lucakuca lucakuca komentáře u knih

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Energie, lehkost, moudra, něžný humor. To vše dostávám.
Jak se spřátelit se stárnutím a nakonec se zamilovat do stáří.
Líbí se mi životní styl a elán italského bytí.

"Má cenu si stěžovat? Ale na co? Že italskýma očima mládí končí v sedmdesáti, kdy začíná teprve střední věk?
A ten střední věk trvá do devadesáti, a pak přichází zralá dospělost a stáří?
A co chudáci třicátníci, čtyřicátníci či padesátníci? Těm teoreticky teče mléko po bradě a těší se na tajemné dozrávání a poznávání pořádného života." :-)

" Nenechme si hlupáky zaneřádit hlavu, protože jsou to jen ubozí žárliví žvanilové, nic víc. Pamatujme, že i vševěd může být prachobyčejným blbcem."

"Ať balón naděje, radosti a nadhledu lítá ve výškách. Ať lítá vysoko i ten váš!"

17.03.2024 4 z 5

Hurá, nosím brýle Hurá, nosím brýle Helena Haraštová

Sama jsem brýlovec, není co dodat. :-)
Milé, naučné a pochopitelně uchopené.
Hurá, nosím brýle a vidím!

16.03.2024 5 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Není to nejnovější kniha, ale stále aktuální téma.
Miluju v knihách novinařinu, soudní procesy, politiku, špiónění a samé další libůstky...
Novinář Jack hmm jsem si při čtení chrochtala blahem, dokud jsem asi 40 str před koncem neusnula.
To by plný počet hvězd nedovolil, ten by mě donutil dojet ty zbývající stránky bez zívnutí a padnutí víček.
Skvělé, čtivé, napínavé a děsivě reálně popsané, jak mě (tebe) může kdokoliv najít a sledovat....

16.03.2024 4 z 5

Lery: Příběh želvího kluka Lery: Příběh želvího kluka Sandra Dražilová Zlámalová

Zamilovala jsem se do obrázků!
Ukradla jsem knihu a musela ji přečíst jako první!!!!!
Obrázky jsou božské a příběh něžný jako maminčina náruč.
Pecka!

13.03.2024 5 z 5

Vombat Vombat Philip Bunting

Velmi praštěná vombatkniha.
Jsou tam vombatblbiny, vysvětlené vombatjazykem, pro vombatíčky jak dělané, prostě bláznivě vombombastické.
Překladatel se opravdu vyblbnul :-)

13.03.2024 3 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Ze začátku jsem těžce vzpomínala, jakže skončil první díl?
Ale, pak jsem mávla ploutví a zabořila se do čtení. Úžasné!

12.03.2024 4 z 5

Co by udělala Wednesday? Co by udělala Wednesday? Sarah Thompson

(SPOILER) Tak tedy. Než jsem se začetla, vrtalo mi hlavou, proč je zrovna tahle kniha považována za naučnou a patří do kolonky Psychologie a pedagogika.
A už vím.
Není to příběh, je to shrnutí a rozebrání osobnosti filmové hrdinky na padrť, a pak (jak by asi ocenila) frankensteinovsky poslepované...
Rady děvčatům (buď svá, měj se ráda, buď originální, měj styl, miluj svoji rodinu a...), kterých je a bylo tuny (před 100 lety tu bylo Bravíčko, dnes je to Wednesday) a všechny vlastně napříč časem znějí stejně (jasně, navíc jsou hlášky ze seriálu).
Nevím, pro jakou věkovou skupinu. V úvodu mě zarazila autorka, ať si uvařím dobré espresso (nejlépe dvojité!) a začnu číst, a pak mega velká písmena jak pro prvňáčky. :-)

12.03.2024 4 z 5

Kytičky z ulice Kytičky z ulice John Arne Lawson

Kniha beze slov.
Děj si sami vymyslíme a pak se přesvědčíme v anotaci, jestli to tak autor myslel.
Takže, tady jde o ilustrátora víc než o spisovatele....

10.03.2024 4 z 5

Exorcistův dům Exorcistův dům Nick Roberts

Příjemné mrazivé čtení....
Nic nového, autor sází na jistotu.
Vrzání dveří, co se otvírají, halucinace, smrad zkažených vajec, deníky, VHS, zachránce a třešnička na dortu na posledních stránkách...

09.03.2024 3 z 5

Madagaskar náš osudový Madagaskar náš osudový Monika Vacková

Fotografie krásné, zavzpomínala jsem si na vlastní cestu.
Souhlasím, soukromý deník o putování. Pro autory citová hodnota a úžasné vzpomínky, pro mne písmenkové brebtání cizích lidí. Nějaká příhoda fajn, jiné méně zajímavé, jiné zbytečné.

07.03.2024 3 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Nenáročné cestování časem bez výpočtů, strategií, dlouhosáhlých popisů fungování.
Takřka oddechové cestování časem, principy nevysvětleny, ale tam šlo o jiný věci.
Romantické ano, přesladké ne.
Konec mě dostal, autorka mě dostala.

05.03.2024 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (převyprávění) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (převyprávění) Sara Torrico

Poe umí :-). Drsné čtení! Hlavně Černý kocour, úplně mě mrazí...
Ano, v kostce shrnuté tři převyprávěné příběhy, které mohou ve škole pomoci. I kdyby studenti četli originál, stejně si za pár let budou pamatovat to základní, co splňuje tenhle výcuc.

04.03.2024 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Byla to pecka! Vážně super!
Jediné, že tam není Luc a Ava. S tím se smiřuji těžce, ale věřím, že to překonám jako první neopětovanou lásku a další skvělá série mě pohltí. Vždyť Baard a Connie mají hodně dobře našlápnuto.
Ale kdo ví? Když se tam mohla objevovat Overbecková...

03.03.2024 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Duchařská kniha, jakých není... Posedlá jeptiška se zdeformovanýma rukama, nesnášejíc změny, hluk a lidi. A přesto se stane hrdinkou.
O přízracích jinak a z jiné perspektivy, zda svatí byli jenom šílení nebo rovnou posedlí?

02.03.2024 4 z 5

Kde, kdy a jak knihu nejraději čtu Kde, kdy a jak knihu nejraději čtu Vratislav Ebr

Nic o ničem.
Nedá se říct kniha, nedá se říct prostě nic. Přínos a kvalita nulová.
Odpovědi známých i spousty pro mne neznámých lidí, na tři otázky z názvu knihy. A malůvky k těm odpovědím... Někdo odpovídá vážně, někdo jakože vtipně. Top pro mě F. R. ČECH - to je jediná nezapomenutelná odpověď. :-)

29.02.2024 3 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Kamarádky na věky věků...
Nikdo nemá všechno, každému něco chybí. A jestli má zrovna všechno, tak ať si to sakra užívá! Protože to nebude nadlouho....
Úchvatné čtení a slzy jako hrachy.

22.02.2024 5 z 5

Hora ožívá - Přežila jsem výbuch sopky Sv. Heleny, 1980 Hora ožívá - Přežila jsem výbuch sopky Sv. Heleny, 1980 Lauren Tarshis

Dobrodružné? Ano. Pro děti? Ano. Zajímavé info? Ano. Hrdinové sympatičtí? Vlastně ne. Nebyl čas poznat, kdo je kdo! To byl takový frčák! Jasně, jedna holka a dva kluci jsou kamarádi, a pak jdou tam, vrátí se a za pár dní jdou zase tam a pak třeba vrtulník.
Nejlepší na knize jsou fakta. Možná by ani příběh být nemusel. To jsem zase jednou zlá...

21.02.2024 3 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Maria Isabel Sánchez Vegara

Jak přiblížit Coco Chanel dětem? Autorka musela její život hoodně osekat a přemýšlet, jak jej napsat v kostce a kulantně :-). Tady bych řekla, že už je to osekané moc.

21.02.2024 4 z 5

Anne Franková Anne Franková Maria Isabel Sánchez Vegara

Krásné! Mám tuto sérii "Malí lidé, VELKÉ SNY" ráda.
Děti se seznámí s hrdinkou/hrdinou ve zkratce - to nejdůležitější z nejdůležitějšího. A pak je přečtení často nakopne k vyhledávání více informací, třeba zrovna tady o Aničce.

21.02.2024 5 z 5

Princezna Rošťanda a záchodová slůvka Princezna Rošťanda a záchodová slůvka Elina Hirvonen

Rošťanda je holka jak má být! Dokáže se sama sobě zasmát a vyřešit tamtu nepříjemnou věc...

19.02.2024 5 z 5