Lolila Lolila komentáře u knih

Pán ohně Pán ohně Peter May

Bola som zvedavá ako môže vyzerať čínsky thriller:-), pretože predchádzajúca trilógia z ostrova Lewis bola výborná. Ale musím povedať, že aj keď to nebolo až také super ako Lewis, spisovateľ nesklamal. Zaujímavo opísal prostredie Číny, rozdiely medzi východom a západom, ich tradície, dej mal spád. Ak si nebudem všímať nejaké detaily, ktoré ma v knihe zaskočili (trochu veľa romantiky:-) a niektoré zápletky boli tak trochu "divné",...), tak určite stojí za prečítanie. Dám ďalšiu časť, uvidím kam sa to posunie:-).

03.06.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Krátky príbeh, úplne odlišný od HH. Celý čas čakáte - čo sa bude diať:-). A dej plynie celkom zaujímavo až zistíte, že je koniec. Nesbo nesklamal, vie výborne vystihnúť atmosféru.

25.05.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Je to veľmi tenká knižka, rýchlo prečítaná. Príbeh o zabijákovi má spád, je vtipná, žiadne naťahovanie a prekvapujúci záver. Nesbo nesklame.

20.05.2016 5 z 5

Hodváb Hodváb Alessandro Baricco

Musím povedať, že po prečítaní som chvíľu nevedela, čo si mám myslieť. Ešte som nečítala nič tak na prvý pohľad "jednoduché". Autor šetrí slovami, ale v tomto krátkom príbehu je napísané viac ako na 500 stranovej knihe - krásne opísaný život jedného muža, ktorého ovplyvnilo stretnutie na "konci sveta". Príbeh na zamyslenie.

17.05.2016 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Úžasná kniha - napínavé od začiatku až do konca, žiadne nudné miesta. Prečítala som to jedným dychom, určite odporúčam.

10.05.2016 5 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Nádherný príbeh. Keď začnete čítať, už vás nepustí. Zatiaľ je to len druhá kniha, ktorú som prečítala od tejto spisovateľky, ale určite si prečítam aj ďalšie knihy. Krásne....Odporúčam túto knihu.

09.05.2016 5 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Nádherný román. E. R. je majstrom v písaní historických románov, ktoré sa odohrávajú v rozpätí niekoľko stooo rokov. Opisuje postupný vývoj mesta na pozadí historických udalostí. Veľmi zaujímavé až fascinujúce sú fakty o výstavbe Eiffelovej veže alebo usporiadanie mestských štvrtí. Prostredníctvom niekoľkých rodín pochádzajúcich z rôznych spoločenských vrstiev približuje život ľudí v rôznych obdobiach v tomto meste, ako sa ich životy navzájom prelínajú a ovplyvňujú. Takisto aj jeho ďalšie knihy, ako Russka, New York alebo Sarum boli úžasne napísané. Proste tento autor je skvelý:-).

06.05.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Výborná bodka za sériou!!!, aj keď človek nikdy nevie, či je to naozaj bodka:-). Prečítala som celú sériu, je to majster detektívok, vo viacerých prípadoch do poslednej chvíle som netušila kto je kto:-))) Polícia je super. Určite je potrebné si najskôr prečítať aspoň Prízrak, ale ak chcete rozumieť súvislostiam v jednotlivých častiach, tak odporúčam od jednotky postupne.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

výborná detektívka od tohto autora...opäť:-)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ak čítate prvý diel a máte pocit, že nič moc, nedajte sa odradiť. Tu sa len rozbieha, ale každý ďalší
je lepší a lepší:-)

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

úžasný spisovateľ:-)

05.05.2016 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Úžasná kniha!!! Kniha, pri ktorej som sa neskutočne bavila. Mám rada prelínanie minulosti so súčasnosťou a ešte tak vtipne podanou:-), celé to bolo postavené na absurdných situáciách, ale výborne napísaných. Túto knihu buď si zamilujete alebo vás vôbec neosloví. Pre mňa super:-)

04.05.2016 5 z 5

Bleskové správy Bleskové správy Frank Schätzing

Ešte som nečítala nič od tohto autora, ale táto kniha ma chytila, veľa vecí ma prinútilo zamyslieť sa. Je dlhá, ale výborne opisuje izraelsko-palestínsky konflikt. Nedá sa zhltnúť na posedenie. Takisto prelínanie rokov je z môjho pohľadu zaujímavé. Určité časti boli naozaj skvelé. Tým, ktorým nevadí hrúbka knihy -:), určite odporúčam.

28.04.2016 5 z 5