Listy Listy komentáře u knih

Spy x Family 3 Spy x Family 3 Tacuja Endó

3. díl překypoval humorem a napětím jako ty předešlé. Velmi mě těší nárůst mang v českých knihkupetvích a nárůsz zájmu o ně.
Za mě si zatím série drží laťku i kvalitu. Těším se na pokračování a posun. Velmi mě baví bonusové mise!

27.03.2022 5 z 5

Labyrint nedokončených setkání Labyrint nedokončených setkání František Tichý

Očividně nejsem cílovým čtenářem, hodnotím 2 hvězdami. Počet gramatických překlepů a stylistických nedostatků bohužel odpovídal mnohé dnešní korektuře, která pravděpodobně již není brána jako jeden ze základních piliřů. Promluvy postav na mě působily kostrbatě a šroubovaně, hlavně tedy v ději odehrávajícím se v současnoti. Kladně hodnotím prolínání dob. Věřím, že kniha má své čtenáře, kteří ji vychválí. Mě spíše zklamala, ba místy dováděla do stavu silné nelibosti.

19.12.2021 2 z 5

Kommentář ke Krvavému románu Josefa Váchala bibliografii krvákův obsahující Kommentář ke Krvavému románu Josefa Váchala bibliografii krvákův obsahující Ondřej Cikán

Skvělá publikace, v níž se autor pustil do nevídaného rozboru Váchalových narážek apod. Za publikací je vidět velmi detailní bádání, které nebylo jistě nejsnazší.
Úvodní část svým humorem připomíná samotný Váchalův styl.
Zcela doporučuji po přečtení Krvavého románu či souběžně.

20.11.2021 5 z 5

Daisho Daisho Stan Sakai

Výtečný díl, Usagiho prostě a jednoduše zbožňuji, je správným hrdinou, který si vždy pevně stojí za svým (za morálními hodnotami), i když dle občasných příběhů z mládí vidíme, že i on někdy sejde z cesty či má to pokušení.
I tento díl mohu jen doporučit. Najdete tu napětí, boj i romantiku.

30.01.2021 5 z 5

Marcelín Pivoňka Marcelín Pivoňka Jean-Jacques Sempé

Úžasný a extra roztomilý komiks!
Doporučuji! Krása :)

01.05.2019 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Klasika od Karla Čapka. Čte se velice dobře.
Pár humorných hlášek a hlavně zamyšlení nad nesmrtelností.
Jinak zapadá ke hrám jako R.U.R., Bílá nemoc apod.

01.05.2019 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Bylo těžké se rozhodnout ohledně hodnocení, ale nakonec je pro mě tato hororová manga spíše zklamáním.
Až do cca poloviny mi to přišlo jako nepovedená parodie bez hlubšího propracování. Vzhledem k rozsahu si to zasluhovalo hlubší propracování příběhu. Když už něco vypadalo, že tady se příběh rozeběhne po propracované lajně, tak po pár stránkách opět zklamání.
Druhá polovina už tak groteskně nepůsobila, což mě nadchlo, např. !!!SPOILER!!! scéna v cirkusu, která vypadala vskutku nadějně, byla ukončena v podstatě nijak... !!!KONEC SPOILERU!!!
Mnoho dobrých nápadů, které vyšly naprázdno.
Kresba je ale naprostým opakem. Naprosto skvělá a propracovaná do detailů. Kdyby to nebyla manga, jež je černobílá, bylo by to ještě silnější kafe. Za kresbu tedy dávám bonusové body.
Přídavek ve formě dvou krátkých příběhů mě naprosto nadchl. Ten tedy přidal další body. Oba příběhy byly skvělé, ale Záhada zlomu v Amigaře byla delší, a tedy i zanechala větší dojem, ale to není jediný důvod.
Více tedy oceňuji přídavky než hlavní příběh, který se spíše jen vrtal v odpudivosti bez jakéhokoliv prohloubení děje. Ryby mi zkrátka přišly jako složené z několika výkřiků.

30.04.2019 2 z 5

Červený škorpion Červený škorpion Stan Sakai

Jeden příběh provázející nás celou knihou. Setkání se starými známými i nové postavy, napínavost, dobrodružství, všechno, co byste od Usagiho chtěli. Bezvadný díl! Rohodně doporučuji!

06.10.2018 5 z 5

Tentokrát již bez tiskařských chyb, které byly v 1. dílu. Jinak opět napěchované neuvěřitelnými hlaškami a rozhovory a příhod a vůbec...! Doporučuji!

15.11.2017 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Super komiks! A oproti předešlému dílu obsahuje navíc i různé autorčiny komentáře v odstavcích, které pak jsou skvěle doplněny kreslenými situacemi apod.
Za mě pět hvězdiček. Jsem naprosto spokojená! :-)

27.10.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Naprosto úžasná, dechberoucí, prostě skělá kniha! Doporučuji!

06.07.2017 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Výborná knížka! Rozhodně doporučuji! Škoda jen těch tiskových chyb... Dala bych kvůli tomu 4,5, což bohužel nejde, tak dávám 5 hvězdiček za skvělé historky.

26.05.2017 5 z 5

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Celkem jsem váhala, zda tuto mangu skutrčně číst. Na jednu stranu mě neskutečně zaujala, na druhou mě něco odrazovalo. Bála jsem se, že bude plytká.
Nakonec jsem na ni narazila v knihovně a půjčila jsem si ji, nyní dokonce přemýšlím o koupi! Nečekala jsem, že mě upoutá od začátku, ale stalo se. Zcela mě pohltila.
Kresba mi neskutečně sedla a obě postavy přináší mnohé hodnoty a náhledy. Dokonce mě šokovala, nebudu popisovat detaily, nechť si to každý, kdo mangu otevře, prožije, ale stále to ve mně rezonuje. Nyní mě to přivedlo k novým náhledům.
Všem doporučuji!!!

18.08.2023 5 z 5

Němý hlas: Kniha šestá Němý hlas: Kniha šestá Jošitoki Óima

Líbí se mi, jak jsou jednotlivé postavy složité, nejsou jen dobré, jen špatné. Nechovají se jen dle toho, aby plnily jeden čitelný charakter. To celé sérii přidává další hodnotu. Sice série otevírá široké množství problémů, nejen téma neslyšících, ale zároveň se v nich neztrácí. To chce dávku umu pro tvůrce. Je zajímavé vidět postavy, které mají skutečně složité osobnosti, a tak se nemohu zatím rozhodnout, zda lze vůbec nějakou postavu označit jednoznačně za špatnou... Domnívám se, že to nelze. Skvělá manga série. Doporučuji.

16.08.2023 5 z 5

Ragnarok: Poslední boj 2 Ragnarok: Poslední boj 2 Takumi Fukui

Tento díl je rozhodně lepší než ten první. Líbí se mi pojetí akčnosti a hlavně práce s božstvy a různými legendami. A ještě více mě v tomto díle uchvátilo pojetí Adamovy schopnosti, jeho síly.
Kresba mi překvapivě vyhovuje, ačkoliv vnímám jisté rozpaky, pokud se nějaké vyobrazení liší od mé dosavadní představy, která je ovšem vytvořena na základě jiných zpracování, jinými pořady, knihami atp. Tedy vím, že se nejedná o chybu autora. :))
Pokud člověk hledá mangu nabitou akcí, ale která má i nějaký přesah do všeobecného náboženského přehledu, jehož není nutné se držet striktně, jednoznačně doporučuji zkusit tuto sérii. Jsem zvědavá na další díly a věřím, že kvalita neklesne.

16.08.2023 5 z 5

Němý hlas: Kniha třetí Němý hlas: Kniha třetí Jošitoki Óima

Jsem ráda, že jsem sérii dala šanci. Tento díl mi dal opravdu hodně i co se týče náhledu na věci v životě atp.
Těším se na další díl a oceňuju i dávku humoru :)

18.07.2023 5 z 5

Písně otroka Písně otroka Svatopluk Čech

Musela jsem si nechat dojmy chvíli uležet. Bohužel stále setrvávám na tom, že toto dílo S. Čecha mě věru neoslovilo. Chápu významnost v dobovém kontextu. Nicméně můj šálek kávy to není. Přes krátké (v drtivé většině) zpěvy to na mne působilo zdlouhavě, až pak přišel zlom a začalo burcování lidí do akce a získalo to lehký spád. Za mě to mohlo být ještě kratší, ale to je jen subjektivní názor.
Jsem však zvědavá na další díla tohoto autora.

25.07.2021 2 z 5

Etopedie Etopedie Zdeněk Slomek

Učebnice je napsána přehledně. Autor zde vše trpělivě a smysluplně vysvětluje. Výborně se z ní studuje. Pro získání základů etopedie doporučuji!

24.05.2020 5 z 5

Simpsonovi: Komiksové zemětřesení Simpsonovi: Komiksové zemětřesení Matt Groening

Pobedená oddychovka, což v poslesních letech nebývá již příliš zvykem. Doporučuji všem nadšencům.

14.09.2019 5 z 5

Simpsonovi: Supernova! Simpsonovi: Supernova! Matt Groening

Po delší době díl, který v sobě má i něco ze starého typického Simpsonovského humoru. Příjemná oddychovka, ačkoliv na ty první už zdaleka nemá, ale co by člověk taky po X letech chtěl... Také mi to vlilo do žil novou dávku motivace číst komiksy se žlutou rodinkou dál. Mnohem lepší než Čarodějnický speciál - Bžunda mrtvého muže za roku 2013 (ČR), která byla propadákem z mého pohledu.

09.06.2019 4 z 5