Lucie21352 Lucie21352 komentáře u knih

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tento díl Bridgertonových je jiný než ostatní a právě to ho dělá velmi dobrým. Je zde hned několik zvratů a člověk do poslední chvíle netuší jestli do dopadne jako vždy. Můžu doporučit všem příznivkyním (a příznivcům) romantické literatury.

14.07.2023 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Na tuto knihu jsem narazila v antikvariátu, zvědavost mě přemohla a tak jsem si jí odnesla sebou domů. Je to přesně takové, jak je napsáno v popisu. Je to soubor fejetonů s příběhy ze života. Na Aně se mi vždy líbilo, že se nepřetvařuje, je taková jaká je a nebojí se říkat věci na rovinu. Takové jsou i její fejetony. Někdy vtipné, jindy dojemně něžné (když mluví o svých dětech a rodině). Vzhledem k formátu ani nelze se do knihy začíst a nechat se vtáhnout příběhem, ale je to příjemné čtení. Plný počet hvězdiček jsem nedala z jednoho jediného důvodu... fejetony nejsou úplně můj šálek kávy. Jinak doporučuji.

26.05.2023 4 z 5

Princ Princ Nichole Chase

V porovnání s předchozími díly je tento dle mého nejslabší. Líbí se mi linie dvou hlavních postav, i když dle mého názoru je princ poznamenán ženským vnímáním autorky. Větší míra "mužnosti" by tu určitě nebyla na škodu, i když v konečném důsledku to nesnižuje dojem z četby. Velmi se mi líbí uvedení problematiky alkoholismu, i když s otevřeným koncem. Celá série je výjimečná tím, že každý díl má své téma a to se mi velmi líbí.

05.02.2023 2 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Jane Austenovou čtu ráda (z nějakého mě neznámého důvodu vždy v zimním období :-) ). Přiznám se, že Lady Susan jsem četla ze dvou důvodů: 1. Čtenářská výzva a 2. počet stránek. Začátek byl pro mě nudný, ale chápu, že se jedná o styl psaní 19. století. Hlavní hrdinku bychom dnes nazvali zlatokopkou a neuvěřitelnou manipulátorkou. Jedna věc evidentně přetrvává ve všech stoletích... Takové ženy se (bohužel) vždy mají dobře. Knihu doporučuji. Po překonání první poloviny nastane odměna v podobě poloviny druhé.

25.01.2023 3 z 5

Španělské pohádky Španělské pohádky Václav Cibula

Krásné a vtipné pohádky. Nejlepší věc před spaním.

30.09.2022

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Musím říct, že jsem se ze začátku nemohla začíst do děje, ale potom se ve mně mísil děs se zvědavostí, jak jsou ty dvě dějové linky vlastně propletené. Po neustálém udržování v napětí mi konec udělal velkou radost (aspoň kousek happy endu). Doporučuji všem.

31.03.2022 3 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Tento román jsem si vzala na dovolenou a musím říct, že to bylo přesně to pravé. Hlavní hrdinka Abby se snaží vyrovnat se všemi strastmi, které jí život přinese (a že jich není málo). Líbilo se mi, že to není úplná "slaďárna". Čtyři hvězdičky z šesti dávám za závěr, který mi přijde chvílemi zmatený. Potřebovala bych dovysvětlit pár informací, abych se v tom vyznala. Ale až na ten konec doporučuji.

24.08.2023 3 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tuto knihu jsem četla na základě výzvy. Nepochybuji, že je to úžasné klasické dílo. Můj šálek čaje to bohužel není. Do čtení jsem se musela nutit, i když mě určité části knihy bavily. Markéta je bezpochyby úžasná postava, která si zaslouží obdiv. Doporučuji všem, kteří během povinné docházky nemuseli nutit do čtení klasiky. Ostatním bych doporučila audioknihu.

05.06.2023 3 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Po zkušenosti s Cizinkou od Diany Gabaldon jsem chtěla poznat naši českou tvorbu podobného zaměření. Bohužel nesdílím stejné nadšení jako většina čtenářů a čtenářek. Dějová linka mi přišla sice poutavá, ale než se k té lince čtenář dopracuje, tak to opravdu hodně dlouho trvá. Přiznám se bez mučení, že jsem hodně "omáčky" přeskakovala. Hlavně v druhé polovině je to spíš červená knihovna. Ale abych nebyla jen negativní... konec je pěkný, ale do druhého dílu se mi nechce.

01.03.2023 2 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Druhý díl této série se mi velmi líbil. Vyzdvihla bych různorodost hlavních postav (v prvním díle Samantha, která žila "normální" život a musela přizpůsobovat životu šlechtickému a porovnání s Cathy, která už se do tohoto života narodila). Z toho pramení i různé životní zkušenosti a to, jak se která staví k nastalým událostem. Ale jinak je to další dobrá oddechovka, kterou si čtenář vezme po náročném dnu v práci.

05.02.2023 3 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Ze začátku mě příběh moc nezaujal... nevychovaná puberťačka Anna, která se neustále předvádí... Ale musím říct, že čím jsem se dostávala dál do příběhu, tím jsem víc pronikala pod povrch a hlavně do nitra Aniny duše. Nakonec ani ta Anna není tak špatná... Doporučuji všem, kteří hledají odpočinkovou literaturu. Skvělé na dovolenou.

16.12.2021 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Na čtení této knihy jsem se těšila hned ze dvou důvodů. První je moje obliba Julie Caplinové a jejích příběhů, druhý je fakt, že jako milovnice přírody se do Skotska chci podívat již dlouhá léta. U této autorky se mi vždy líbil cestopisný popis dané země, ale Skotsko se jí bohužel příliš nevydařilo. Čekala jsem vtažení do úchvatné přírody, možná zasvěcení do místních tradic, ale místo toho jsem dostala kuchařku s pokrmy s whisky. Chápu, že hlavní hrdinka měla jiné starosti než se toulat Skotskou vysočinou, kterou navíc znala zřejmě celý svůj život, ALE... Charakteristiky některých postav mi navíc přišly velmi rušivé (Xanthe pro mne byla vysloveně nutné zlo). Tyto skutečnosti stály Hrad ve Skotsku dvě hvězdičky.

17.05.2023 3 z 5