Španělské pohádky

Španělské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/8805/bmid_spanelske-pohadky-t2j-8805.jpg 5 22 6

Ve španělských pohádkách se často objevují hádanky, vypravěči měli v oblibě krátké, anekdotické příběhy, někdy šlo spíš o šprýmy než o pohádky. Romanista a spisovatel Václav Cibula vydal své převyprávění více než čtyřiceti španělských pohádek r. 1984. Podařilo se mu zachytit zvláštní typické motivy těchto příběhů stejně jako strohost a jadrnost dialogů, jejich poezii, moudrost i humor. Čerpal přitom ze všech oblastí Iberského poloostrova: v jeho převyprávění najdeme pohádky z Aragonu i z Murcie, z Andalusie i Extremadury, z Leónu, ze Staré i Nové Kastilie. V. Cibula překládal ze španělských, německých a francouzských zdrojů.... celý text

zebrazoma
31.03.2023 5 z 5

Neobvyklé a veľmi pekné rozprávky.

Lucie21352
30.09.2022

Krásné a vtipné pohádky. Nejlepší věc před spaním.

Booky84
14.08.2022 5 z 5

Milé a krásné pohádky, kde dobro vítězí nad zlem a to mám ráda.

medlovice
08.03.2022 4 z 5

Miluju španělské panenky Paola Reina a tak jsem se pustila i do španělských pohádek. Jsou trochu jiné než naše, ale našla jsem i spojitost , základ . Možná, že je to tím,že je psal český spisovatel . Základ je stejný. Dobro zvítězí nad zlem a svatba a manželství je to nejlepší.

Katecake
15.12.2020 5 z 5

Jako malá jsem nechtěla nic jiného než Španělské pohádky, především Čaroděje Palerma a Katalinetu a Velrybu .)

RichardvonT.
17.01.2017

Po přečtení této knížky ve velmi mladém věku považuji Španěle za zvláštní národ:-)))