lucie3944 Online lucie3944 komentáře u knih

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Podcast znám, ovšem některé příběhy jsem si nepamatovala. Jinak bych řekla, že to, co se odvypráví v podcastu, se téměř doslova přepsalo do knihy. Ale za některé případy jsem byla ráda, oživila jsem si je. Rozhovory na konci byly fajn, jeden jsem jen přeskákala. Tak uvidíme, co si od spisovatelky přečtu dál a jaké to bude.

06.09.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásná kniha. Smutná, plná sebeobviňování, pochybnostmi o sobě a snahou o vykoupení. Celou dobu jsem čekala na nějaké BUM, jak to u Collen bývá, ale to se nějak nekonalo. Trocha překvapení byla, ale tak nějak normálně. Ovšem nemůžu říct, že by o to byla kniha horší. Prostě jsem spokojená.

06.09.2023 4 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

(SPOILER) Za mě trochu slabší. Pro mě tam bylo několik nedokončených dějů. Linka s Lornou, Jamieho pobyt ve vězení, odhalení Steadmana... Vím, že to není detektivka, že tohle není to nejdůležitější, ale byl na tom vystavěn příběh. Ale... Je to kniha pro ženy, hlavně zamilovaná. A v tom je hodně dobrá. Nejsem přesvědčena, že si po nějaké době budu pamatovat děj, ale za přečtení určitě stojí.

21.08.2023 4 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Přečetla jsem hned po prvním dílu, utíkalo mi to rychleji. Občas jsem se musela zamyslet nad tím, o čem ten první díl vlastně byl a myslím, že za pár týdnů už si absolutně nevzpomenu, o čem ten první díl byl. Myslím, že tento díl mi v hlavě zůstane trochu déle, ale vracet se ke knize nebudu.

23.06.2023 3 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Za mě průměr. Kniha mě neponoukala, abych četla co nejčastěji. Bylo mi jedno, jestli čtu nebo ne. Neodložila jsem ji, přečtená byla celkem rychle, ale vracet se k ní nebudu. Druhý díl přečtu, s tím problém nemám. Ale ve čtečce už ji mít nebudu, abych si ji mohla kdykoliv připomenout.

21.06.2023 3 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Nedočetla jsem.

20.06.2023 1 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

(SPOILER) Až jsem sama překvapená, jak moc se mi to líbilo. Líbilo se mi seznámení, líbili se mi hlavní hrdinové, líbila se mi zápletka. Ale asi nejvíc jsem byla spokojená s tím, jak zápletku vyřešili. Žádné hádky, obviňování, rozchod - ale dospělý přístup s dospělým chováním. Za mě moc milé. Sladké, ale pěkné.

12.06.2023 5 z 5

Tajemná vražda Tajemná vražda Jude Deveraux (p)

Četla jsem i předešlé díly, ale bohužel už před nějakou dobou, tudíž mi některé věci unikaly. Ale nakonec jsem byla celkem spokojená, rozuzlení mě nenapadlo.
Jen teda ta její "máma", to bylo dílo! Něco takového doma mít, tak uteču dřív, než ve dvaceti, nebo v kolika letech to bylo.....
Ale na další případ Medlarské trojky se moc těším, pokud nějaký bude.

10.06.2023 4 z 5

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

Nebylo to špatné. Příběh se dobře četl, plynulo to. Některé věci nebyly vysvětlené (např.ohledně otce), některé nedotažené (ale to zase může být proto, že si každý může představit to své), někdy nebyla v pořádku čeština. To mě na tom asi mrzí nejvíc, že si ani v české knize nedají pozor, aby to bylo napsané bez chyb.
Ale nelituji, že jsem si knihu přečetla. Slušný průměr.

01.06.2023 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Jako jo, přečetla jsem to za dva dny. Hezky se to četlo, odsýpalo to. Ale.... Pro mě je poměrně nepochopitelné, co dokázal Jack odpustit. Pro mě je to absolutně za hranou, tohle se prostě nedělá, i kdyby důvody byly jakékoliv. Vážně pro ní bylo jednodušší zradit, než požádat o pomoc?! A ačkoliv byl Jack dobrák, co nic neřešil, tohle mu ublížilo.
Chápu důvody, proč tam byl vražen nějaký důvod k dramatickému ději, (protože proč by mělo být vše OK), ale myslím si, že autorka mohla vymyslet lepší důvod k rozchodu.
Za mě je to kapku přitažené za vlasy, já bych asi hned tak nezapomněla, i když láska asi vážně zvládne všechno. Aspoň tedy v knize.
Závěr : čtivé, leč dějově poměrně na hraně.

25.05.2023 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jsem posluchačem podcastu a proto jsem byla zvědavá na knihu. A za mně zklamání. V podstatě souhrn příběhů z podcastů, kdy se člověk nic nového nedozvěděl. Jediné nové byly tři rozhovory na konci knihy. A to je, myslím, na knihu dost málo. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale půjčila. Ale protože jsem zvědavá, určitě přečtu i druhý díl, zda nedojde k nějakému posunu.

23.05.2023 2 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Já jsem prostě spokojená. Tohle se, aspoň pro mě, četlo samo. Celá kniha směřovala k jednomu okamžiku, který se vlastně za chvíli vyřešil. Ale ta cesta! Ta byla moc pěkně popsaná.
Je tedy pravda, že jsem měla občas problém se zorientovat ve jménech, kdo je kdo, protože přátel kolem bylo opravdu dost, ale hlavní je, že jsem vždycky věděla, kdo jsou hlavní hrdinové...
Jak už jsem napsala, za mě spokojenost a i když jsou knihy Nory Roberts psané jako přes kopírák, stejně se do každé další pustím ráda.
Nora to má za ty roky v malíku a já se stejně pořád nadšeně vrhám do dalších a dalších knih.

08.03.2023 5 z 5

Tajemný pan Frost Tajemný pan Frost Sylvia Day

Tak nějak nevím. Přijde mi, že příběh někdo na konci vzal a uťal. Jako by spisovatelce nestálo za to, psát dál. Rozepsat se o tom, co se stalo, jak, proč a co s tím. Však ono to nějak dopadne. Vysvětlení, co a jak. To mi na tom dost vadilo.
A mimochodem, jsem přesvědčená, že si Cary Taylor rozhodně nevzal veterinářku, ale veterináře! Protože jeho přítel Trey ze série Crossfire veterinu studoval... Ale to opravdu není důležité...
Těším se na propracovanější dílo, jsem namlsaná Evou a Gideonem.

14.02.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Za mě velmi dobré. Už jen to, že jsem spěchala číst, je po mě dobré znamení. V poslední době mi čtení spíš nejede, proto jsem překvapená, že knihu mám přečtenou za pár dní.
Přiznám se, že asi nechápu hru Vadí - Nevadí. Ale to celkem ničemu nebránilo. Jinak si myslím, že rozhodně není tak "easy" se vyrovnat s takovým zážitkem, i když si ho člověk nepamatuje.
Ale závěr se mi moc líbil a kdyby byl díl i o Daneovi, určitě bych si ho ráda přečetla.

14.02.2023 4 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Sázka na jistotu. Pokud nechci moc přemýšlet a chci jen tak něco přečíst, tohle je to pravé. Člověk prakticky jen čeká, jaký problém se na konci objeví a ví, že to dopadne dobře. Vlastně není co psát, žádný nový objev se nekoná. Prostě to, co čekáte, to dostanete ve velmi dobré formě.

28.12.2022 3 z 5

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Pro mě je to návrat k začátkům. Noru čtu dobře 30let a v poslední době jsem ji zanedbávala. Takže jsem čtení neskutečně užila. Plynulo to, těšila jsem se, jak to bude dál, je to dobře přeložené... Všichni ví, jak to dopadne, ale cesta k cíli - to je pro mě zážitek. Vím, že to není veledílo, ale po některých knihách přečtených v poslední době, pro mě prakticky ano.

21.12.2022 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Myšlenka pěkná, provedení horší. Pro mě to bylo trochu chaotické, myšlenkové pochody nedotažené, děj nedokončený. Četlo se to dobře, ale občas jsem kroutila hlavou nad překladem, občas nad dějem... Průměr, vracet se ke knize určitě nebudu.

15.12.2022 3 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Bohužel, nebavilo mě to. Obvykle tyto knihy přečtu za dva tři dny, tohle mi trvalo možná 2 týdny. Nelíbil se mi překlad, ale to začíná být standardem. Příště se poučím a radši nebudu dočítat.

11.12.2022 2 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Bože, ty francouzské názvy zákusků! Hned bych ochutnala!
No nic, ke knize. Ztratit, svým způsobem, smysl života, musí být velmi frustrující a děsivé. A nedivím se, že člověk ztrácí sebevědomí. Ale třeba opravdu stačí potkat někoho, kdo vám ukáže, že za něco stojíte i bez toho. Je to velmi zjednodušené, ale proč ne. Mně se to líbilo, i to prozření na konci, i když to není nic nečekaného.
Není to veledílo, je to příjemná oddychovka, ale úplně bez námětu k zamyšlení to taky není.

03.12.2022 3 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

(SPOILER) Překvapivě se mi to líbilo. Ta hvězdička dolů je za stupidní důvod k rozchodu. Absolutně jsem nepobrala, proč si Alice myslela, že věci a dárky platí někdo jiný než Beck. Překvapení, že jí zařídil práci? No pardon. Tohle bylo trochu přehnané. On i ten způsob seznámení byl kapku na sílu....
Takže co se mi na tom vlastně líbilo? Mělo to spád, styl humoru mi sedl, oslovení "milovaná" apod... To vše bylo jiné. I čekání na sex bylo hezké. Myslím, že by to mohla být knížka, ke které se někdy vrátím.

24.11.2022 4 z 5