Locika Locika komentáře u knih

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Klasické dílo světové literatury, které má mimo vlastní dynamický děj mnoho odboček k několikastránkovým popisným pasážím. I přesto je kniha velmi působivá, jak z hlediska tematického, tak z hlediska psychologického.

04.05.2013 4 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Pavel Čech je prostě mistr!

05.04.2013 5 z 5

Kočky v burkách Kočky v burkách Peter De Wit

V téhle knize kape ironie a sarkasmus z každé stránky.

04.04.2013 4 z 5

Bez servítku Bez servítku Anthony Bourdain

Od této knihy jsem očekávala "gastronomický cestopis". Kniha ale spíše podává zážitky z cestování, což ovšem nesnižuje její poutavost a obsáhlou sbírku fotografií. Nicméně jsou velice zajímavé také závěrečné kapitoly, týkající se rad ohledně cestování, nebo doporučující světové restaurace. Hodně se mi líbil oddíl "Porno na talíři", tedy detailní fotografie vybraných jídel. Těch v knize mohlo být rozhodně více.

03.04.2013 5 z 5

Van Gogh Van Gogh David Spence

Útlá kniha předkládá vybraná díla van Gogha. Je navíc doplněna výňatky z umělcovy rozsáhlé korespondence. Jasně a stručně tak podává přehled základních informací týkajících se autora a jeho tvorby.

27.03.2013 5 z 5

Stoletá holka Stoletá holka Jana Knitlová

Kniha se svým námětem cestování v čase podobá titulům Až včera dorazíš či Sirotčinec slečny Peregrinové pro opuštěné děti.

08.03.2013 4 z 5

Ze života darmošlapa Ze života darmošlapa Joseph von Eichendorff

Klasika německého romantismu.

06.02.2013 4 z 5

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Super knížka! Oddechové čtivo pro ženy, ale nečekejte žádnou sentimentalitu jako u harlequinek a červené knihovny ;)

02.02.2013 5 z 5

Malá princezna Malá princezna Ján Uličiansky

Nádherná nadčasová kniha. Filozofické dílko určené dětem s odkazem na Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho. Zaznívají v ní velmi intenzivně otázky samoty a trápení v dnešním světě, které jsou neseny v příznačném melancholickém tónu. Objevují se úvahy o smyslu a významu. Či úvahy o tom, jestliže je člověk vyrovnaný se sebou samým, nahlíží na svět optimisticky.

26.01.2013 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Skvělá kniha! Každý čtenář, který si v příběhu najde kus ze sebe samého, ji prožívá maximálně.

05.01.2013 5 z 5

Dlouhá pouť do Santa Cruz Dlouhá pouť do Santa Cruz Michael Ende

Poutavá kniha pro malé děti; ukazuje, že dětská představivost nezná hranic.

30.12.2012 4 z 5

Doba ledová Doba ledová Nicolas de Crécy

Další možná interpretace výtvarného umění.

25.11.2012 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Nádherná poetická kniha Pavla Čecha, ilustrátora a spisovatele. Kratičký příběh je doplněn ilustracemi, ve kterých je znát inspirace Jiřím Trnkou. Knihu si jistě oblíbí děti i dospělí.

09.11.2012 5 z 5

Erotická literatura aneb Psaní rozkoše Erotická literatura aneb Psaní rozkoše Franck Évrard

"Čtenář podle svého vzdělání, své kultury, způsobu, jakým přijal společenské a morální normy své doby, svých osobních zálib ve věci sexu i své zkušenosti s erotikou, vnímá či nevnímá literární dílo jako erotické."

15.09.2012 3 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Knížku jsem ani nedočetla...

14.09.2012

Tři stíny Tři stíny Cyril Pedrosa

Hodně zajímavá kniha, přečtena během jednoho dne. Milovníci komiksu jistě ocení ;)

04.09.2012 4 z 5

Až včera dorazíš Až včera dorazíš Rebecca Stead

Opravdu promyšlená kniha o dvanáctileté Mirandě ze Spojených států. Kniha má nespočet oxymorónů, které jenom přidávají na tom, aby se čtenář nad příběhem pořádně zamyslel. Poutavé dílko z každodenního života americké mládeže spojené s tematikou cestování časem.

28.08.2012 4 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Skvěle vydařená kniha české autorky, která bravurně sestavila děj knihy i výtvarnou stránku. Vřele doporučuji pro milovníky komiksů :)

23.08.2012 5 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Úžasná kniha! Skvělé zpracování, poutavý příběh :)

16.06.2012 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Velmi pěkná kniha, plná intenzity a emocí. Z knihy mě nejvíce upoutal příběh s názvem Knoflík.

01.06.2012 5 z 5