Lilip Lilip komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Hezka kniha, ktera mi az s odstupem prisla vlastne velmi smutna. Ale mam rada pribehy, ktere jsou k zamysleni.

27.08.2020 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Těžké téma, ale jedna z nejlepších knih týkající se této doby, kterou jsme četla. Na některé věci by se nemělo zapomínat. Dlouho o ní budu přemýšlet.

09.09.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi silný, smutný příběh. Z pohledu mámy nepředstavitelný, ale moc hezky napsaný. Četla jsem již několik knih s touto tématikou, ale žádná mě zatím neoslovila a nevtáhla do děje jako tato, doporučuji.

27.01.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Podle mne patri k tem lepsim dilum ze serie. Cte se vyborne. Jen musim priznat, ze mi trochu vadila ta temer nadprirozena schopnost jedne postavy vzdy zmizet.

30.10.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha se mi libila, byla ctiva. Diky tomu kde se odehravala, tak to bylo zase trochu neco jineho. Ale asi jsem cekala vic. Presto jsem zacala cist druhy dil, ale to uz bylo zklamani, ani jsem ho nedocetla.

27.08.2020 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Vyborny kriminalni roman, velmi ctive, mam rada strohost severskych detektivek. Za me jeste lepsi nez Zena v kleci.

16.09.2020 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Perfektni trilogie, cte se skvele. Od tretiho dilu jsem se nemohla odtrhnout.

25.08.2020 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Po delší době jsem si přečetla příběh z jiného světa a dobrý, bavilo mě to. Jen musím přiznat, že mi úplně nevyhovoval styl vyprávění. Za mě to bylo někdy až zbytečně zdlouhavé. Každá situace byla prokládána další situací, myšlenkou, příběhem, vzpomínkou a někdy mi to ani nedávalo smysl. Ale další díl si přečtu, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

07.06.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opet parada. Za me tedy trochu slabsi nez Policie a poprve jsem si u nej rikala, ze to bylo mozna az zbytecne dlouhe, ale jinak se tesim na dalsi dil.

11.10.2020 3 z 5