lucille48 lucille48 komentáře u knih

Český jazyk a literatura: Ucelená, přehledná, osvědčená příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na střední a vysoké Český jazyk a literatura: Ucelená, přehledná, osvědčená příprava k maturitě a k přijímacím zkouškám na střední a vysoké Marie Sochrová

Historický kontext, pořádný životopis autora v této knize není. Dobré pro částečnou orientaci v literatuře. K maturitě úplně nestačí.

06.08.2016 3 z 5

Moje první láska Moje první láska Callie West

Četla jsem ji jako náctiletá a musím říct, že jsem dané slečně rozuměla a rozumím jí i teď. Stejný problém asi trápí nejednu slečnu toužící po studiu a dosažení té nejvyšší příčky, které je možno - aniž by mohla i spokojeně žít i v jiných odvětvích než jen kariéra - ale hlavně i rodina (v tomto případě partner).

04.08.2016 5 z 5

Sejdeme se v nebi Sejdeme se v nebi Šárka Junková

Velmi dobrý román, velmi dobrý. Téma je velmi silné. Pro člověka, který uvažuje o smrti, fyzických indispozicích, nesnaží se jim vyhýbat a nebojí se o nich číst, je to kniha velmi poučná.

04.08.2016 4 z 5

Zlý farář přejel hodného psa Zlý farář přejel hodného psa Jiří Barhoň

Mně osobně se kniha příliš nelíbila... asi mi nesedlo téma o církvi, či to bylo podáno stylem, který nemám ráda.

04.08.2016 3 z 5

111 důvodů, proč milovat muže 111 důvodů, proč milovat muže Victoria Robinsson

Tak pokud to člověk bere jako oddychové čtení a nebere to moc vážně, tak je to docela slušné. Některé věci se tam opakují. Znám lepší knihy, ale šlo to.

30.07.2016 3 z 5

Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin Nové Mikulášovy patálie: Návrat z prázdnin René Goscinny

Musím říct, že jsem knihu četla jako dospělá, takže mě tolik neoslovila. Také se ovšem domnívám, že ani kdybych ji předložila dětem nebudou o ni mít takový zájem, jako o jiné - mírně zajímavější a celistvější pohádky.

30.07.2016 3 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Hannah Howell

Kniha je celkem čtivá, ale jsou tam momenty, které se mi nelíbily. Je to oddechová literatura pro ženy a dívky.

20.07.2016 4 z 5

Vůně chleba Vůně chleba Judith Ryan Hendricks

Hezké dílo, které jsem nakonec neodložila a jsem ráda, že jsem ho dočetla do konce. Odpočinková literatura pro ženy a dívky. Mě osobně chleba moc nezajímá, ale knihu jsem si přečetla ráda.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Mně osobně se dílo líbilo, ačkoliv je děj smutný. Muž vydá všechny své peníze zhýčkaným dcerám a ty se o něj pak už vůbec nezajímají. Téma je nadčasové - stát se to může i dnes.
Někdy jsou v díle příliš dlouhé popisné pasáže, nicméně dá se přečíst. Jazyk je bohatý, nemusí se každému číst dobře.
Knihu doporučuji k maturitní zkoušce těm, co se nebojí 370 stránek textu a smutného příběhu, ale myslím, že si můžete zvolit jednodušší četbu k maturitě, než je právě tato kniha.

19.07.2016 4 z 5

Z deníku bulimičky Z deníku bulimičky Jana Sladká-Ševčíková

Také jsem četla a pokud máte zájem o knihu s touto tématikou, tak doporučuji.

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Hodně silný příběh, který Vás rozhodně nenechá v klidu. Knihu si živě pamatuji, ačkoliv jsem ji četla minimálně před 4 roky. Je hrozné, co se dětem může stát.

19.07.2016 5 z 5

Četla jsem a bylo to slušné. Začátek byl super, ale později už to bylo až přespříliš akční.

Mami, já nechci umřít... Mami, já nechci umřít... Irena Sehnerová

Kniha je napsaná výborně. Příběh je velmi tvrdý, nic pro slabé nátury. Pro zdůraznění, pokud si dobře pamatuji, je celý text psán červeně.

Vánoční souboj Vánoční souboj Ellen James

Ačkoliv raději tihnu k historickým románům, tohle dílo jsem si oblíbila a ráda si ho kdykoliv přečtu znovu. Je to hezká oddechová literatura pro ženy a dívky.

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Kniha je čitelná, nicméně v určitých momentech se mi zdá surová (chování osob je mnohdy hrubší, nežli jsem zvyklá), i okolnosti jsou líčeny dost hrubě (upozorňuji, že se tam dost mluví o smrti - mně osobně to nevadilo, nicméně zmínky o smrti jsou v celé knize).

Jasmína Jasmína Jan Truss

Tuto knihu zbožňuji. Je to dobrodružná knížka o skvělé dívce, která nezvládla problémy se školou a být nejstarší sestrou mnoha sourozenců, kde na ní padá mnoho práce a odpočinek příliš nezná. Svou nelehkou situaci vyřeší útěkem do divočiny, kde se snaží přežít. Vše se však v dobré obrátí a ona se vrací k rodině.
Knížku vřele doporučuji, ačkoliv není moc známá, já osobně si ji nemůžu vynachválit, těším se, až si ji přečtu znovu.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Cathy Cassidy

Celkem to ušlo, ale rozhodně mi lepší přišla knížka "Lásky jedné rusovlásky" (taky psané touto autorkou). Jednoduše, znám lepší knížky pro mládež.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Musím přiznat, že mě tento román velmi zaskočil a na nějaký čas uvrhl do frustrace. Takovýto román bych nechtěla číst znovu. Musela mi pomoci audiokniha, abych od ní měla pokoj a rozhodně jsem si ji nechtěla za žádných okolností dát do seznamu knih na maturitní zkoušku.
K maturitní zkoušce nedoporučuji, příliš dlouhé čtení, které není, dle mého názoru, příliš zajímavé, citlivější povahy může rozrušit.

19.07.2016 3 z 5

Kniha a její rozvláčné souvětí přes půl stránky, někdy i delší, mě rozhodně neoslovila. Považuji ji za nepovedenou. Vím, že má určitou hodnotu, protože vypráví o určité historické události a byl to pokus autora o něco nového, nicméně k maturitě tuto knihu příliš nedoporučuji, čtení zabere kvůli souvětím, při kterých ztratíte nit, příliš dlouho. V seznamu povinné četby jistě lze sehnat snažší literaturu.

18.07.2016 2 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Kniha se mi moc líbila, byla živá. Stále se něco odehrávalo a byla jsem napnutá jak vše skončí. A jsem hrozně ráda, že Camilla nakonec byla šťastná.

18.07.2016 5 z 5