luciekla luciekla komentáře u knih

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Kdysi jsem to četla jako povinnou četbu, rozhodně to mělo něco do sebe, ale četlo se mi to celkem těžko a trvalo dlouho, než jsem dospěla ke konci.

30.11.-0001 2 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Asi jediná knížka od Verna, kterou jsem přečetla celou a ještě mě to i celkem bavilo.

30.11.-0001 3 z 5

Deník Deník Anne Frank

Jedna ze světově nejznámějších knížek popisující život jedné židovské dívenky a její rodiny v úkrytu během druhé světové války. Vždycky jsem obdivovala Annin talent, na svůj věk psala velmi dobře. Jen škoda, že tenhle příběh bohužel neskončil happyendem...

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Nádherný, pohádkový příběh, od kterého se jen těžko budete snažit odtrhnout. Existuje i film - rovněž doporučuji ;)

30.11.-0001 5 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Povinná četba, která mě ale příjemně překvapila. Je to vtipné a dobře se to čte, takže určitě doporučuji přečíst ;)

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Vzhledem k tomu, že jsem musela tuhle knihu povinně přečíst kvůli práci na ročníkovce, dlouho se mi nechtělo se čtením začít, přece jen francouzská literatura obecně je známá svým těžkým stylem, dlouhými popisy atd. Ale byla jsem celkem mile překvapená, knížka se čte dobře, i když si nejsem jistá, jestli člověk, který nemá příliš znalostí o době, kdy se děj knihy odehrává, bude schopný ji ocenit. Nicméně mě pozitivně překvapila.

30.11.-0001 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Harry Potter definitivně skončil a aby to jeho fanouškům nebylo líto, napsala JKR tuhle knížku bajek. No, co říct...na Harryho Pottera to nemá, ale četlo se to příjemně, mám ráda styl, jakým JKR píše. Kniha obsahuje pět bajek společně s poznámkami Brumbála, není zrovna moc dlouhá, takže za necelou hodinku ji máte celou přečtenou a můžete stejně jako já doufat, že snad JKR zase brzy něco napíše.

Antikrista Antikrista Amélie Nothomb

Zvláštní kniha, stejně jako všechny ostatní od této autorky. Zajímavá zápletka, chvilkama mi byla hlavní hrdinka sympatická, chvilkama jsem si říkala, že snad není možné, aby byla tak naivní...

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Podle mě nejlepší knížka, kterou jsem od Browna četla. Da Vinci Code se mi tolik nelíbil, asi proto, že jsem na něj slyšela samou chválu a hodně očekávala. Od Andělů jsem nečekala nic a byla jsem nadšená.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha je to určitě dobrá, ale rozhodně ji nepovažuji za nejlepší dílo autora. Všichni mi ji doporučovali jako naprostou senzaci, ale po jejím přečtení jsem byla spíše zklamána, protože jsem čekala něco víc...

30.11.-0001 3 z 5

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Původně jsem si tuhle knížku vzala jenom tak na čtení do vlaku, ale musím uznat, že se mi hodně líbila, hlavně má zajímavou zápletku, která se neodhadne z prvních několika stránek.

Lenka au-pair Lenka au-pair Martina Drijverová

Není to sice zrovna knížka s hlubokou myšlenkou, ale autorka víceméně věrně popisuje život takové au-pair v zahraničí. Knížku jsem četla vícekrát, sama pobývám v Paříži, sice ne jako au-pair, ale jako studentka a dost věcí popisovaných v knížce z nám z vlastní zkušenosti.

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

První kniha z třináctidílné série Řada nešt'astných příhod. Určitě doporučuji přečíst, je to něco jiného, knížka je plná autorova cynismu, ale chápu, že se nemusí líbit každému.