Naše rostliny v lékařství

Kniha obsahuje 202 vyobrazení, vždy na jedné straně popis rostliny, výskyt užívaná část, sběr a úprava, účinné látky a působení, užití a na protější straně velice kvalitní kresba. Jedna z nejlepších publikací u nás vydaných.

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86816/nase-rostliny-v-lekarstvi-86816.jpg 4.924
Literatura naučná, Zdraví, Přírodní vědy
Vydáno, Avicenum

Kniha Naše rostliny v lékařství

Ithaka

Stará a dobrá klasika. Děda mě podle ní učil před více jak třiceti lety nejdříve poznávat a posléze i sbírat léčivé rostliny. Vždycky když si jí beru z knihovny, vzpomenu si na naše cesty na Zebín a do Šárovcovy Lhoty za řepíkem, na mateřídoušku v Hrachovci a pupavy bezlodyžné pod hořickými Chlumy. Od devadesátých let vyšlo hodně knih zaměřených na bylinkaření, tahle je pro mne však naprostá stálice. Přehledná, praktická a s krásnými ilustracemi. Zapátrejte v antikvariátech, stojí za to!

Jájinka
04.12.2019

Přehled rostlin - kresba, užívaná část, výskyt, popis, na co užívat, jakým způsobem užívat, kdy sbírat, účinné látky.

Kuldík
20.02.2016

Chtěl bych tuto skvělou knihu sehnat v elektronické podobě. Víte někdo kde? Děkuji za typ. Rád si ji koupím i jako vázaný výtisk.

Hanina61
12.10.2015

S knížkami o bylinkách a alternativním léčení se v poslední době roztrhl pytel, pokud možno v nich nesmí chybět barevné fotografie na luxusním křídovém papíře. Tahle knížka je ale klasika, kterou jsem objevila se svými prvním bylinkářskými pokusy někdy před třiceti lety a od té doby na ni nedám dopustit, vracím se k ní a hodněkrát mi pomohla s různými zdravotními problémy. Moc hezky zpracovaná, informativní, s překrásnými ilustracemi pana Jindřicha Krejči. :-)

Luccy78
01.05.2015

Úžasný rádce a pomocník pro ty, kdo mají rádi bylinky a nebojí se využívat jejich sílu pro zdraví své, i svých milovaných..