LuciezOstravy LuciezOstravy komentáře u knih

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Mě se kniha líbila moc! Napínavý příběh, který nutil číst stále dál. Zápletka věrohodná, propracovaná. Určitě bych to nechtěla zažít na vlastní kůži, bála bych se tuze moc.

17.03.2019 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Moc mě to nebavilo, i když Banánové rybičky jsem ráda měla.

21.08.2021 2 z 5

Vy mně taky! Vy mně taky! Jiří Žáček

Poezie není moje oblíbená, četla jsem pouze do ČV 20. Něco bylo velmi vydařené, něco až zlidovělo, ale zbytek neutrální a občas křečovitý.

15.11.2020 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Příběh, který nás nutí k zamyšlení v mnoha směrech...jak se člověk změní během 10 let, zda lze život naplnit i bez dětí, zda je vhodné se zamilovat ve stáří, vztahy mezi partnery navzájem, mezi partnery a dětmi....Byla jsem moc zvědavá, jak to se všemi dopadne a kniha se mi líbila.

15.05.2020 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Další autentický příběh o holokaustu, příběh malého židovského chlapce a jeho rodiny z Polska, který přežil díky své odvaze, štěstí a Oskaru Schindlerovi. Nepřestává mě udivovat krutost války, ale také následná lhostejnost, nevraživost až nenávist nežidovských spoluobčanů po jejím skončení. Návrat do normálního života rozhodně nebyl snadný.

05.04.2019 5 z 5

Vábivé záhyby Vábivé záhyby Josef Louda

Oslava ženského klína básněmi českých autorů jako J.Žáčka, J.Suchého, J.Vodňanského a fotografiemi Josefa Loudy. Něžnost, erotika, vkusnost, čistému vše čisté.

12.12.2020 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Zde v komentářích bylo zmíněno, že je tato kniha spíš slabší. Četla jsem Vypravěčku, Velké maličkosti, Čas odejít, Je to i můj život, Nejsem jako vy...a musím říct, že i tato kniha se mi velmi líbila (jasně, Vypravěčka byla TOP). Hrdinové nejsou černobílí, uvěřitelná zápletka ze současnosti, užila jsem si emoce, jen konec byl pro mě předvídatelný, ale 4 hvězdičky si určitě zaslouží.

02.07.2020 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha mě z počátku zaujala velmi, rodina se po tragické smrti jedné dívky z jednovaječných dvojčat uchýlí na opuštěný a nehostinný skotský ostrov. Záměna identity, hledání viny, marné pokusy tragédii překonat, vše se četlo moc dobře. Závěr mě však moc neoslovil, ale to je jen můj osobní dojem.

14.04.2020 3 z 5

Slunečnice Slunečnice Richard Paul Evans

Knihu jsem si vybrala nejen kvůli slunečnici na obálce do ČV 2020, ale především kvůli lokalitě - Peru, které bych jednou velmi ráda navštívila. Smutný pohled na osud místních sirotků, kterým se hlavní hrdina Paul snaží pomáhat. Zajímavé popisy reálií nebo džungle, ale jinak velmi oddychová love story na dva večery.

24.02.2020 3 z 5

Nová doba nebo běh století nebo hrdinové dne nebo šílenství Nová doba nebo běh století nebo hrdinové dne nebo šílenství Martin Mařan

Kniha se mi až na některé pasáže (které jsem nejspíš nepochopila) líbila. Vypráví příběhy z nedávné současnosti, antihrdinové jsou manažeri, politici, sportovci. Chovají se arogantně, prospěchářsky, negativně, krutě. Někdy je to úsměvné a jindy mi úsměv doslova zamrzl na rtech. Rozhodně nutí k zamýšlení o hodnotách, které ovládají naši společnost.

10.12.2019 5 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Zajímavě pojatý příběh tří kamarádů a jejich lásky k jedné ženě, každá kapitola z jednoho roku z období 1938-1968. Politické události vytvářely a ovlivňovaly velkou měrou jejich životy. Vadily mi však cizojazyčné věty (někdy ta maďarština fakt ani nešla odhadnout).

06.12.2019 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Začátek mě příliš neoslovil, ale válečné roky jsem prožívala intenzivně a přála jim štastný konec....

02.12.2019 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Knihu jsem přečetla díky ČV 2019 a líbila se mi, film jsem neviděla. Nepřišla mi až tak hororová, u jiných jsem se bála víc. Zajímavý námět, nadpřirozené prvky a pátrání má logiku.

20.11.2019 4 z 5