Lolila Lolila komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť dobrá kniha. Do oddelenia Q pribudla zaujímavá postavička Rose, ktorá spolu s Asadom dáva Carlovi "zabrať" svojským prístupom.:-) Aj keď je tu viac brutality (veď je to severské krimi):-), príbeh je zaujímavý so skvelou zápletkou. Určite stojí za prečítanie.

04.10.2018 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Opäť výborný začiatok novej série od pána Niedla. Tak trochu nadväzuje na predchádzajúcu sériu Rytíři z Vřesova. Dobrodružné, vtipné, ... s dobíjaním hradov, sympatickými hlavnými postavami, ktoré majú zmysel pre humor, nepriateľmi, ktorí sa nevzdávajú mnohých zákerností ... jednoducho také stredoveké:-)

14.11.2023 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Určite zaujímavé obdobie z českých dejín, stále pútavo písané. Osudy rodiny Prokopa sa blížia ku koncu, takže sa vrhnem na posledný diel:-)

04.10.2023 5 z 5

Zaujímavé pokračovanie osudov rozvetvenej Prokopovej rodiny v husitskom období, kde nie je veľmi jednoduché rozlíšiť fikciu od histórie. Takže sa pustím do ďalšej časti:-)

24.08.2023 5 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Napínavé, akčné, aj vtipné so zaujímavým záverom. Stále ma baví táto špionážna séria, hlavný hrdina je charizmatický. Agenti, vlády, intrigy, podrazy,...... Aj keď našli by sa možno nejaké slabé miesta, ale tie vôbec neriešim. Pri čítaní tejto série dokážem vypnúť a to je podstatné.:-)

17.07.2023 5 z 5

Púštna hviezda Púštna hviezda Michael Connelly

Táto séria má u mňa totálnu topku v detektívkach. Pútavé, napínavé, akčné, stále s novými zápletkami, ktoré nestrácajú na sile ani s pomaly starnúcim Harrym:-).
Aj táto časť je skvelá, spolu so sympatickými postavami Harrym a Renée, ktorí sa výborne dopĺňajú.

06.06.2023 5 z 5

Hodina duchov Hodina duchov Michael Connelly

Connelly nesklamal, ďalšia dobrá detektívka. Do popredia sa viac dostáva postava Renée, ale Harry aj na dôchodku stále dobrý a svojský, bez neho to jednoducho nejde:-)))

05.06.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Príjemná historická detektívka. Už dávno som sa chystala na túto sériu a nesklamala. Pútavé, oddychové čítanie s detektívnou zápletkou v dvoch rozdielnych prípadoch. Určite budem pokračovať v ďalších častiach.

22.05.2023 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Dobrá detektívka, napínavá od prvých strán...., ale ten záver....tak trochu mi záverečná akcia prišla "odbúchaná",.... veď nejak to vyjde....
Ale aj napriek tomu, určite čítam ďalej:-).... pár nevydarených stránok nevadí...:-) Autorka píše skvele, zaujímavo....tiež oblasť, v ktorej sa detektívky odohrávajú má svoje čaro.

19.05.2021 4 z 5

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Jonas Jonasson

101-ročný starček opäť zablúdi do niekoľkých krajín, kde spôsobí chaos, ale zároveň vyrieši problémy mocných sveta:-) Vtipné, postavené na absurdných situáciách, ktoré sú spojené s realitou. Bavila som sa.

08.10.2020 5 z 5

Temný plameň Temný plameň Michael Connelly

Knihy Michaela Connellyho ma neprestávajú baviť. Bosh už má svoje roky, je na dôchodku, takže spolupráca s Ballardovou je dobrý ťah od autora. Navzájom sa dopĺňajú, spolu riešia prípady,... z môjho pohľadu dobrá dvojka:-)
Takže opäť výborná detektívka, klasické vyšetrovanie, kde nechýba akcia, napätie a na záver prekvapenie.

23.09.2020 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Ďalšia dobrá dánovka. Akčné, vtipné, zo života,.....

22.03.2020 4 z 5

Veža lastovičky Veža lastovičky Andrzej Sapkowski

Výborné. Spisovateľ rozvinul viac dejových línií, kde sa strieda rozprávanie Ciri, Geraltova výprava s cieľom nájsť Ciri, mágovia a ich politika a intrigy. Cynické, temné, kruté.... a hlavne veľmi dobre napísané:-)

05.03.2020 5 z 5

Lovec čertov Lovec čertov Juraj Červenák

Veľmi dobre čítanie, ale dúfam, že spisovateľ dá v ďalších častiach opäť dokopy Jaroša so Steinom a Barbaričom. Predsa len sa ich postavy navzájom dopĺňajú a robia príbehy zaujímavejšími. :-)

04.04.2024 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Po predchádzajúcej časti opäť výborná krimi z amišského prostredia. Nezničiteľná Kate vyšetruje vraždu ženy, ktorú poznala z minulosti.... Napínavé, veľmi dobre napísané....

12.01.2024 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Ďalší veľmi dobrý špionážny román zo série. Gabriel Allon a Christopher Keller tvorili v tejto časti vydarenú dvojicu.

19.12.2023 4 z 5

Čas prílivu Čas prílivu Agatha Christie

Ďalší skvelý príbeh od Agathy Christie odohrávajúci sa v povojnovom Anglicku. Milé, zamotané, oddychové, ....:-)

12.12.2023 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Ďalšia téma, ktorá hýbe svetom. Dej sa odohráva vo Švédsku a aj v Thajsku, ale nebudem zachádzať do podrobností. Napínavé, s rôznymi odhaleniami. Možno sú nejaké situácie tak trošku prehnané, ale aj táto časť bola veľmi dobrá.

01.12.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Stále dobré čítanie. Napínavé so zaujímavou témou - deti utečenci. Ale keď si predstavím, že to nemá ďaleko od skutočnosti... dosť mrazivé.

01.12.2023 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Zhrniem obidve časti Arkony:
Jednoducho vydarená oddychovka od Červenáka .....:-)

08.11.2023 4 z 5