Anne Franková

Anne Franková https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506204/bmid_anne-frankova-1TL-506204.jpg 4 23 2

Anne Franková se narodila v Německu do milující rodiny. Ale když vypukla druhá světová válka, musela se i s rodinou skrývat v Amsterdamu v tajném přístavku. Tady si vedla svůj slavný deník, psala o své víře v dobrotu lidí a naději v mír. Po válce její zápisky uchvátily srdce čtenářů, a Anne se tak stala jedním z nejdůležitejších autorů deníků 20. století. Závěrečná část jejího životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

Anne Frank , 2018

Anna27
02.03.2024 5 z 5

Tahle edice mě opravdu nadchla. Konkrétně v téhle je úžasný styl ilustrace a líbilo se mi, že dětem neodkrývá všechny možné hrůzy války, ale jen v náznacích informuje a když dítě bude chtít a bude připravené, tak se může rozhodnout, jestli o tomhle tématu chce vědět více či nikoliv. Velice povedené, doporučuju malým i velkým.

lucakuca
21.02.2024 5 z 5

Krásné! Mám tuto sérii "Malí lidé, VELKÉ SNY" ráda.
Děti se seznámí s hrdinkou/hrdinou ve zkratce - to nejdůležitější z nejdůležitějšího. A pak je přečtení často nakopne k vyhledávání více informací, třeba zrovna tady o Aničce.

životopisy, biografie

2022  87%J. R. R. Tolkien