Liška_Ryška Liška_Ryška komentáře u knih

Dějiny českých zemí Dějiny českých zemí Jan Randák

Excelentně zpracovaná historie našeho území. Přednosti knihy jsou jednoznačně přehlednost, mnoho zajímavostí, přehledné členění jednotlivých historických etap, pěkné doprovodné fotografie. Díky této publikaci si neuvěřitelně rozšíříte obzory.

30.09.2021 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Bravurním způsobem převyprávěná řecká mytologie. Dílo, které by měl znát každý. Znalost této knihy zajistí orientaci v podstatné části kulturního světa.

17.09.2021 5 z 5

Hlavou proti zdi Hlavou proti zdi Kamila Moučková

Neobyčejně silný rozhovor, který podporuje vysoká míra autentičnosti. Paní Moučková měla, a vlastně stále má, toho moc co říct. Jsem vděčen, že tato kniha vznikla. Velmi inspirativní.

11.09.2021 5 z 5

Panovníci českých zemí Panovníci českých zemí Petr Čornej

Stručný přehled všech panovníků na našem území, ovšem bez širšího kontextu, ale v této formě dostačující.

10.09.2021 3 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Velkolepý literární počin p. Čorneje, jenž si ocenění plně zasluhuje. Krásně zpracovaná kniha jak po stránce informační, tak i výtvarného ztvarnění. Opravdu jedinečná kniha svého oboru.

10.09.2021 5 z 5

Přenádherná kombinace vyobrazení temných dob a hrabalovské poetiky s notnou dávkou specifického humoru.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krása tohoto literárního veledíla a význam, který pro mne skrývá, je slovy nevyjádřitelný. Každý si příběh vykládá jinak, pro každého každá věta znamená cosi jiného. Kniha s neuvěřitelným přesahem a hloubkou.

10.09.2021 5 z 5

Ústav Edvarda Beneše v letech 1950-1964 Ústav Edvarda Beneše v letech 1950-1964 Pavel Carbol

Kniha bohužel nedosahuje v mých očích takových kvalit, jaké bych od podobného literárního počinu očekával. Celkové pojetí a ztvárnění tématu hodnotím záporně.

10.09.2021 odpad!