lightka lightka komentáře u knih

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Problém mi dělali opravdu detailně popsané milostné scény, které by se daly zkrátit tak na polovinu - avšak připisuji to skutečnosti, že se příběh vypráví očima Dawn, která ve svém volném čase píše své vlastní příběhy.
Nicméně, občas jsem se zarazila nad překladem, protože nedával smysl - z hlavy si vybavím alespoň dva. Přeci jen se některé věty z angličtiny daly přeložit tak, aby lépe popsaly situaci.
Hvězdičku dolů dávám proto, že .. zkrátka mě kniha tak nevzala jako první díl.

09.10.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nejdříve jsem viděla film, ale bylo mi jasné, že si musím přečíst i knihu - vlastně celou sérii. Nejradostnější scény mi vyvolali slzičky v očích a nechyběl ani smích.

30.09.2019 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Po přečtění VA jsem pochybovala, že mě spin-off taky tak nadchne. První dva díly mě jen navnadily a u tohoto třetího musím hltat každé slovo a už se nemůžu dočkat až sérii dočtu ikdyž zase musím trochu zpomalit, protože potom už zase nebude co číst. A jsem si jistá, že tato série se se mnou ponese ještě nemalou dobu a bude těžké se začíst do jakékoliv jiné knihy když mě tak dlouho provázela Sydney a celá její banda (hlavně Adrian).

17.02.2018 5 z 5

Čekám, až mě vyslechnete Čekám, až mě vyslechnete Amanda Knox

Kniha mě zaujala podle anotace. Nevěděla jsem o žádné dívce Amandě a o tom, že se kauza udála docela nedávno. Knihu jsem zhtla skoro hned, byla čtivá a byly v ní perfektně popsané všechny emoce Amandy a situace byla čtenáři přiblížena opravdu reálně. Až ke konci jsem si začala říkat, že jestli to udělala, tak lhát umí skvěle a přesvědčila celý národ.

20.09.2015 4 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Klidně mohla celá série skončit u páté knihy, Coleova příběhu. Jelikož Logan byl představen právě v pátém díle, tak už mi jeho příběh přijde zbytečný. V podstatě jediná zápletka to pro mě zachránila, abych knihu neodložila a dočetla.

06.07.2020 3 z 5

Racer Racer Katy Evans

Jsem synem svého otce.. Takže Remy č.2.. Myslím, že se mohlo skončit celou sérií už předchozím nebo dokonce 4. dílem. Tenhle díl už mi přišel zcela zbytečný.

29.05.2020 3 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Az trochu idylicky konec :-D

29.02.2020 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

..a pohádky je konec :-(
Bohužel jsem musela odebrat jednu hvězdu za snadno předvídatelný konec. Čtení posledního dílu jsem nepřečetla jedním dechem, asi částečně proto, že jsem se nechtěla smířit s rozloučením se všemi postavami a částečně asi i proto, že mě díl nevtáhl tak do sebe jako třeba předchozí díly (3-5).
Nicméně je i neskutečné, jaký pokrok udělal Adrian ve svém životě od začátku celé série (nebo celkově od jeho prvního představení ve VA).

24.02.2018 4 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Tenhle díl mě natolik vtáhnul do děje, až se mi stalo, že jsem v noci ve svých snech hledala cestu, jak dostat Sydney z nápravného centra :-D
Dokonce jsem i uronila pár slziček, když se konečně Adrian spojil se Sydney pomocí éteru.

20.02.2018 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Knihu jsem zezačátku velmi těžko louskala - nemohla jsem se začíst a do příběhu jsem se pořádně zabrala až kolem sté stránky. Musím říct, že žádná podobná kniha se mi do rukou nedostala a myslím si, že v dnešní době napsat něco originálního je velmi těžké a proto má autorka můj obdiv. Navíc se mi líbila rebélie Faith k tradičnímu postavení ženy.

10.01.2018 4 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Když si představím, že příběh Davida je pravdivý, tak na mě kniha působí ještě víc. Po dočtení knihy jsem měla pocit prázdnoty a tak jsem si našla jeho profil na sociální síti a David tam měl fotky se všemi lidmi, které v knize popsal. Kniha na mě tedy zapůsobila i zcela z jiného úhlu. A odpověď na otázku? Ano, mělo to smysl.

20.09.2015 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Ze začátku jsem nevěděla, co si o knize mám myslet. Přišla mi jako jedna velká satira. Že by se člověku stalo tolik za jeden rok? To je velmi nepravděpodobné. Na druhou stranu to byl takový oddech, rozhodně vtipné, ale knihu se musí brát s velkým nadhledem.

20.09.2015 3 z 5