opať nesklamal . Veľmi zaujímavá zápletka, krásny príbeh, reálny, uveriteľný

15.03.2020 4 z 5

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Ťažko hodnotiť....zložitá téma, velmi diskutabilná kniha.

15.03.2020 3 z 5

Lesní ľudia Lesní ľudia Hanya Yanagihara

Úplne súhlasím s komentárom Parvitas
Bolo to zvláštne čítanie, aj hodnotenie s * mi prišlo zvláštne
Na druhej strane sa mi druhý príbeh od autorky - Malý život velmi páčil.

15.03.2020 3 z 5

Poslední hodiny Poslední hodiny Minette Walters

Súhlasím s komentárom od Rodaw, ale mám pripomienku. Pre mňa osobne nebola kniha príliš rozvláčna, pomalá. Milujem autora Kena Folleta a ten píše skvelé knihy - jeho historické príbehy sú úžasné a obsiahle napr. Piliere Zeme majú cca 900 strán. Takže pre mňa osobne je toto najlepší historický román od ženskej autorky za veľmi dlhú dobu. Teším sa na ďalšie časti tejto série :-D

16.01.2020 5 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Silný príbeh. Určite odporúčam prečítať !

16.01.2020 5 z 5