Luccy78 Luccy78 komentáře u knih

Orchideje - Praktická encyklopedie Orchideje - Praktická encyklopedie Zdeněk Ježek

Pěkný a praktický průvodce pro pěstitele orchidejí doplněný nádhernými fotkami úžasných květů.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Knihu jsem dostala jako dárek, jinak bych si ji nikdy nekoupila. Ale po prolistování musím říct, že ne všechny recepty jsou špatné, i když sem tam nějaký blaf se tu najde.. A je na každém, jestli podle ní bude vařit nebo ne. Je to celé, dle mého, zbytečně nafouknuté a jednoho dne, tak, jako ostatně vše, i tady ta velká bublina jménem Láďa Hruška "splaskne".

Vaříme s chytrou kuchařkou Vaříme s chytrou kuchařkou Blanka Poláčková

Upřímně nevím, jestli se vlezu do té dvacky, jak tvrdí autorka, ale některé z receptů stojí za vyzkoušení..

Nejlepší recepty Nejlepší recepty Jiří Babica

Knihu s recepty jsem dostala, ale upřímně jsem vyzkoušela možná dva recepty, ale jinak žádný zázrak to není..

Naše rostliny v lékařství Naše rostliny v lékařství Jaroslav Korbelář

Úžasný rádce a pomocník pro ty, kdo mají rádi bylinky a nebojí se využívat jejich sílu pro zdraví své, i svých milovaných..

Zdravie z Božej lekárne Zdravie z Božej lekárne Maria Treben

Maria Treben byla úžasná žena a ještě lepší bylinkářka. Jsem ráda, že vlastním tuto publikaci, kde se s těmi, kdo o to stojí, dělí o své postřehy a moudra ze světa bylinek.

Družička Družička Ruth Rendell

Mě příběh vůbec neoslovil.. bohužel..

01.05.2015 1 z 5

Šilhavý medvídek Šilhavý medvídek Evan Hunter (p)

Bohužel jsem se nedokázala začíst.. Kniha mě nezaujala, nejspíš je určena jinému čtenáři.

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Jak já nesnáším špatné konce.. :-( Jinak knížka velmi hezká, příběh je napínavý, dobrodružný, trošku fantasy, ale ten konec jsem si vážně přála jiný..

01.05.2015 4 z 5

Písničky z pohádek a dětských filmů 1. díl Písničky z pohádek a dětských filmů 1. díl Ondřej Suchý

Hezké texty písniček z pohádek i s notami k hraní.
Kniha nabízí slavné písně a melodie z dětských filmů, které si stále zpívají děti i dospělí.

Poslední oběť Poslední oběť Stephen J. Cannell

Fuuj.. Z takového masového vraha mám husí kůži... Z příběhu mě úplně mrazilo, pořádně mě to vtáhlo do děje! Kdo má rád tento žánr, rozhodně doporučuji přečíst!

Karneval Karneval M. R. Lovric

Třináctiletá Cecilie se zamiluje do proslulého Casanovy a stává se jeho milenkou. On jí na oplátku podporuje v talentu k portrétování. Nezdařená láska s Casanovou později Cecilii přivádí do Albánie, kde potkává dalšího muže svého života, mladičkého a okouzlujícího lorda George Gordona Byrona.

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Bohužel z knihy úplně číší komunistická propaganda, až mě to rušilo od samotného děje a pocitů dospívající Leni. Ale aspoň jsem měla příležitost se zamyslet nad tím, že návratem z koncentračního tábora teprve vše začínalo a hodně lidí si znovu hledalo smysl života a začínali od začátku.. Smutné, ale je to kus naší historie, neměli by jsme na ní zapomínat..

01.05.2015 3 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Jiří Hronek (p)

Hezký příběh ze starého Egypta. Pro mě sice trošku nudnější, chybělo mi tam to "něco", co by mě vtáhlo do děje a nedalo přestat číst..

Chladná ocel Chladná ocel Paul Carson

Dost dobrý thriller.. Knihu jsem přečetla jedním dechem a až do konce byla napnutá.. Takže za mě, absolutní spokojenost :-)

Mnich z přízemí Mnich z přízemí Tim Farrington

Příběh osamělé rozvedené matky šestileté dcery, které do života vstoupí zvláštní podnájemník a to bývalý mnich. Kupodivu milé překvapení. Ani jsem nečekala, že se kniha bude tak dobře číst a vyklube se z ní pěkný romantický příběh, který bych rozhodně nezařadila mezi ty přeslazené románky, ale mezi romantické příběhy ze života s dobrým koncem.

Hladová přání Hladová přání Tereza Matoušková

Vůbec jsem neměla ponětí, do čeho jdu a trochu jsem váhala, protože české autory moc nemusím.. A byla jsem příjemně překvapená, jen by mi nevadilo, kdyby byl příběh delší a knížka tlustější :-)

Únik Únik Daphne du Maurier

Pěkný příběh, ale jak já nesnáším otevřené konce! Můžu se dohadovat, ale nemám potvrzeno a to mě ničí..

Harém Harém Dora Levy Mossanen

Vyprávění mladé dívky, která se bohužel narodí do chudých poměrů a aby přežila a následně mohla i svému dítěti zajistit lepší život, je nucena, mimo obchodu s látkami, začít prodávat i své tělo. Její dcera pak jde v jejích šlépějích, ale je cílevědomější než matka a míří výše, až do šáhova harému. Zajímavý příběh, dobře se četl, ale víckrát nemusím..

A budeme šťastni A budeme šťastni Lubomír Macháček

Nedokázala jsem se začíst, nestačila jsem sledovat děje jednotlivých lidí, pletla se mi jména.. Mě kniha prostě neoslovila.

01.05.2015 1 z 5